Yodasek Zgłoś #1741 Napisano 3 Września 2015 Mam niesprawny wentylator od klimatyzacji, wie ktoś może czy mogę jeździć z ogrzewaniem? Nie chodzi mi o tryb econ. Nie wiem na jakiej to działa zasadzie? Cytuj Udostępnij tę odpowiedź Odnośnik do odpowiedzi Udostępnij na innych stronach
pietrek_g Zgłoś #1742 Napisano 3 Września 2015 Tryb econ o ile zauważyłem po swoim odłącza kompresor i chodzi sama dmuchawa. Cytuj Udostępnij tę odpowiedź Odnośnik do odpowiedzi Udostępnij na innych stronach
Yodasek Zgłoś #1743 Napisano 3 Września 2015 Tryb econ o ile zauważyłem po swoim odłącza kompresor i chodzi sama dmuchawa. A rozumiem, że ten wiatrak jest po to żeby chłodzić na postoju? To w czasie jazdy moge używać kliamtyzacji a na postojach dać econ? Cytuj Udostępnij tę odpowiedź Odnośnik do odpowiedzi Udostępnij na innych stronach
pietrek_g Zgłoś #1744 Napisano 3 Września 2015 Wiatrak chłodzi i tym samym zmniejsza ciśnienie w układzie klimatyzacji. W czasie jazdy po mieście może dojść do sytuacji w której pęd powietrza nie nadąży studzienek chłodnicy klimatyzacji i czujnik ciśnienia wyłączy ci klime. Cytuj Udostępnij tę odpowiedź Odnośnik do odpowiedzi Udostępnij na innych stronach
tomnik Zgłoś #1745 Napisano 3 Września 2015 A rozumiem, że ten wiatrak jest po to żeby chłodzić na postoju? To w czasie jazdy moge używać kliamtyzacji a na postojach dać econ?Oczywiście zawsze będziesz o tym pamiętał... Nie kombinuj. Doprowadź wiatrak do pełnej sprawności. Cytuj Udostępnij tę odpowiedź Odnośnik do odpowiedzi Udostępnij na innych stronach
pietrek_g Zgłoś #1746 Napisano 3 Września 2015 Dobrze powiedziane. Wiatrak to koszt ok 100 zł. Ewentualnie jakaś używka na szrocie to taniej. Cytuj Udostępnij tę odpowiedź Odnośnik do odpowiedzi Udostępnij na innych stronach
Yodasek Zgłoś #1747 Napisano 3 Września 2015 Chodzi mi tylko o ten czas aż sobie sprowadzę wiatrak, pewnie go zamontuje w przyszłym tygodniu. Tylko chciałem mieć tymczasowe wyjście. Dzięki za pomoc. Cytuj Udostępnij tę odpowiedź Odnośnik do odpowiedzi Udostępnij na innych stronach
tomtu Zgłoś #1748 Napisano 4 Września 2015 Przewód nówka z ASO? Podobno zamienik. Klime robilem w Łodzi, firma Hofek. Cytuj Udostępnij tę odpowiedź Odnośnik do odpowiedzi Udostępnij na innych stronach
maciejbilu Zgłoś #1749 Napisano 4 Września 2015 A mi ostatnio zaczął pasek popiskiwać przy włączaniu klimy. Draństwo potrafiło być czasami naprawdę hałaśliwe, szczególnie na prędkości jałowej. Po dłuższej chwili się uspokajało. No i żeby zaczęło chłodzić to trzeba było albo poczekać aż jajka się ugotują, albo dać w palnik. A i czasami podczas jazdy przy obrotach 1500-1800 potrafiło przez kilka sekund dmuchnąć cieplejszym powietrzem. Czy to już pora na pasek do wymiany, czynnik do nabicia czy może jakaś inna pierdoła? Cytuj Udostępnij tę odpowiedź Odnośnik do odpowiedzi Udostępnij na innych stronach
Mat3usz08 Zgłoś #1750 Napisano 5 Września 2015 Witam Od października 2014 mam odłączony przewód klimy przy chłodnicy ten co idzie od kompresora do chłodnicy klimy, z tego względu ze była uszkodzona nakrętka. Teraz mam nowy przewód, mam zamiar go na dniach wymienić i nabić klime. Czy po nabiciu może pojawić się jakiś problem? Muszę coś jeszcze wymienić aby klima ruszyła? Cytuj Udostępnij tę odpowiedź Odnośnik do odpowiedzi Udostępnij na innych stronach
Kharel Zgłoś #1751 Napisano 5 Września 2015 Koledzy potrzebuje pomocy. Otóż przestał mi działać wentylator od klimy. Po połączeniu na krótko poszła z niego kupa dymu więc trzeba było go wymienić na nowy. Po przeszczepie i włączeniu klimy nowy wentylator dalej stoi. Czytałem gdzieś, że to może być wina opornicy i że trzeba ją kablem zmostkowac i jeśli wentylator ruszy to trzeba nową opornicę. Jednak po zmostkowaniu nic się nie działo więc postanowiłem sprawdzić przekaźnik, ale ten klika po podaniu na niego napięcia więc chyba jest sprawny. Skończyły mi się pomysły co może być przyczyną. Proszę o pomoc. Cytuj Udostępnij tę odpowiedź Odnośnik do odpowiedzi Udostępnij na innych stronach
pietrek_g Zgłoś #1752 Napisano 5 Września 2015 Mateusz. Na pewno do wymiany jest jeszcze osuszacz przy okazji zajrzałbym do dyszy dławiącej i ewentualnie wymienił ją. Cytuj Udostępnij tę odpowiedź Odnośnik do odpowiedzi Udostępnij na innych stronach
PersoN Zgłoś #1753 Napisano 5 Września 2015 Sprawdź na krótko robiąc mostek na pine 3 i 4 na kostce czujnika ciśnienia. Jeśli nie ruszy wentylator to szukać po kolej przyczyny elektrycznej Cytuj Udostępnij tę odpowiedź Odnośnik do odpowiedzi Udostępnij na innych stronach
Kharel Zgłoś #1754 Napisano 5 Września 2015 Że tak jeszcze zapytam, gdzie ów czujnik się znajduje? Cytuj Udostępnij tę odpowiedź Odnośnik do odpowiedzi Udostępnij na innych stronach
PersoN Zgłoś #1755 Napisano 5 Września 2015 W chłodnicy klimatyzacji dostać się tam możesz wyciągając kratkę lewa że zderzaka Cytuj Udostępnij tę odpowiedź Odnośnik do odpowiedzi Udostępnij na innych stronach
sagun1 Zgłoś #1756 Napisano 6 Września 2015 Mam problem z klimatyzacją manualną, a właściwie z jej ciągłą pracą tzn. po uruchomieniu klimatyzacji chłodzi elegancko przez 5-10 minut po czym zaczyna lecieć ciepłe powietrze. Klima świeżo nabijana - sprawdzona - brak wycieków czynnika. Wymieniony czujnik temperatury zewnętrznej + filtry. Ktoś? Coś? Cytuj Udostępnij tę odpowiedź Odnośnik do odpowiedzi Udostępnij na innych stronach
szymin89 Zgłoś #1757 Napisano 6 Września 2015 Dzieje sie to na postoju czy w trakcie jazdy? Cytuj Udostępnij tę odpowiedź Odnośnik do odpowiedzi Udostępnij na innych stronach
sagun1 Zgłoś #1758 Napisano 6 Września 2015 Bez znaczenia. Wyszło w trakcie jazdy, ale sprawdzaliśmy na postoju i jest to samo. Cytuj Udostępnij tę odpowiedź Odnośnik do odpowiedzi Udostępnij na innych stronach
szymin89 Zgłoś #1759 Napisano 7 Września 2015 Sprawdz czy wentylator sie wlacza, dodatkowo czy kompresor sie wylacza jak zaczyna lecic cieple powietrze. Moze sprawdzenie cisnien jak masz mozliwosc. Moze byc ze po prosu wysokie cisnienie jest za duze i komprsor rozlacza, moze byc jeszcze ze zamarza parownik. Cytuj Udostępnij tę odpowiedź Odnośnik do odpowiedzi Udostępnij na innych stronach
PersoN Zgłoś #1760 Napisano 9 Września 2015 Panowie luknie ktoś na mój post dotyczący 2 biegu wentylatora http://forum.vw-passat.pl/threads/57107-Wentylator-klimy-2-biegi?p=2282558&viewfull=1#post2282558 bo sam już zgłupiałem. Cytuj Udostępnij tę odpowiedź Odnośnik do odpowiedzi Udostępnij na innych stronach