Skocz do zawartości
bolsfanwk

Uszkodzona Lewa poduszka silnika passat 1.9 tdi

Rekomendowane odpowiedzi

a co się działo na starych poduszkach??

 

Jedna puściła olej ale postanowiłem od razu wszystkie wymienić. Zmniejszyły się wibracje silnika, wcześniej aż mi lewarek biegów wibrował teraz dużo mniej, na starych poduszkach przy redukcjach biegów czuło się szarpnięcia - międzygazy to niwelowały, na nowych bez szarpnięć przy redukcji.

 

---------- Dodano o 13:49 ---------- Poprzednia wiadomość o 13:47 ----------

 

złącze jest całe przynajmniej wzrokowo... rezonans pojawia się w przedzial 1500-2000..

 

To że jest całe nie oznacza że tłumi drgania, może być już po prostu zesztywaniałe. Na sprawnym łączu przy odpalonym silniku nie widać drgań wydechu za plecionką, tylko plecionka powinna drgać, na nie sprawnym złączu widać jak za nim drga wydech.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
złącze jest całe przynajmniej wzrokowo... rezonans pojawia się w przedzial 1500-2000..

Możliwe, że luźne są osłony termiczne tłumików.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie było rezonansu przy pewnych obrotach? u mnie na wolnych obrotach jest dosc dobrze , ale tylo gdy podniose te obroty do 1000 to telepie okropnie po wyzej 1000 dalej jest znosnie tyle ze czuc te wibracje

 

---------- Dodano o 13:58 ---------- Poprzednia wiadomość o 13:57 ----------

 

może rzeczywiście zacznę od sprawdzenia doładnie tlumików , plecionki i ogolnie układu wydechowego..:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
nie było rezonansu przy pewnych obrotach? u mnie na wolnych obrotach jest dosc dobrze , ale tylo gdy podniose te obroty do 1000 to telepie okropnie po wyzej 1000 dalej jest znosnie tyle ze czuc te wibracje

 

---------- Dodano o 13:58 ---------- Poprzednia wiadomość o 13:57 ----------

 

może rzeczywiście zacznę od sprawdzenia doładnie tlumików , plecionki i ogolnie układu wydechowego..:)

Jak miałem uszkodzoną plecionkę (wizualnie była ok) to drgania całej budy były odczuwalne na jałowych, wystarczyło musnąć dosłownie gaz i drgania zanikały. Wystarczyło popatrzeć na wydech pod maską i widać było drgania wydechu za plecionką. Drugi sposób sprawdzenia to dociśnięcie nogą końcówki wydechu i również drgania zanikały. Sprawdzenie plecionki i wieszaków wydechu to opcja najtańsza i lepiej od takiej zacząć. Jeśli plecionka będzie do wymiany to od razu wywalaj katalizator.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a czy ktoś wie czy poduszi z passata fl a raczej ze skody superb pasuja do b5 3b??

 

---------- Dodano o 17:08 ---------- Poprzednia wiadomość o 17:05 ----------

 

http://allegro.pl/show_item.php?item=2937632113&msg=Tw%C3%B3j+e-mail+zosta%C5%82+wys%C5%82any.&msgtoken=048a25b10f8bf5405c1e387864ffa85323220a1444b540a86acf77d00be2ff62

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
a czy ktoś wie czy poduszi z passata fl a raczej ze skody superb pasuja do b5 3b??

numery poduszek wg.etki powiedzą ci wszystko!! czary mary i proszęetka superb 2002r.jpg

vw etka passat 98r.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czyli to samo wiec lepiej brac poduchy od skody zawsze młodsze rocznikowo..:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Złącze elastyczne sprawdziłeś?

 

...piszesz o złączu elastycznym układu wydechowego?

 

 

...kurcze zaczynam słyszeć jakiś rezonans w przedziale 1600-1800obr/min. Na wolnych i powyżej 2000obr jest normalnie.... co to może być prawdopodobnie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
...piszesz o złączu elastycznym układu wydechowego?

 

 

tak chodzi o zlącze elastyczne wydechu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
piszesz o złączu elastycznym układu wydechowego?

 

Dokładnie tak. Potocznie zwie się plecionką i znajduje się za turbiną. Jej przepalenie powoduje rezonans całego układu wydechowego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dokładnie tak. Potocznie zwie się plecionką i znajduje się za turbiną. Jej przepalenie powoduje rezonans całego układu wydechowego.

 

hmm odgłosy są od strony kolektora wydechowego, czy przepalona plecionka będzie dmuchać na zewnątrz....?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
czy przepalona plecionka będzie dmuchać na zewnątrz....?

 

Tak będzie przedmuch na zewnątrz plecionki. Miejsce przepalenie będzie pokryte czarnym nalotem- sadzą.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

sadzą to ona jest pokryta od 4 lat... :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam ponownie odnośnie drgania i buczenia, rezonansu : wszystko ustąpiło po wymianie plecionki oraz wymianie poduszek sinika (kupiłem uzywki na allegro od skody superb z małym przebiegiem dałem po 100 zł za sztuke) , autem az chce sie jezdzic teraz :marecek

jeszcze pod koniec tyg wymienię poduszki skrzyni na nowe ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.Czy poduszka pod silnik lewa i prawa różni się czymś więcej niż gumową osłoną ? Lewa poduszka jest bez osłony i w servisie kosztuje 327 zł.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja mam panowie zapytunek, czy zajechana na śmierć poduszka silnika może powodować taki efekt, że: przy ostrym ruszeniu słychać puknięcie jakby z prawej strony i jest ono wręcz wyczuwalne pod nogami. Jak już puknie to można sobie ruszać ostro do woli - aż do momentu gwałtownego hamowania kiedy znowu jest PUK i wtedy można hamować ostro o ile sie nie przyspieszy z kopyta i tak na zmianę... Poduszki pod skrzynią są nowe.

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja tak miałem, jak poduszka pod skrzynią była zerwana. Możliwe że to samo będzie z poduszką silnika.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

presstarter a jak jedziesz na 3 lub 4 biegu bez gazu na jałowych obrotach to szarpie ci autem bo ja mam tak samo jak ty z tym pukaniem i właśnie mi szarpie nawet czasami na 2 biegu to czuć

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie

Jak ktoś by chciał poduszkę pod silnik to mam 2 toprany z AFN-a puszczę komuś za symbolicznego 4paka + koszt wysyłki. Jak coś to pisać na pw.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a ja mam 2 nowe pod skrzynie CORTECO

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności