PersoN Zgłoś #1601 Napisano 29 Lipca 2015 Tak jest Cytuj Udostępnij tę odpowiedź Odnośnik do odpowiedzi Udostępnij na innych stronach
rafal1891 Zgłoś #1602 Napisano 30 Lipca 2015 Witam ,mam taki problem wentylator od klimy niedziala , po podlaczeniu 12v zaczyna normalnie dzialac , klima nabita po uruchomieniu przez chwile mrozi ~ kilka sekund , opornica sprawna , 40a caly , przekaznik cyka 267, pod przekaznikiem i bezpiecznikiem jest napiecie , na opornicy nie ma . Auto mialo cos z przekaznikiem kombinowane wiec w miare mozliwosci prosze o schemat wyprowadzen pinow w przekazniku .dodam ze wtyczka przy zbiorniczku od wspomagania zostala juz sprawdzona,diagnostyk vag jak i atodiag. Nie pokazuja zadnych bledow, jak podlacze jak podlacze wiatrak na krotko to klima ladnie chlodzi ,walcze z tym od 10 dni wiec powoli rozkladam rece presostat podmieniany i na nowy i na stary po zmostkowaniu kabli przy w.w czujniku wentylator dziala brak jest napiecia na kablu czerwono zielonym (przy opornicy e1 ) .. moze ktoś wie gdzie dokladnie odzie kabel od wiatraka ten czerwono zielony bo pod nogami kierowcy idzie w strone tunelu dalej juz nie moge go wytropic. ,, mile Widziane jakies schematy Cytuj Udostępnij tę odpowiedź Odnośnik do odpowiedzi Udostępnij na innych stronach
bestz Zgłoś #1603 Napisano 1 Sierpnia 2015 WITAM, dziś coś mi się stało z klimatyzacją , proszę w miarę o szybką odpowiedź, klimatyzacja działała cały czas , i dziś przy drobnej robocie, ( wymieniałem płyn w zbiorniku chłodnicy), ten płyn przy spuszczeniu wyciekł na części silnika itp, pytanie czy mogłem coś zalać od klimy? czy jak wszystko przeschnie może być z powrotem ok?, na wyświetlaczu przy włączeniu silnika wszystko miga przez jakieś 10-15sec, a później działają już tylko nawiewy bez chłodzenia, co to może być? kontakt: [email protected], gg :3480025 Cytuj Udostępnij tę odpowiedź Odnośnik do odpowiedzi Udostępnij na innych stronach
PersoN Zgłoś #1604 Napisano 1 Sierpnia 2015 (edytowane) Jak miga wyświetlacz to prawdopodobnie oznacza brak czynnika w układzie Edytowane 1 Sierpnia 2015 przez PersoN Cytuj Udostępnij tę odpowiedź Odnośnik do odpowiedzi Udostępnij na innych stronach
bestz Zgłoś #1605 Napisano 1 Sierpnia 2015 Jak miga wyświetlacz to prawdopodobnie oznacza brak czynnika w układzie I tak nagle zaczęło by brakować czynnika? przyjechałem ze sklepu, na działającej klimatyzacji, wymieniłem płyn w chłodnicy coś zalałem (tak mi się wydaje) i klima przestała działać, wcześniej ten wyświetlacz nie migał, jak odpaliłem auto żeby płyn chłodnica zassała to od razu rzucił mi się ten migający wyświetlacz, i wiedziałem, że coś zjeb.ć musiałem. tylko co? myślę że to nie czynnik. Cytuj Udostępnij tę odpowiedź Odnośnik do odpowiedzi Udostępnij na innych stronach
PersoN Zgłoś #1606 Napisano 1 Sierpnia 2015 Zrób test climatronica zobacz jakie błędy pokazuje nie sądzę że coś mogłeś zalać od klimy Cytuj Udostępnij tę odpowiedź Odnośnik do odpowiedzi Udostępnij na innych stronach
Danek75 Zgłoś #1607 Napisano 2 Sierpnia 2015 Jak miga wyświetlacz, to nie oznacza braku czynnika, tylko to, ze jest jakiś błąd w systemie :fajny Cytuj Udostępnij tę odpowiedź Odnośnik do odpowiedzi Udostępnij na innych stronach
PersoN Zgłoś #1608 Napisano 2 Sierpnia 2015 Pewnie 318 niskie ciśnienie w układzie. Cytuj Udostępnij tę odpowiedź Odnośnik do odpowiedzi Udostępnij na innych stronach
Danek75 Zgłoś #1609 Napisano 2 Sierpnia 2015 Niezależnie od rodzaju błędu - będzie migać. I wcale nie musi to być 318. Poza tym 318 to również komunikat, że ciśnienie było za duże i zadziałał zawór bezpieczeństwa. Tak się z reguły dzieje świeżo po nabiciu klimy przez jakis czas. Cytuj Udostępnij tę odpowiedź Odnośnik do odpowiedzi Udostępnij na innych stronach
yogicc Zgłoś #1610 Napisano 2 Sierpnia 2015 Jak zdemontować opornice? Mam problem z niewłączającym się wiatrakiem, ewentualnie jak ją sprawdzić bez zdejmowania. Cytuj Udostępnij tę odpowiedź Odnośnik do odpowiedzi Udostępnij na innych stronach
Luzer Zgłoś #1611 Napisano 3 Sierpnia 2015 Panowie mam problem z klimatyzacją . Problem dotyczy piszczenia po włączeniu jej. Jak włącze klimatyzację (Climatronic) to słychać jak piszczy, pasek wygląda w miare ok. Co może to być również? Cytuj Udostępnij tę odpowiedź Odnośnik do odpowiedzi Udostępnij na innych stronach
Sensor Zgłoś #1612 Napisano 3 Sierpnia 2015 Moze napinacz paska klimy lub kompresor ma opory (zaciera się) i pasek się ślizga. Cytuj Udostępnij tę odpowiedź Odnośnik do odpowiedzi Udostępnij na innych stronach
know Zgłoś #1613 Napisano 4 Sierpnia 2015 Witam:bry2 Jestem nowy na forum. Klimatyzacja jest nabita i szczelna. Podczas napełniania odzyskano prawie 500g czynnika z 650g, które się tam powinny znajdować. Bezpieczniki wyglądają na nie uszkodzone. Mam następujący problem z klimatyzacją manualną. Jak włączam klimatyzację to nie leci zimne powietrze. Wiatrak na chłodnicy się kręci ale nie załącza się elektromagnes na sprężarce. Posiłkując się wiedzą zgromadzoną w tym wątku podpiąłem kompresor na "krótko" (kabel z "+" akumulatora) do wtyczki z kompresora znajdującej się pod wiatrakiem (zielona) i kompresor zadziałał. Następnym krokiem było pójście dalej trzymając się koloru i grubości kabla, który wchodzi do wtyczki pod wiatrakiem, trafiłem do takiej samej wtyczki przy zbiorniczku wspomagania. W tym miejscu również powtórzyłem operację podpięcia na "krótko" i sprężarka zadziałała. Następnie przeniosłem swoje poszukiwania na panel przekaźników a dokładniej do przekaźnika 384 (8D0 919 578). W tym przekaźniku znajduje się 6 pinów (nie wiem czy można to zmostkować). Po wyjęciu przekaźnika i po wyjęciu jego wtyczki na odwrocie znajduje się ten sam kabel (żółto zielony tej samej grubości), który trafia do sprężarki w związku z tym do tego kabla również zastosowałem opcję podpięcia na "krótko" i sprężarka zadziałała (zaznaczam, że przekaźnik był wypięty). Zatem moja diagnoza padła na uszkodzony przekaźnik. Wybrałem się na szroty i sprawdziłem 6 innych przekaźników i niestety z żadnym z nich klimatyzacja nie chłodzi. Chciałem kupić nowy ale w 8 sklepach w których byłem nie są w stanie mi go ściągnąć. Temat ten wałkuję już od tygodnia i skończyły mi się pomysły:sciana Co jeszcze mogę zrobić aby klimatyzacja mi chłodziła? Cytuj Udostępnij tę odpowiedź Odnośnik do odpowiedzi Udostępnij na innych stronach
korass Zgłoś #1614 Napisano 4 Sierpnia 2015 W zderzaku sciagnij lewa dolna kratke plastikowa i sprawdź czy na sprężarce są wszystkie wtyczki dobrze podłączone. U mnie nie były i tez kompresor sam nie startował. Cytuj Udostępnij tę odpowiedź Odnośnik do odpowiedzi Udostępnij na innych stronach
tomnik Zgłoś #1615 Napisano 4 Sierpnia 2015 W zderzaku sciagnij lewa dolna kratke plastikowa i sprawdź czy na sprężarce są wszystkie wtyczki dobrze podłączone. U mnie nie były i tez kompresor sam nie startował. Kolega Krystian napisał przecież : podpiąłem kompresor na "krótko" (kabel z "+" akumulatora) do wtyczki z kompresora znajdującej się pod wiatrakiem (zielona) i kompresor zadziałał. Następnym krokiem było pójście dalej trzymając się koloru i grubości kabla, który wchodzi do wtyczki pod wiatrakiem, trafiłem do takiej samej wtyczki przy zbiorniczku wspomagania. W tym miejscu również powtórzyłem operację podpięcia na "krótko" i sprężarka zadziałała. Następnie przeniosłem swoje poszukiwania na panel przekaźników a dokładniej do przekaźnika 384 (8D0 919 578). Po wyjęciu przekaźnika i po wyjęciu jego wtyczki na odwrocie znajduje się ten sam kabel (żółto zielony tej samej grubości), który trafia do sprężarki w związku z tym do tego kabla również zastosowałem opcję podpięcia na "krótko" i sprężarka zadziałała Cytuj Udostępnij tę odpowiedź Odnośnik do odpowiedzi Udostępnij na innych stronach
korass Zgłoś #1616 Napisano 4 Sierpnia 2015 U mnie było to samo. Na krotko startował, a okazalo sie ze jedna wtyczka nie byla podlaczona i sam nie startował. Po podlaczeniu bylo juz ok. Cytuj Udostępnij tę odpowiedź Odnośnik do odpowiedzi Udostępnij na innych stronach
know Zgłoś #1617 Napisano 4 Sierpnia 2015 Serdecznie dziękuję za odpowiedź Tomaszu i Michale. Sposób podany przez Michała rozwiązał mój problem. :ok W zderzaku sciagnij lewa dolna kratke plastikowa i sprawdź czy na sprężarce są wszystkie wtyczki dobrze podłączone. U mnie nie były i tez kompresor sam nie startował. Cztero-pinowa wtyczka (z kablami w kolorach: biało-brązowy; brązowy; czerwono-zielony; czarno-brązowy) oznaczona naklejką 8D1.971.725.C nie była wpięta do czujnika klimatyzacji (8D0 959 482 B). Jednak nie jest on wpięty do bezpośrednio kompresora a raczej do grubej rurki chłodnicy klimatyzacji. (jeżeli się mylę to mnie poprawcie) Sądziłem, że skoro nie mam climatronika to takiego czujnika u mnie nie będzie. :hmm PS. W poprzedniej mojej wypowiedzi używając sformowania "na krótko" chodziło o podpięcie wymienionych elementów bezpośrednio do zacisku "+" w akumulatorze, nie chodziło o określenie czasu. Cytuj Udostępnij tę odpowiedź Odnośnik do odpowiedzi Udostępnij na innych stronach
PersoN Zgłoś #1618 Napisano 5 Sierpnia 2015 (edytowane) Witam wyciągnąłem dziś kompresor z racji, że mechanik powiedział że jest zatarty! W środku widać zielony olej (nie wiem czy przy zatartym kompresorze powinien być siwy). Łożysko koła pasowego do wymiany. Film i zdjęcia poglądowe. Jak sprawdzić czy sprężarka jest zatarta ?? Dysza dławiąca cała usyfiona.https://www.youtube.com/watch?v=uUVkDwf3lBE Edytowane 5 Sierpnia 2015 przez PersoN Cytuj Udostępnij tę odpowiedź Odnośnik do odpowiedzi Udostępnij na innych stronach
krzysio2707 Zgłoś #1619 Napisano 5 Sierpnia 2015 Witam, zatarła mi się sprężarka klimatyzacji, proszę o podanie nr kat ewentualnie linków ofert, jakiej mam szukać bo ja mam 2 nr i nie jestem pewny 8D0260808 i 8D0260805 Passat B5 97r 1.9 110km AFN, wężyki są skręcane na śruby a nie wkładane Cytuj Udostępnij tę odpowiedź Odnośnik do odpowiedzi Udostępnij na innych stronach
PersoN Zgłoś #1620 Napisano 5 Sierpnia 2015 U mnie w AFN-nie jest 8D0 260 805D Zexel DCW-17D Cytuj Udostępnij tę odpowiedź Odnośnik do odpowiedzi Udostępnij na innych stronach