Skocz do zawartości
MrZi

Instalacja Mapy/Softu RNS 510.

Rekomendowane odpowiedzi

4120A lub 5238 modified

Czym różnią się te softy od siebie? Będzie PL w nich? Jeśli jest możliwość to poproszę o linka na sprawdzony soft.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

roznicy pomiedzy jednym a drugim nie ma praktycznie zadnej, 4120A posiada obsluge dodatkowych monitorow

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Objawy ewidentnie wskazujące na problem z czytaniem płyty. Nagraj jeszcze raz i dla pewności zaznacz w ImgBurn weryfikację aby program potwierdził poprawność nagranych danych na płycie z obrazem .ISO map. Ewentualnie jak to nie pomoże użyj płytki innej firmy, nie koniecznie no-name ale SONY, TDK.

 

Inna płyta i poszło, dzięki Patyk0 i pab567

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No i u mnie też się udało, dla pewności wcześniej zwiększyłem bufora żeby pasek postępu przy nagrywaniu nie spadł za nisko. Nagrało się ładnie, do tego zweryfikowało i do auta. Jak wcześniej zapytało czy z płyty czy przegrać więc niech przegrywa. Mieliło mieliło pasek postępu sobie szedł i w jakichś 8/10 wyskoczył komunikat że wszystko zostało skopiowane i czy wysunąć płytę. Wszystko ładnie działa, moje miasto nadal wygląda tak samo, czy doszły autostrady itp okaże się w praniu. Nagrywałem na verbatimie, została mi jeszcze TDK i jakieś inne które mam od tamtego roku, tak się przygotowałem do V13 ze kupiłem po jednej z każdej marki a poszło od strzała. Może dlatego że Rns przemielił w swoim życiu dopiero kilka lub kilkanaście płyt, ja nic z płyt nie słucham i raz w drodze z ciekawości film oglądałem, poprzedni właściciel miał fabryczną mapę V5 przez cały czas,jeszcze pudełko w bagażniku leżało.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mike007 koniecznie z podziałem dysku 60-35-5

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Mike007 koniecznie z podziałem dysku 60-35-5

Czyli moze zostac soft 5238.

 

atp2000

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja sugeruję 4120A bo twoje radio jak mniemam nie ma przy wyborze zakresu stacji radiowych opcji DAB tylko masz FM i AM więc szkoda ci wgrywać firmware który dodaje taka opcję skoro radio tego nie obsługuje.

Zresztą włącz u siebie opcje będąc w ekranie radia i uruchom z dolnego paska "BAND", jak ci pojawi się, ze masz tylko FM i AM chyba, że masz tak jak tutaj

to wtedy jest sens ładować to 5238.

Ja mam troszkę nowsze radyjko bo moje jest "C" a twoje jak widzę "B" i ja nie mam DAB

Ten firmware z literką "A" oznacza że jest modyfikowany co daje ci możliwość oglądania filmów z płyty DVD podczas jazdy. Poza tym jest na pewno kompatybilny i nie narobi ci problemów i również daje ci wybór języka polskiego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten firmware z literką "A" oznacza że jest modyfikowany co daje ci możliwość oglądania filmów z płyty DVD podczas jazdy. Poza tym jest na pewno kompatybilny i nie narobi ci problemów i również daje ci wybór języka polskiego.

 

nie do konca prezycyjnie napisales , masz racje ze firmware z literka A oznacza ze soft jest modyfikowany ale to nie wszystko co napisales, dodatkowa masz odblokowane ukryte menu oraz wylaczona aktualizacje gatewaya

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Wszystko ładnie działa, moje miasto nadal wygląda tak samo, czy doszły autostrady itp okaże się w praniu

Doszedł planowany/w budowie odcinek S5 od A2 do Stęszewa-jest zaznaczony na szaro-wcześniej go chyba nie było.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie natomiast zauwazylem duza zmiane na plus po aktualizacji z 4120 (fabrycznie taki soft byl) na 5238 mod. RNS chodzi szybciej, czas uruchamiania sie skrocil, czas reakcji na wybrana funkcje rowniez.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ja sugeruję 4120A bo twoje radio jak mniemam nie ma przy wyborze zakresu stacji radiowych opcji DAB tylko masz FM i AM więc szkoda ci wgrywać firmware który dodaje taka opcję skoro radio tego nie obsługuje.

Zresztą włącz u siebie opcje będąc w ekranie radia i uruchom z dolnego paska "BAND", jak ci pojawi się, ze masz tylko FM i AM chyba, że masz tak jak tutaj

to wtedy jest sens ładować to 5238.

Ja mam troszkę nowsze radyjko bo moje jest "C" a twoje jak widzę "B" i ja nie mam DAB

Ten firmware z literką "A" oznacza że jest modyfikowany co daje ci możliwość oglądania filmów z płyty DVD podczas jazdy. Poza tym jest na pewno kompatybilny i nie narobi ci problemów i również daje ci wybór języka polskiego.

 

Ja mimo wszystko polecam soft 5238A od josiego, przynajmniej nie ma problemów z kodowaniem jak przy niektórych 4120

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Wgrałem mapy V14, poszło od razu, ok 25 min i ukończył się zabieg pozytywnie. No było tak w żony Golfie.

Niestety w moim pasku podchodziłem 3 razy i wyskakuje ze błąd CD/DVD, brr coś chyba laser zaniemógł, a jeszcze niedawno przy V13 wszystko super było.

 

Spaliłem 3 płytki Verbatim, jakoś niestety niezadowalająca i wyświetlało błąd nawigacji. Dziś zakupiłem płytke TDK, jak tylko otworzyłem opakowanie to widać że jakoś krążka dużo lepsza jak Verbatim. Nagrałem mapę V14, włożyłem do mojego paska i ... 30 min później mapy były zainstalowane :)

20161126_153821.jpg

20161126_154249.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
dziś zakupiłem płytke tdk,

dvd+r dl?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
dvd+r dl?

 

Na inne V14 nie wejdzie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chodziło mi czy z plusem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie do użytkowników płyty czyszczącej.

Na którą szczotkę płyty czyszczącej zakroplić izapropanol. W instrukcji pisze "na mniejszą" czyli tą wyglądającą jak gąbka? czy tą z włóknami?

Płyta ta którą polecaliście.

 

Wysłane z mojego m2 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Soft 5238 jest unikatowy z powodu zaimplementowania obsługi błędu który charakteryzuje się restartami radia przy uruchamianiu (wyświetla się logo, potem restart, znowu logo, znowu restart itd.). Na 5238 tego błędu w ogóle nie zauważymy. Na wyższych (5269, 5270, 5274) daje w kość, podobnie jak na 4120 i niższych. Dlatego do wszystkiego oprócz wersji C14 (z SSD) polecam 5238.

 

5238 nie ma niestety obsługi zewnętrznych monitorów - w takim przypadku trzeba załadować 4120 (a do C14 - 6276).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[ATTACH=CONFIG]149770[/ATTACH]

[ATTACH=CONFIG]149771[/ATTACH]

 

U mnie przy instalacji nie było takiego paska postępu ani informacji że się skończyło instalować.

Zdaje się że po około 35 minutach radyjko się zrestartowało, sprawdziłem jaką mam wersję mapy, zobaczyłem West Europe, 8477 - więc uznałem że było ok.

Numer wersji zostanie zmieniony tylko w przypadku udanej instalacji?

Mapa, nawigacja działa, czy mimo to mogło coś pójść nie tak?

(soft w RNS 5238)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności