Skocz do zawartości
Bimbasz

[Instrukcja] - Podłączenie oświetlenia przestrzeni na nogi Passat B6 / B7

Rekomendowane odpowiedzi

Witam Mam ten sam problem mi też nie przyjmuje wartości 128 czytałem na innym forum ze wystarczy jakakolwiek wartość. Będę musiał to sprawdzić. Na razie niestety nie działa :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Darek jedyna różnica między 3C0 a 3C8 to działające podświetlenie przestrzeni na nogi podczas jazdy. W 3C0 też da się to zakodować, ale nie działa z jakiegoś powodu

 

Zamontowałem i u siebie lampki na nogi. Mam menu na FISie, gdzie mogę ustawić jasność lampek, ale dotyczy to tylko świecenia przy otwartych drzwiach :sciana

Bord to 3C8 937 049 F, więc teoretycznie powinny świecić podczas jazdy... coś muszę dokodować? :help

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podczas montażu oświetlenia zgodnie z instrukcja:) odpiąłem aku od zasilania, po montażu oświetlenia podłączyłem aku wszystko działa jak należy, jednak pozostał problem na zegarach, zaświeciła się kontrolka ESP oraz pomarańczowa kontrolka kierownicy, ESP zgasło po przejechaniu jakiegoś odcinka, a kontrolka kierownicy świeci. Wcześniej nie było tego problemu. Jakieś wskazówki porady, czy podpiąć pod komputer?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Podczas montażu oświetlenia zgodnie z instrukcja:) odpiąłem aku od zasilania, po montażu oświetlenia podłączyłem aku wszystko działa jak należy, jednak pozostał problem na zegarach, zaświeciła się kontrolka ESP oraz pomarańczowa kontrolka kierownicy, ESP zgasło po przejechaniu jakiegoś odcinka, a kontrolka kierownicy świeci. Wcześniej nie było tego problemu. Jakieś wskazówki porady, czy podpiąć pod komputer?

Ja miałem to samo podpialem pod komputer przejechałem kawałek i błędy zniknęły

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ok, wszystko wróciło do normy, po przejechaniu kilku km.

Edytowane przez PiotrWawa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Czyli podpiąć pod komp. w celu skasowania błędu?

Tak jak najbardziej u mnie pomogło

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No i ja zrobiłem je w końcu w swoim CC.

Co prawda zakupiony zestaw "Made in China" na EBAY'u szedł do mnie blisko miesiąc pocztą, ale stwierdzam , że warto było czekać.

Jakość w pełni zadowolająca.

footwell_lights.jpg

Na plus : ich cena :-) + że LEDy + długie przewody w osnowie parcianej + dobre spasowanie części lampek i wtyczek (co nie zawsze w dalekowschodnich produktach ma miejsce) + co najważniejsze idealnie pasujące rozmiarem w otwory fabryczne w fotelach i plastikach tapicerki.

Na minus : niepasujący pin żeński do bornetza (konieczny był zakup takowego lokalnie).

 

Instalacja zajęła mi jedno popołudnie, przy czym najwięcej nawalczyłem się z kablami od tylnych foteli, których nie chciałem demontować.

Ale dzięki temu że przewody w zestawie były długie, to dało radę je puścić wzdłuż progów drzwi przednich oraz pod wykładziną podłogową i spiąć z główną wiązką kabli wchodzących pod nie.

 

Na koniec kodowanie VAGiem , regulacja w FISie mocy świecenia i gotowe :-). Fotki , niestety, strzelone szajsfonem przed chwilą, więc nie oddają efektu końcowego.

DSC_0427.jpg

DSC_0429.jpg

Edytowane przez Mars_2000
  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Zamontowałem i u siebie lampki na nogi. Mam menu na FISie, gdzie mogę ustawić jasność lampek, ale dotyczy to tylko świecenia przy otwartych drzwiach :sciana

Bord to 3C8 937 049 F, więc teoretycznie powinny świecić podczas jazdy... coś muszę dokodować? :help

 

 

Podbijam pytanie!

Dzisiaj zamonotwałem sobie 3C8 i mam podobny cyrk...

 

Świecą w czasie jazdy ale zawsze na 100%. Regulacja dot. świecenia na postoju...

Edytowane przez infoset

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy Wam też nie wyświetlają się zdjęcia z DIY? Czy to jakiś problem z moim kontem? Próbowałem na 3ch urządzeniach!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Podbijam pytanie!

Dzisiaj zamonotwałem sobie 3C8 i mam podobny cyrk...

 

Świecą w czasie jazdy ale zawsze na 100%. Regulacja dot. świecenia na postoju...

jasność podczas jazdy regulować można potencjometrem regulującym podświetlenie zegarów

 

Czy Wam też nie wyświetlają się zdjęcia z DIY? Czy to jakiś problem z moim kontem? Próbowałem na 3ch urządzeniach!

niestety fotki nieaktywne

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
jasność podczas jazdy regulować można potencjometrem regulującym podświetlenie zegarów

 

OK ale ja chciałbym ograniczyć górny próg.

Używam 100% w podświetleniu wnętrza ale dla lampek nożnych jest dla mnie za jasno

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z wiazkiem ze nie wyświetlają mi się fotki potrzebuje pomocy mianowicie zainstalowane mam ledy od Tomka i nie za bardzo wiem pod który pin podłączyć się do włącznika świateł żeby mieć podświetlanie chodników z przodu podczas jazdy.(potrzebne jest jakieś kodowanie ?)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.Jaki rezystor zapodać żeby to wszystko świeciło a nie mrugało

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, proszę o podpowiedź a zarazem pomoc a mianowicie zakupiłem komplet lampek + przewody i przed rozbieraniem chciałem sprawdzić - dokodować opcję oświetlenia na nogi. Jednak po wejściu do Modułu centralnej elektryki 09 - nie ma opcji zaznaczenia Bajt 0 Bit 2. Jest tylko info w skrócie mówiące o ograniczonej ilości opcji kodowania. Posiadam moduł 3AA937087H, BCM PQ47H+ 4210464. Passat Variant maj 2012. Być może jest to problem mojego kabelka i oprogramowania VCDS (11.11.5). Dlatego mam pytanie czy ten moduł daje możliwość dokodowania opcji oświetlenia jeżeli tak to proszę o przesłanie podanie wartości jaka ma być wpisana w bajcie 0.

 

 

 

Kodowanie zrobione jednak mam pytanie czy pojawi się jakaś dodatkowa opcja włączenia wyłączenie na zegarach czy dopiero będzie to z chwilą fizycznego podłączenia lampek?

Edytowane przez major125

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam mam prośbę znalazłem chwilę czasu aby podłączyć oświetlenie jednak nie wiem jak podpiąć kabel zasilający i do której wtyczki i pina nie odswieżałbym tematu jednak zdjęcia umieszczone parę lat temu w tym wątku u mnie są nieaktywne. zamieszczam foto modułu passat b7 2012. z góry dziękuję za pomocbe8f264e2b3149b4b169bfe5ed1ad4a7.jpg24e7bcac8d3ba45f2b61a87293bf1674.jpg

 

Wysłane z mojego H60-L02 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
witam mam prośbę znalazłem chwilę czasu aby podłączyć oświetlenie jednak nie wiem jak podpiąć kabel zasilający i do której wtyczki i pina nie odswieżałbym tematu jednak zdjęcia umieszczone parę lat temu w tym wątku u mnie są nieaktywne. zamieszczam foto modułu passat b7 2012. z góry dziękuję za pomocbe8f264e2b3149b4b169bfe5ed1ad4a7.jpg24e7bcac8d3ba45f2b61a87293bf1674.jpg

 

Wysłane z mojego H60-L02 przy użyciu Tapatalka

witam podłączenie ogarnięte, dla uścislenia wtyczka B52 pinowa to ta środkowa - biała na moim zdjęciu. pin 50 znajduje się po stronie wtyczki C kolor beżowy/trzeci od dołu, krawędź zewnętrzna tj. miejsca gdzie wtyczka schodzi łukiem w dół / i jest on opisany na zewnętrznej ściance wtyczki - opis widoczny po wyjęciu jej z zewnętrznej obudowy /tej zamykanej na klipsa/. masę wziąłem z mocowania deski w miejscu bezpieczników od strony kierowcy. mam nadzieję, że opis jest w miarę czytelny. Jeżeli ktoś będzie potrzebował wyjaśnień to służę pomocą.

 

Wysłane z mojego H60-L02 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja chcąc sobie sprawić taki bajerek w swojej łajbie dziś napisałem do ,,najlepszego,, dealera - VW CHYLIŃSCY (mam po prostu rzut beretem do nich).

Sugerowałem się pierwszym postem BIMBASZA :)

 

oto ceny aktualne na dzień 05.09.2016:

-7L0 947 415 -€“ 55,42zł

-1J0 971 972 -€“ 8,38zł

-000 979 131 -€“ 15,66

-000 979 025 EA -€“ 29,67

-1J0 973 119 - 14,27

-1J0 973 332 -€“ 14,27

-000 979 131 E -€“ 15,66

-000 979 132 E -€“ 12,88

-000 979 950 - 34,77

-000 979 982 -€“ 80,59

 

i zapytałem jeszcze o ,,cenkę,, lampek LED'owych z CC:

-4E0 947 415 -€“ 69,38

 

Jakaś alternatywka? Tak żeby działało jak w oryginale - najlepiej na LED'ach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kupujesz konektory na allegro, kable napewno masz, wtyczki w ASO i koszty spadaja o polowe.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

albo aliexpress

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności