Skocz do zawartości
ajsiju

1.9 TDI- PD pali jak smok! brak mi już pomysłów...

Rekomendowane odpowiedzi

witam u mnie też jest podobne spalanie ten typ tak ma i nie ma się czym przejmować pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
wg kompa czy lejesz do pełna ?bo mój wg kompa pali 7l a realnie ok 10

 

zawszę leje do pełna , wyliczenia na podstawie zatankowanego paliwa i przejechanych km ( średnia z ostatnich 6 tankowań)

 

kompa nie mam .:wsciekly

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja u siebie mam zdjęty całkowicie pasek z klimy więc teoretycznie odciąża to silnik. Kuzyn od którego kupowałem to auto, chwalił się że miał spalanie w mieście rzędu 7,5 l na 100km. z tym, że stosował technikę zmiany biegów między 1500 a 2100 obr. i go nie wkręcał...

ja z kolei czytałem na tym forum, że turbina nie lubi być zamulana na takich obrotach bo od tego kierownice się syfią...

I faktycznie tak było w moim przypadku, jak na początku tak jeździłem to wydawało mi się, że mniej pali, ale z kolei co i rusz dodając więcej gazu włączał się tryb serwisowy i trzeba było go zresetować stacyjką. Odkąd go solidnie przegoniłem na obrotach w kilku trasach i wypaliłem cały ten syf, auto już nie ma problemu z turbiną, ale znowu trzeba o niego dbać i częściej używać obrotów powyżej 2500...

Tak źle i tak nie dobrze niezależnie od techniki... muszę wziąć z Was przykład i również się z tym faktem pogodzić :) Dzięki za porady!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
(...) mój wg kompa pali 7l a realnie ok 10

Hmm, u mnie na odwrót - komputer zawyża spalanie o ok 1,2 l/100km

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość eltom

Hehe, dobry wątek, po raz n-ty... Na pocieszenie dodam tylko, że w tiptronicu może wziąć po mieście 14 litrow ;) Pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kolega ma A4 z 2007r 1.9TDi PD 115KM z DPFem i pali mu po mieście ok11,5 wszystko jest ok jeździ i nie płacze

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bardzo podobnie u mnie z tym, że miasto zimą w trudnych warunkach i mrozach ale bez korków zamyka się w 9l liczone przy dystrybutorze. Dla pocieszenia dodam tylko, że tdi pd na tle innych klekotów jakie miałem o podobnej masie z cr'em na tych samych trasach pali najmniej. Co najwyżej 2.0 HDi 90 konny mógłby mu dorównać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mój przy stosowaniu PSJ pali 9,5 :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

moj pali na miescie 8,5 teraz ale mam juz go 3 lata i przez cały czas na klimie palił koło 7 po miescie i 5,8 trasa. nie mam lekkiej nogi i lubie zawsze jechac pierwszy:) ale zaskoczyło mnie to jak wasze auta palą. chyba troche duzo. kumpel ma toledo 2006 z 1,9 TDI 105km. i mu pali przy zwawej jezdzie 6,5 litra na 100. pozdrawiam. ja dzis jade synchronizacje robic aby zniwelowac spalanie. potem biore sie za czyszczenie turbo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie ma się czym przejmować. Mój AVF w mieście (przy ciężkiej nodze) też łyknie 10l/100km (w obecnych, zimowych warunkach i na krótkich odcinkach)

Na trasie w zeszły weekend (5.7l/100km) :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ten wątek zaczyna przypominać http://forum.vw-passat.pl/threads/25406-Ile-kilometrow-przejedziesz-na-baku?highlight=ile+pali

Przecież niechcielibyśmy skakać do dwóch tematów, aby dowiedzieć się jakie jest spalanie paliwa Passatów naszych kolegów, prawda..? :what

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja również mam podobne obserwacje spalania mojego ATJ jak kolega z pierwszego postu. Zastanawiam się czy nie pójść w kierunku "optymalizacji" map sterownika silnika pod kątem bardziej oszczędnego spalania.

Jeżeli chodzi o przyczyny takiego spalania natury mechanicznej rozważam jeszcze:

- uszczelnienie pompowtryskiwaczy - nie były chyba nigdy ruszane/wyjmowane i nie wiem czy lepiej to tak zostawić,

- minimalny przedmuch powietrza do układu chłodzenia - obserwuje podwyższone ciśnienie w układzie chłodzenia które przy kręceniu wysoko obrotów wypycha trochę wody,

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

moj ajm-115 tiptronik.miasto 10 trasa 5.5.nie ma nic do rzeczy ze automat.krotkie odcinki w miescie,niedogrzany silnik.masa.

Edytowane przez miro-46

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Hehe, dobry wątek, po raz n-ty... Na pocieszenie dodam tylko, że w tiptronicu może wziąć po mieście 14 litrow ;) Pozdro

 

To mnie trochę uspokoiłeś kolego eltom z tym tiptronikiem. :hurra

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A moze podzielic oddzielnie spalanie na silniki

1.AHU

2.AFN

3....

 

itd

 

 

Kazdy kto by chcial zobaczyc ile pali dany silnik odrazu by mial dane do jednego modelu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie zgadzam się z opinią że Passat tyler pali. Mój palił 7,8 w cyklu mieszanym. Po wymianie paska rozrządu i etc. zaczął palić latem 10 l na 100. Mechanik spieprzył mi auto i nie potrafi dojść do przyczyny. Mechanicy jak lekarze nie odpowiadają za swoją robotę. W większości podłączają laptopa i ....wszystko jest ok. Szukam mechanika i radzę też poszukać, bo spalanie 10 l/100 w Passacie nie jest normalne.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Nie zgadzam się z opinią że Passat tyler pali. Mój palił 7,8 w cyklu mieszanym. Po wymianie paska rozrządu i etc. zaczął palić latem 10 l na 100. Mechanik spieprzył mi auto i nie potrafi dojść do przyczyny. Mechanicy jak lekarze nie odpowiadają za swoją robotę. W większości podłączają laptopa i ....wszystko jest ok. .

 

W pompowtryskach duze znaczenie ma ustawienie walka. Mozliwe ze cos tam pokombinowal albo...ustawil prawidlowo co skutkuje lepszym odejsciem ale tez zaczyna wiecej chleptac...

 

Mialem tez z tiptronikiem to 14 w lecie bral pod moja noga. Jak zapodalem wieksze turbo i wirusa spadlo o 2 litry....

 

Mialem tez B6 z TFSI to palil mniej od TDI z tiptronikiem :) (fakt ze manual)

Teraz zona ujezdza AWX w B5 i przy obecnych mrozach w zakorkowanym 3miescie ciezko ponizej 10l/100 zejsc.

W trasie 6 litrow bez problemu mozna sie zmiescic.

 

Chcecie miec oszczedne diesle...to kupujscie z pompa rotacyjna (AFN AHU AHH)

Pompowtryski sa znacznie bardziej paliwozerne !

 

I jeszcze jedno. AWX/AVF wystepowaly z roznymi pompowtryskami (mimo tej samej mocy).

Spalanie w tych z najwydajniejszymi koncowkami jest najmniejsze :)

Edytowane przez rob555

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

spalanie przy tej temperaturze to normalka,u mnie też 10l pali codziennie dojeżdzam 7km do pracy niedogrzany silnik i są efekty przy temp bliżej zera spala mniej około 7l.Miałem AFN 115KM spalanie 6l niema co porównywać nawet ale coś za coś

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

moj TipTronic AJM pali w miescie od 7.5 (jesienią) do 8-9 w zime (dane z komp.)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem kolego trochę dużo Ci pali. U mnie na TDI-PD 116KM (AJM) lato ok. 7.2 miasto, zima ok. 7.8. Traski tak jak u Ciebie, mój rekord to 4,8 ale to trasa Kraków-Łódź i bardzo mi się nie spieszyło :)

Ale do tematu - może termostat powinieneś sprawdzić? Dogrzewa Ci się ten samochód? (oczywiście nie pytam teraz ale tak z miesiąc temu jak było lekko powyżej zera?)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności