Skocz do zawartości
Gość Kisila

Xenony raz jeszcze ...

Rekomendowane odpowiedzi

jak kupiłem chińczyki to miałem to samo...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

HIDy slim vortexa zamontowane. Kpl zmiescil sie w lampie, tylko nie wiem czemu po stronie kierowcy ladnie wszystko weszlo, a po stronie pasazera na styk. Wydawalo mi sie ze lampy sa identyko wymiarami, a tu taka niespodzianka. Nawet fabryczna kostka od zarowki w lampie od str. pasazera nie chciala lekko zmiescic sie pomiedzy odblysnik a obudowe lampy.

Efekt przed:

3f8ddd8bd03e8c11m.jpg

6f53dcb5e4e52553m.jpg

 

Porownanie - po lewej halogen, po prawej HID:

1aceedc6ecff5388m.jpg

 

 

 

 

Efekt po:

d9824fd907e159f0m.jpg

1ab7f157de73fcc9m.jpg

 

 

Po montazu pojawily sie problemy:

- na czesci stacji radiowych pojawiaja sie zaklocenia w postaci szumow.

- na drodze przed autem widoczne sa dwa cienie - winne sa preciki przy zarnikach, zamontowane u gory - jak dotad nie znalazlem patentu na odwrotny montaz zarnika w gniezdzie - pretem do dolu.

- jak dotad przy zabawie wl/wyl 1 raz nie zapalila sie jedna lampka ;)

 

216a7207f4194d7bm.jpg

Edytowane przez Jericho

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
HIDy slim vortexa zamontowane. Kpl zmiescil sie w lampie, tylko nie wiem czemu po stronie kierowcy ladnie wszystko weszlo, a po stronie pasazera na styk. Wydawalo mi sie ze lampy sa identyko wymiarami, a tu taka niespodzianka. Nawet fabryczna kostka od zarowki w lampie od str. pasazera nie chciala lekko zmiescic sie pomiedzy odblysnik a obudowe lampy.

Efekt przed:

3f8ddd8bd03e8c11m.jpg

6f53dcb5e4e52553m.jpg

 

Porownanie - po lewej halogen, po prawej HID:

1aceedc6ecff5388m.jpg

 

 

 

 

Efekt po:

d9824fd907e159f0m.jpg

1ab7f157de73fcc9m.jpg

 

 

Po montazu pojawily sie problemy:

- na czesci stacji radiowych pojawiaja sie zaklocenia w postaci szumow.

- na drodze przed autem widoczne sa dwa cienie - winne sa preciki przy zarnikach, zamontowane u gory - jak dotad nie znalazlem patentu na odwrotny montaz zarnika w gniezdzie - pretem do dolu.

- jak dotad przy zabawie wl/wyl 1 raz nie zapalila sie jedna lampka ;)

 

216a7207f4194d7bm.jpg

 

zdj i tak nie dodaja tego jak naprawde swieca HIDy

palniki dopiero po kilkunastu godz pracy odpowiednie swiatlo daja

 

u mnie np. jak teraz zalozylem nowe palniki to przy pracujacym silniku drgaly tzn snop swiatla drgal

wykluczylem luz palnik-lampa itp.

po kilku godzinach jazdy wszystko doszlo do normy

nic nie drga

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wymagaj cudów ...ja za jeden palnik D2S dałem tyle co ten zestaw hidów :P

Przerabiałem ten temat i tylko ori xenon daje pełne zadowolenie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po pierwsze zwykle lampy soczewkowe nie posiadają przesłony jak xenony. Więc inni kierowcy zadowoleni z tej modyfikacji nie będą.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Nie wymagaj cudów ...ja za jeden palnik D2S dałem tyle co ten zestaw hidów

Wszystkie zamienniki H7 mają tą samą konstrukcję - pręt u góry.

Klosz rowniez ten sam, a tylko czesc osob stwierdza wystepowanie slupa cienia przy HIDach. Moze nie zwrocili na to uwagi?

 

palniki dopiero po kilkunastu godz pracy odpowiednie swiatlo daja
Mam nadzieje, bo kolosalnej roznicy nie widze po ich montazu. Na zwyklych halogenach cos widzialem w nocy, i sadzilem ze teraz bedzie jasniutko nawet na wiekszej odelglosci. W sumie to w nocy jeszcze nie mialem okazji pojechac i dlatego za bardzo nie widze "tego efektu".

 

Po pierwsze zwykle lampy soczewkowe nie posiadają przesłony jak xenony. Więc inni kierowcy zadowoleni z tej modyfikacji nie będą.
HID w soczewkach nie razi, przynajmniej w B5. Edytowane przez Jericho

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Po pierwsze zwykle lampy soczewkowe nie posiadają przesłony jak xenony. Więc inni kierowcy zadowoleni z tej modyfikacji nie będą.

 

A skądże znowu, zwykłe lampy soczewkowe (oryginał Hella) mają przesłonę !

 

Nie wiem skąd masz nieprawdziwe informacje ?

 

- - - - - aktualizacja - - - - -

 

Mam nadzieje, bo kolosalnej roznicy nie widze po ich montazu. Na zwyklych halogenach cos widzialem w nocy, i sadzilem ze teraz bedzie jasniutko nawet na wiekszej odelglosci. W sumie to w nocy jeszcze nie mialem okazji pojechac i dlatego za bardzo nie widze "tego efektu".

 

Jezeli masz oryginalne lampy to maja one 10 lat, z tego pewnie większośc przejeżdżone na swiatłach bo takie przepisy to domysl się w jakim stanie są odbłysniki, te za soczewką. Do tego zabrudzenia na soczewce, do tego niedoskonała już szyba lampy... W efekcie świecenie nie jest doskonałe

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po 10 latach dajesz do regeneracji lampy i za 200zł święcą jak nowe.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

"w jakim stanie są odbłysniki, te za soczewką. Do tego zabrudzenia na soczewce, do tego niedoskonała już szyba lampy... W efekcie świecenie nie jest doskonałe" tez tak mysle ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rogalik17; kupiłem w sklepie motoryzacyjnym u kolegi Osram dałem 160 zł za sztukę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
dałem 160 zł za sztukę

 

:hmm

 

ja za PHILIPSY 4300K płaciłem ok. 180zł/sztuka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Potrzebuję Waszej pomocy !

Panowie mam problem przewertowałem całe forum i nic.

A więc tak mam w swoim czarnuchu założone xenony ( nie bi) na zgaszonym silniku wszystko pomyka jak trzeba światła krótki i długie dziłają wzorowo,ale problem pojawia się w momencie odpalenia auta.Zapalam światła krótkie i jest ok w momencie przełączenia na długie krótkie gasną i wywala błąd spalonej żarówki .Po zmianie na krótkie i wyłączeniu świateł przez przełącznik i włączeniu działają ok.

Spodkaliście się z takimi jajami bo ja już nie mam pomysłów co to może być. A wywala błąd "zwarcie z plusem" lampa lewa i prawa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Potrzebuję Waszej pomocy !

Panowie mam problem przewertowałem całe forum i nic.

A więc tak mam w swoim czarnuchu założone xenony ( nie bi) na zgaszonym silniku wszystko pomyka jak trzeba światła krótki i długie dziłają wzorowo,ale problem pojawia się w momencie odpalenia auta.Zapalam światła krótkie i jest ok w momencie przełączenia na długie krótkie gasną i wywala błąd spalonej żarówki .Po zmianie na krótkie i wyłączeniu świateł przez przełącznik i włączeniu działają ok.

Spodkaliście się z takimi jajami bo ja już nie mam pomysłów co to może być. A wywala błąd "zwarcie z plusem" lampa lewa i prawa.

Czyli masz wsadzony xenon H7, chiński w zwykłe reflektory...

Sprawdź izolację kabli, od wtyczek w reflektorach do wtyczek w przetwornicach... Zakoduj VCDSem reflektory xenonowe-kodowanie znajdziesz w moim temacie o "xenonie incognito"-dział Warsztat B6. Napisz, czy to cokolwiek pomogło.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pomogło ! Wszystko jest OK ! Dzięki WIELKIE.:jupi:jupi Xenon od B5 do B6 !!! ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam Was

Mam problem w VW Touareg 2005 z biksenonami skretnymi z doświetlaniem zakretow.

Problem w tym ze przestaly ksenony skrecac i wydaje mi się tez ze nie poziomuja się (gdy zjezdzam z góry to swiatla swieca w dol a kiedy jade pod gorke nie opadają). Najwazniejsze jest to ze problem jest ze nie skrecaja w czasie jazdy tzw. światła adaptacyjne.

Szukalem opcji na vcds i chciałem od nowa zaadoptowc skrecanie ale nie wiem jak. Ksenon błędów nie pokazuje a kiedy odpalam auto to jest test swiatel czyli gora, dol i na boki przechodzą bez zarzutu. Proszę o wskazówki jak sprawdzić adaptacje swiateł. Dodam ze auto posiada pneumatykę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Xenony Vertexa po ok 1,5tyg zaczely szwankowac, a dokladnie siadala jedna przetwornica - slabsze swiatlo oraz mruganie.

Po reklamacji dostalem nowa sztuke.

 

Oto efekty;) :

Gora - zwykla zarowka z hipermarketu H7.

Dol Xenon Vertexa.

a9c8124fe127a9d0m.jpg

 

 

 

W lampie kierowcy musialem podlozyc pod zarnik 1mm papier, by lepiej skupic swiatlo. Jak zwykle cos sie musialo w czesniej skopac i jak naprawilem schodek __/ w lampie pasazera, tak teraz w lampie kierowcy go nie widac ;)

 

Reasumujac, xenony swieca teraz jak trzeba.

Edytowane przez Jericho

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

dziś zauważełem że jeden xenon chyba kończy swoją żywotność.

czy może któryś z was wymieniał żarniki i ma kilka fotek?

czy jest to bardzo trudne?

 

 

pozd.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W twoim przypadku nie jest trudne. Masz B5 prze lifem więc demontujesz lampy bez zdejmowania zderzaka. Po wyjęciu lampy masz już z górki. Jak się kończy jeden to wymień od razu 2 na raz - drugi długo nie pociągnie. Rozważyłbym na twoim miejscu regenerację odbłyśników i czyszczenie soczewki - po tak długim użytkowaniu pewnie nie są w najlepszym stanie. Polerkę szyby w lampie możesz zrobić we własnym zakresie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W twoim przypadku nie jest trudne. Masz B5 prze lifem więc demontujesz lampy bez zdejmowania zderzaka. Po wyjęciu lampy masz już z górki. Jak się kończy jeden to wymień od razu 2 na raz - drugi długo nie pociągnie. Rozważyłbym na twoim miejscu regenerację odbłyśników i czyszczenie soczewki - po tak długim użytkowaniu pewnie nie są w najlepszym stanie. Polerkę szyby w lampie możesz zrobić we własnym zakresie.

 

 

 

Przed Liftem?

Passat B5 FL 2001r.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności