Skocz do zawartości
Gość Kisila

Xenony raz jeszcze ...

Rekomendowane odpowiedzi

Reflektor niedawno byl pdnawiany, byc moze ten odblysnik... tak, czy siak rozbiore przod, zeby sie doatac do lamp i bede kombinowal dalej. A ewentualnie da sie zregenerowac/wymienic sam odblysnik, czy czekaja mnie nowe lampy?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
A ewentualnie da sie zregenerowac/wymienic sam odblysnik, czy czekaja mnie nowe lampy?

Da się. Wykręcasz go z lampy i odsyłasz gołego do metalizacji. :)

 

Dla przykładu, w takim stanie były moje po wykręceniu ich z reflektorów. :hmm

 

bix-1.jpg

 

Pozdro.

Edytowane przez vipereeek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
w moim passacie b5 FL 2001 AMX mam xenony czy bixenony? Jest soczewka, ale jak to rozróżnić?
w 2001 roku był ksenon,

W B5 3BG (czyli FL) był montowany wyłącznie bi-xenon z ruchomą przesłoną lub zwykły reflektor soczewkowy na żarówkę H7. Nie było montowanych zwykłych xenonów.

czy żarniki z Forda Mondeo mk3 st220 będą pasowały do Passka?

Jeśli w Mondeo siedzi palnik D2S, to będzie pasować do Passata. Masz reflektor od Mondeo, to wyciągnij palnik xenonowy i sprawdź oznaczenie.

Co do jasności świecenia-zużyty palnik będzie świecić słabiej, ale w 13-letnich reflektorach odbłyśnik też już będzie w słabej kondycji, jak wspomnieli koledzy.

Edytowane przez Krawcol82

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dzięki Tomek za sprostowanie. W mondeo oczywiście D2s. Pomyliłem z pierwszymi Audikami B6 które mają xenon a nie bixa.

Pozdrówki

marcin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Da się. Wykręcasz go z lampy i odsyłasz gołego do metalizacji. :)

 

Dla przykładu, w takim stanie były moje po wykręceniu ich z reflektorów. :hmm

 

[ATTACH=CONFIG]125194[/ATTACH]

 

Pozdro.

O kuzwa. To pewnie po regenracji stala sie swiatlosc ;)

 

Koszt 250zl za calosc?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

z wykładu na studiach koledzy adnotacja i prawidłowo jest jażnik :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
z wykładu na studiach koledzy adnotacja i prawidłowo jest jażnik

Poprawną formą jest też pęcherzyk żółciowy, a nie woreczek żółciowy, ale jakoś nikt krucjaty z tego powodu nie robi, więc odpuść sobie może kolego.

A jażnik to element palnika xenonowego, ta "pestka" wypełniona gazem... A może zaraz będziesz nawoływać do określenia "lampa wyładowcza" :?::rotfl:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to się naczytałem, by założyć HiD-a ale... jako że jestem raczej "prawym" obywatelem :lol to kusiło mnie zamontowanie lepszego świetlenia w BE pińć FL gdzie świeczki to kpina. Zamysł taki by polepszyć pole widzenia i wygląd, ale po tym co moi mili z forum zasugerowali to se odpuściłem, pozostało na regeneracje lamp, polerka (która i tak po czasie zżółknie, ale co zrobić...) oraz wymiana odbłyśników, z czyszczeniem soczewki.

 

http://www.youtube.com/watch?v=J4wB8vKh6HE

 

coś w tym jest...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
To pewnie po regenracji stala sie swiatlosc

Jest ogień! :hyhy

 

Koszt 250zl za calosc?

140zł z wysyłką. :ok

Pozdro.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
140zł z wysyłką.
Podaj namiary, bo to chyba cena konkurencyjna ;)

Rozumiem, ze wysylamy tyklo sam odblysnik?

Ciezko sie to rozbiera?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Podaj namiary, bo to chyba cena konkurencyjna

Rozumiem, ze wysylamy tyklo sam odblysnik?

Ciezko sie to rozbiera?

http://www.tmcmc.pl/

 

Ja wysyłałem same odbłyśniki. :ok

 

Wykręcasz silniczek regulacji, potem 3 śruby od stelaża odbłyśnika i ciągniesz energicznie do siebie bo odbłyśnik na górze jest wpięty w gniazdo kulowe.

Potem wykręcasz z odbłyśnika soczewkę (4 śrubki) oraz przysłonę (2 śrubki) i na koniec trzpień. :ok

Pozdro.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Wykręcasz silniczek regulacji, potem 3 śruby od stelaża odbłyśnika i ciągniesz energicznie do siebie bo odbłyśnik na górze jest wpięty w gniazdo kulowe.

Potem wykręcasz z odbłyśnika soczewkę (4 śrubki) oraz przysłonę (2 śrubki) i na koniec trzpień.

Pozdro.

Dzieki za porade. Robiles to na wyciagnietych lampkach,?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dzieki za porade. Robiles to na wyciagnietych lampkach,?

Wyłącznie. :)

Nie wyobrażam sobie demontażu odbłyśników z lampami na aucie.

Pozdro.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pozwolę podpiąć się pod temat ze swoim problemem. Otóż od wczoraj nie zapala mi lewy xenon tzn po przekręceniu włącznika widać przez ułamek sekundy błysk w lampie ale po chwili gaśnie, jeżeli kilka razy w dość szybkim tempie włączę i wyłączę światła to za którymś razem załapie i świeci.

Kiedyś miałem już podobną scenę ze światłami że nie świeciła lewa mijania plus tylna lampa winowajcą okazał wtedy się włącznik świateł. Ale obecnie wątpię że wina znów może leżeć po stronie włącznika. Może ktoś spotkał się z podobną albo taką samą przygodą i pomoże. Dodam że w pasku siedzi zestaw hella.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli masz nowy żarnik to na początku bedzie świecił na żółtko. Xenon porzebuje ok 30-40h na wypalenie zeby świecil swoją barwą

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Jeśli masz nowy żarnik to na początku bedzie świecił na żółtko. Xenon porzebuje ok 30-40h na wypalenie zeby świecil swoją barwą

 

Nie wiem koko92 co to wniosło do tematu???:niekumam Żarniki które siedzą i których sprawa dotyczy kupione były w 2012 roku philipsa 85122cm.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tylko czy masz Philipsa orgynal czy nie

jesli podrobke to popali przetwornice

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Raczej ori, kupowane w xenonlight czy jakoś tak, cena za sztukę było coś ok 130 zł.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności