Skocz do zawartości
Gość Kisila

Xenony raz jeszcze ...

Rekomendowane odpowiedzi

Gość qrson

Posiadam Passata B5 FL 3BG 2001r. Niestety moja przednia lampa xenonowa uległa kolizji ( pękła mi część plastikowego klosza) i chciałbym się dowiedzieć czy możliwa jest wymiana samego klosza? Z tego co szukałem na forum w lampach "zwykłych" jest możliwość rozklejenia klosza od reszty lampy pod wpływem temperatury. Ale czy ten zabieg działa w lampach xenonowych? Zadałem to pytanie bo kupno całej lampy to dość kosztowna inwestycja...

Edytowane przez qrson

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z własnego doświadczenia napiszę że rozklejanie tych lamp to straszna rzeźnia, szczególnie bez wprawy. Na allegro bez osprzętu taką lampę można upolować za ok. 250-300zl, ewentualnie można też tanio kupić uzbrojoną i sprzedać dodatki ale to już wymaga więcej zachodu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli lampa nie była naprawiana i jest sklejona fabrycznie to z rozklejeniem nie ma problemu , natomiast jeżeli już jakiś rzeźbiarz się dotykał i skleił na przykład na sylikon to faktycznie przechlapane.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Na filmiku włączałem i wyłączałem światła

 

Ten film wideo jest prywatny.

Przepraszamy za usterki.

Najpierw umieść film, który można obejrzeć ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, mam pewien problem. Kupiłem ostatnio lampy xenon, jedna świeci dobrze, natomiast druga jak się włączy św. mijania to tylko jest błyśnięcie i nic dalej. Załączam film żeby było wiadomo o co chodzi:

[video=youtube_share;utFyLeCa7B4]

Na filmiku włączałem i wyłączałem światła

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam, mam pewien problem. Kupiłem ostatnio lampy xenon, jedna świeci dobrze, natomiast druga jak się włączy św. mijania to tylko jest błyśnięcie i nic dalej. Załączam film żeby było wiadomo o co chodzi:

Na początek zamień palniki stronami, żeby wykluczyć uszkodzenie przetwornicy lub palnika-wtedy będzie wiedział, czy jest uszkodzony palnik czy przetwornica :) Łatwo będzie to Tobie zrobić, bo masz lapki zdemontowane-5 minut roboty.

P.S. Ten dźwięk, to bzyczenie mi podowiada, że jednak będzie uszkodzona przetwornica-ale zrób, jak wyżej napisałem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wygląda na padnięte elektrolity w przetwornicy, ale nie polecam naprawiać:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten dźwięk, to bzyczenie mi podowiada, że jednak będzie uszkodzona przetwornica

Ten dźwięk to ja włącznikiem włączałem i wyłączełem lampę.

Zobaczę co będzie jak zamienię palniki i dam znać

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Zobaczę co będzie jak zamienię palniki i dam znać
I zobaczyles w koncu? ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam problem z lampą ksenonową w B5 3B 99r. Ksenon oryginalny, przy kupnie auta jeden świecił lekko na różowo, tak więc założyłem dwa nowe żarniki. Po jakimś czasie zauważyłem, że w jednej lampie ksenon się nie pali, włączyłem i wyłączyłem światła i zadziałał. Doszedłem do tego, że po odpaleniu samochodu wygląda tak, że lampa zapala się na sekundę-dwie, potem gaśnie, po wyłączeniu i włączeniu świateł raz lub dwa lampa zapala się i działa już cały czas. Niestety nie zaobserwowałem czy na starych żarnikach było tak samo, ponieważ zostały wymienione zaraz po zakupie. Wymieniać od razu żarnik na nowy? Akurat to lewa lampa i dostęp do żarnika jest w miarę łatwy. Czy jest sens przekładać stronami żeby wykluczyć problem z przetwornicą?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście, że jest. Przełóż i się okaże.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Mam problem z lampą ksenonową w B5 3B 99r. Ksenon oryginalny, przy kupnie auta jeden świecił lekko na różowo, tak więc założyłem dwa nowe żarniki. Po jakimś czasie zauważyłem, że w jednej lampie ksenon się nie pali, włączyłem i wyłączyłem światła i zadziałał. Doszedłem do tego, że po odpaleniu samochodu wygląda tak, że lampa zapala się na sekundę-dwie, potem gaśnie, po wyłączeniu i włączeniu świateł raz lub dwa lampa zapala się i działa już cały czas. Niestety nie zaobserwowałem czy na starych żarnikach było tak samo, ponieważ zostały wymienione zaraz po zakupie. Wymieniać od razu żarnik na nowy? Akurat to lewa lampa i dostęp do żarnika jest w miarę łatwy. Czy jest sens przekładać stronami żeby wykluczyć problem z przetwornicą?

 

..mnie to wygląda na problem z wyłącznikiem ...sam miałem podobny objaw ...pomogło rozebranie wyłącznika i czyszczenie styków.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
I zobaczyles w koncu? ;)

 

Tak, problemem okazał się chiński żarnik Philips :) Po zamontowaniu oryginalnych nowych żarników problem zniknął i lampy świecą normalnie :)

Jednak teraz mam inny problem, otóż w prawej lampie przesłona nie działa i nie ma drogowego światła. co może być problemem?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jednak teraz mam inny problem, otóż w prawej lampie przesłona nie działa i nie ma drogowego światła. co może być problemem?

 

Powodów może być dużo. a powiedz co już sprawdziłeś i wykluczyłeś to napiszemy co pozostało. Obecnie to pytanie w stylu : coś stuka z tyłu auta, kto zgadnie co to ? Czyli pytanie do wróżki :)

Albo leć po kabelkach po kolei całą droge to znajdziesz powód :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie nie działała przesłona z lewej strony, wyciągnąłem lampę, odkręciłem pokrywkę i się okazało, że kostka taka mała żółta nie była w ogóle wpięta do gniazda. U Ciebie pemek2610 pewnie podczas wymiany żarników musiała się poluzować ta kostka i po prostu nie styka. Ja bym zaczął od tego :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Oczywiście, że jest. Przełóż i się okaże.

 

Chodziło o to, że do lewej lampy jest dostęp na tyle dobry, że wg mnie chyba nie trzeba będzie ściągać zderzaka, natomiast do prawej niestety lipa. Mam stary żarnik który był dobry (wymieniłem parę) więc spróbuję go wsadzić na podmiankę. Dzisiaj rano lampa załapała dopiero za 7-8 razem. Chyba że poprawcie mnie, może nie trzeba zdejmować zderzaka? Wymianę żarników razem z paroma innymi rzeczami robiłem w ASO, więc nie wiem, a nie dopytałem się...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
U mnie nie działała przesłona z lewej strony, wyciągnąłem lampę, odkręciłem pokrywkę i się okazało, że kostka taka mała żółta nie była w ogóle wpięta do gniazda. U Ciebie pemek2610 pewnie podczas wymiany żarników musiała się poluzować ta kostka i po prostu nie styka. Ja bym zaczął od tego :)

 

W sumie i tak muszę rozbierać przód do rozrządu, to za jednym razem wyjmę lampy i sprawdzę tą kostkę, co mówisz ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, kupiłem nie dawno paska, jeden ksenon był na wykończeniu, więc wymieniłem, teraz okazuje się że nie za każdym razem ksenon od razu się zapala... dopiero za kolejnym lub po jakimś czasie przy ponownym włączeniu świateł. Jaki to powód? czyżby przetwornica była też juz słaba?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam, kupiłem nie dawno paska, jeden ksenon był na wykończeniu, więc wymieniłem, teraz okazuje się że nie za każdym razem ksenon od razu się zapala... dopiero za kolejnym lub po jakimś czasie przy ponownym włączeniu świateł. Jaki to powód? czyżby przetwornica była też juz słaba?

 

Gdzie kupiłeś palniki i za ile?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności