Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Czyli jak u mnie też tak jest to zrzucać sprężarkę i wymieniać łożysko w niej czy od razu szukać innej ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sprawdź łożysko jak będzie lekko chodzić to wina sprężarki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To ja sie podlacze do tematu. Czy zna ktos wymiary lozyska kompresora zexel do paska przed liftem 97 rok. Chcialbym od razu kupic i miec na wymiane bo grzebac w aucie moge tylko w sobote popoludniu z racji pracy a wtedy sklepy juz pozamykane

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam, ja mam kompresor denso, po zdemontowaniu obraca się bez zacięc, sprzegło działa ale po zamontowaniu do auta i nabiciu klimy rolka sprzęgła zatrzymuje sie. Mechanik twierdzi,że kompresor ma za małą wydajność i to jest powodem. Czy to jest możliwe?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zauważyłem że klimatyzacja nie osiąga temperatury zadanej na climatronicu, jest 4-5 stopni wyższa. Ustawiam 22 stopnie a w samochodzie 27 i schodzi na 3 kreseczkę nawiewu jakby już osiągnął żądaną temperaturę. Czujnik przed wiatraczkiem w panelu i krateczka przeczyszczona. Sprawdzałem w ukrytym menu climatronica i na termometrze wrzuconym do samochodu. Klimatyzacja jest sprawna na ustawieniach LO schładza odpowiednio.Małe oszustwo vw czy usterka? Też tak macie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam w swoim passacie posiadam takie błędy 4FA , 4F8,4F7 mógłby ktoś coś doradzić jak się zabrać za naprawe

Edytowane przez taszan

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

i jak to można naprawić ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

bo wydaje mi sie że klima słabo chłodzi a silniczek nic do tego nie ma chyba

 

- - - - - aktualizacja - - - - -

 

Z nawiewów nie leci zimne powietrze czy po wymienieniu silniczka V68 zmieni sie to ? spróbuje chyba jeszcze wyczyścić ten silniczek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Silniczki pewnie się zacinają, spróbuj rozruszać i wykasować błędy. A klima nabita i rurka powrotna zimna?

Edytowane przez lejak

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Silniczki pewnie się zacinają, spróbuj rozruszać
Silniczki w tych serwomotarkach nie zacinają się... Uszkodzeniu ulegają potencjometry w nich zainstalowane, służące do przekazania informacji sterownikowi, o położeniu klapki. Naprawa ich jest prosta i polega na zaaplikowaniu specjalnego płynu do potencjometrów na ich ścieżkę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tylko dostać się do tych potencjometrów to jest masakra.. Środek, schowek i resztę trzeba zrzucać. Ostatnio psiukałem wd40 w te silniczku sterujące i jak na razie zero problemów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Silniczki w tych serwomotarkach nie zacinają się... Uszkodzeniu ulegają potencjometry w nich zainstalowane, służące do przekazania informacji sterownikowi, o położeniu klapki. Naprawa ich jest prosta i polega na zaaplikowaniu specjalnego płynu do potencjometrów na ich ścieżkę.

 

 

OK, ale tu pewnie dodatkowo nie ma czynnika, trzeba sprawdzić czy wogole chłodzi

Edytowane przez lejak

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich podepne sie ze swoim problemem jakis miesiac temu nabilem klime w aucie wszystko bylo dobrze do pewnego momentu gdy podczas jazdy nagle na wyswietlaczu klimatronika sam zwiekszyl sie nawiew przelaczl sie na auto i przestalo chlodzic i od tamtej pory po wlaczeniu klimy chlodzi przez 30sekund i sie sama wylacza bylem pod kompem bledow brak bezpieczniki ok sprezarka i wentylator sie wlacza bylem wczoraj u goscia od klimy spuscil mi 540gramow gazu i nabil jeszcze raz 570plus olej odpalilem klime wszystko pieknie rurki zimne wieje zimne cisnienie mowi ze dobre zadowolony po 15 minutach stania i chlodzenia wsiadlem przejechalem 100metrow i dalej to samo nie chlodzi mial ktos podobnie macie jakies pomysly?fachowiec mowi ze moze to sprezarka moze zawor rozprezny i milion innych rzeczy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam! Co może być przyczyną że w korku klima fajnie chłodzi a podczas jazdy już nie? Wczoraj wracałem z nad morza i właśnie takie coś zauważyłem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam wszystkich podepne sie ze swoim problemem jakis miesiac temu nabilem klime w aucie wszystko bylo dobrze do pewnego momentu gdy podczas jazdy nagle na wyswietlaczu klimatronika sam zwiekszyl sie nawiew przelaczl sie na auto i przestalo chlodzic i od tamtej pory po wlaczeniu klimy chlodzi przez 30sekund i sie sama wylacza bylem pod kompem bledow brak bezpieczniki ok sprezarka i wentylator sie wlacza bylem wczoraj u goscia od klimy spuscil mi 540gramow gazu i nabil jeszcze raz 570plus olej odpalilem klime wszystko pieknie rurki zimne wieje zimne cisnienie mowi ze dobre zadowolony po 15 minutach stania i chlodzenia wsiadlem przejechalem 100metrow i dalej to samo nie chlodzi mial ktos podobnie macie jakies pomysly?fachowiec mowi ze moze to sprezarka moze zawor rozprezny i milion innych rzeczy

 

Pewnie się wyłącza sprężarka, sprawdzałeś na vcds lub na climatronicu http://www.passatplus.de/arbeitshilfen/klima/codes.htm z jakiego powodu. Może za duże ciśnienie podczas jazdy, sprężarka powinna zmniejszać wydajność podczas jazdy na wyższych obrotach. Może pompuje dalej max i przekracza 30 bar. Dawał mechanik gazu na postoju?

 

Witam! Co może być przyczyną że w korku klima fajnie chłodzi a podczas jazdy już nie? Wczoraj wracałem z nad morza i właśnie takie coś zauważyłem.

 

Za mało czynnika? Na postoju ciśnienie w upale wzrasta do właściwego i chłodzi, po ruszeniu powietrze schładza chłodnice, ciśnienie spada i chłodzenie też.

Edytowane przez lejak

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie gazu nie dodawal ale jadac teraz i trzymajac obroty miedzy 1000 a 1400klima normalnie chodzi w innych przedzialach obrotow nie chlodzi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Nie gazu nie dodawal ale jadac teraz i trzymajac obroty miedzy 1000 a 1400klima normalnie chodzi w innych przedzialach obrotow nie chlodzi

 

Sprawdz w ukrytym menu z jakiego powodu wyłacza się sprężarka. Może być uszkodzony zawór w sprężarce sterujący wydajnością lub czujnik ciśnienia przy skraplaczu. Jaka to sprężarka denso , dlaczego czynnika 570 a nie 600?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A nie wiem jaka sprezarka nie patrzylem a 570 bo 30 oleju czy jakos tak mowil a to ukryte menu to trzyma sie obieg wewnetrzny plus econ? A jeszcze jak jest ta klima niby wlaczona tylko ze zimne nie dmucha to jak by ten nawiew przytykalo i potem na chwile mocniej puszczalo

Edytowane przez junteczek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności