Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Tak jest

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam ,mam taki problem wentylator od klimy niedziala , po podlaczeniu 12v zaczyna normalnie dzialac , klima nabita po uruchomieniu przez chwile mrozi ~ kilka sekund , opornica sprawna , 40a caly , przekaznik cyka 267, pod przekaznikiem i bezpiecznikiem jest napiecie , na opornicy nie ma . Auto mialo cos z przekaznikiem kombinowane wiec w miare mozliwosci prosze o schemat wyprowadzen pinow w przekazniku .dodam ze wtyczka przy zbiorniczku od wspomagania zostala juz sprawdzona,diagnostyk vag jak i atodiag. Nie pokazuja zadnych bledow, jak podlacze jak podlacze wiatrak na krotko to klima ladnie chlodzi ,walcze z tym od 10 dni wiec powoli rozkladam rece presostat podmieniany i na nowy i na stary po zmostkowaniu kabli przy w.w czujniku wentylator dziala brak jest napiecia na kablu czerwono zielonym (przy opornicy e1 ) .. moze ktoś wie gdzie dokladnie odzie kabel od wiatraka ten czerwono zielony bo pod nogami kierowcy idzie w strone tunelu dalej juz nie moge go wytropic. ,, mile Widziane jakies schematy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

WITAM, dziś coś mi się stało z klimatyzacją , proszę w miarę o szybką odpowiedź, klimatyzacja działała cały czas , i dziś przy drobnej robocie, ( wymieniałem płyn w zbiorniku chłodnicy), ten płyn przy spuszczeniu wyciekł na części silnika itp, pytanie czy mogłem coś zalać od klimy? czy jak wszystko przeschnie może być z powrotem ok?, na wyświetlaczu przy włączeniu silnika wszystko miga przez jakieś 10-15sec, a później działają już tylko nawiewy bez chłodzenia, co to może być?

kontakt: [email protected], gg :3480025

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak miga wyświetlacz to prawdopodobnie oznacza brak czynnika w układzie

Edytowane przez PersoN

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Jak miga wyświetlacz to prawdopodobnie oznacza brak czynnika w układzie

 

I tak nagle zaczęło by brakować czynnika? przyjechałem ze sklepu, na działającej klimatyzacji, wymieniłem płyn w chłodnicy coś zalałem (tak mi się wydaje) i klima przestała działać, wcześniej ten wyświetlacz nie migał, jak odpaliłem auto żeby płyn chłodnica zassała to od razu rzucił mi się ten migający wyświetlacz, i wiedziałem, że coś zjeb.ć musiałem. tylko co? myślę że to nie czynnik.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zrób test climatronica zobacz jakie błędy pokazuje nie sądzę że coś mogłeś zalać od klimy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak miga wyświetlacz, to nie oznacza braku czynnika, tylko to, ze jest jakiś błąd w systemie :fajny

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pewnie 318 niskie ciśnienie w układzie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niezależnie od rodzaju błędu - będzie migać. I wcale nie musi to być 318. Poza tym 318 to również komunikat, że ciśnienie było za duże i zadziałał zawór bezpieczeństwa. Tak się z reguły dzieje świeżo po nabiciu klimy przez jakis czas.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak zdemontować opornice? Mam problem z niewłączającym się wiatrakiem, ewentualnie jak ją sprawdzić bez zdejmowania.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie mam problem z klimatyzacją . Problem dotyczy piszczenia po włączeniu jej. Jak włącze klimatyzację (Climatronic) to słychać jak piszczy, pasek wygląda w miare ok. Co może to być również?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moze napinacz paska klimy lub kompresor ma opory (zaciera się) i pasek się ślizga.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam:bry2

 

Jestem nowy na forum.

 

Klimatyzacja jest nabita i szczelna. Podczas napełniania odzyskano prawie 500g czynnika z 650g, które się tam powinny znajdować.

Bezpieczniki wyglądają na nie uszkodzone.

 

Mam następujący problem z klimatyzacją manualną.

Jak włączam klimatyzację to nie leci zimne powietrze.

 

Wiatrak na chłodnicy się kręci ale nie załącza się elektromagnes na sprężarce.

Posiłkując się wiedzą zgromadzoną w tym wątku podpiąłem kompresor na "krótko" (kabel z "+" akumulatora) do wtyczki z kompresora znajdującej się pod wiatrakiem (zielona) i kompresor zadziałał.

Następnym krokiem było pójście dalej trzymając się koloru i grubości kabla, który wchodzi do wtyczki pod wiatrakiem, trafiłem do takiej samej wtyczki przy zbiorniczku wspomagania. W tym miejscu również powtórzyłem operację podpięcia na "krótko" i sprężarka zadziałała.

Następnie przeniosłem swoje poszukiwania na panel przekaźników a dokładniej do przekaźnika 384 (8D0 919 578). W tym przekaźniku znajduje się 6 pinów (nie wiem czy można to zmostkować). Po wyjęciu przekaźnika i po wyjęciu jego wtyczki na odwrocie znajduje się ten sam kabel (żółto zielony tej samej grubości), który trafia do sprężarki w związku z tym do tego kabla również zastosowałem opcję podpięcia na "krótko" i sprężarka zadziałała (zaznaczam, że przekaźnik był wypięty).

Zatem moja diagnoza padła na uszkodzony przekaźnik. Wybrałem się na szroty i sprawdziłem 6 innych przekaźników i niestety z żadnym z nich klimatyzacja nie chłodzi.

Chciałem kupić nowy ale w 8 sklepach w których byłem nie są w stanie mi go ściągnąć.

Temat ten wałkuję już od tygodnia i skończyły mi się pomysły:sciana

Co jeszcze mogę zrobić aby klimatyzacja mi chłodziła?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W zderzaku sciagnij lewa dolna kratke plastikowa i sprawdź czy na sprężarce są wszystkie wtyczki dobrze podłączone.

U mnie nie były i tez kompresor sam nie startował.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W zderzaku sciagnij lewa dolna kratke plastikowa i sprawdź czy na sprężarce są wszystkie wtyczki dobrze podłączone.

U mnie nie były i tez kompresor sam nie startował.

Kolega Krystian napisał przecież :

 

podpiąłem kompresor na "krótko" (kabel z "+" akumulatora) do wtyczki z kompresora znajdującej się pod wiatrakiem (zielona) i kompresor zadziałał.
Następnym krokiem było pójście dalej trzymając się koloru i grubości kabla, który wchodzi do wtyczki pod wiatrakiem, trafiłem do takiej samej wtyczki przy zbiorniczku wspomagania. W tym miejscu również powtórzyłem operację podpięcia na "krótko" i sprężarka zadziałała.
Następnie przeniosłem swoje poszukiwania na panel przekaźników a dokładniej do przekaźnika 384 (8D0 919 578). Po wyjęciu przekaźnika i po wyjęciu jego wtyczki na odwrocie znajduje się ten sam kabel (żółto zielony tej samej grubości), który trafia do sprężarki w związku z tym do tego kabla również zastosowałem opcję podpięcia na "krótko" i sprężarka zadziałała

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie było to samo. Na krotko startował, a okazalo sie ze jedna wtyczka nie byla podlaczona i sam nie startował. Po podlaczeniu bylo juz ok.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Serdecznie dziękuję za odpowiedź Tomaszu i Michale.

 

Sposób podany przez Michała rozwiązał mój problem. :ok

 

W zderzaku sciagnij lewa dolna kratke plastikowa i sprawdź czy na sprężarce są wszystkie wtyczki dobrze podłączone.

U mnie nie były i tez kompresor sam nie startował.

 

Cztero-pinowa wtyczka (z kablami w kolorach: biało-brązowy; brązowy; czerwono-zielony; czarno-brązowy) oznaczona naklejką 8D1.971.725.C nie była wpięta do czujnika klimatyzacji (8D0 959 482 B).

Jednak nie jest on wpięty do bezpośrednio kompresora a raczej do grubej rurki chłodnicy klimatyzacji. (jeżeli się mylę to mnie poprawcie)

 

Sądziłem, że skoro nie mam climatronika to takiego czujnika u mnie nie będzie. :hmm

 

PS. W poprzedniej mojej wypowiedzi używając sformowania "na krótko" chodziło o podpięcie wymienionych elementów bezpośrednio do zacisku "+" w akumulatorze, nie chodziło o określenie czasu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

wyciągnąłem dziś kompresor z racji, że mechanik powiedział że jest zatarty! W środku widać zielony olej (nie wiem czy przy zatartym kompresorze powinien być siwy). Łożysko koła pasowego do wymiany. Film i zdjęcia poglądowe. Jak sprawdzić czy sprężarka jest zatarta ??

 

Dysza dławiąca cała usyfiona.https://www.youtube.com/watch?v=uUVkDwf3lBE

 

269411e4044118a1m.jpg

 

4184abb8e958d0cam.jpg

Edytowane przez PersoN

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, zatarła mi się sprężarka klimatyzacji, proszę o podanie nr kat ewentualnie linków ofert, jakiej mam szukać bo ja mam 2 nr i nie jestem pewny

8D0260808 i 8D0260805

Passat B5 97r 1.9 110km AFN, wężyki są skręcane na śruby a nie wkładane

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie w AFN-nie jest 8D0 260 805D Zexel DCW-17D

 

cdca83544c2025aem.jpg

e488db72d574b9cfm.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności