Skocz do zawartości
MrZi

Instalacja Mapy/Softu RNS 510.

Rekomendowane odpowiedzi

Ja mam natomiast inny problem, wgrałem mapę przez Kartę SD operacja zakończona sukcesem.

 

Wchodzą w NAV / MAP a tu Włóż płytę DVD z mapą 0.o.

 

Załadowałem V8 jaką miałem do navi i chwile kopiowało pliki mapa na dysku zapisana ale.

 

Jak wejdę w menu serwisowe pisze mi że mam mapę na dysku 7961 ( V8) a nie V13 jaką miałem na SD.

 

Co mnie zdziwiło w V8 nie miałem wcześniej znaków drogowych a teraz mam, chyba że to moje niedopatrzenie i były.

 

Ktoś może coś o tym powiedzieć ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A instrukcję i FAQ autora softu do wgrywania map z SD czytałeś?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja bym powiedzial romantyzm sztuki instalacji map z kart sd

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Radio już działa dzięki pomocy pab567. Jeszcze raz dziękuję za pomoc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Proszę. I nie rób tego nigdy więcej :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj instalowałem, tzn. próbowałem zainstalować v13 east na swoim RNS'ie wer.B, soft 4120A, pasek dochodził gdzieś tak około 85-90% i zaczynała się instalacja od nowa, po 3 takich próbach dojechałem do wyznaczonego mniejsca i wyciągnąłem płytę. Z tego co czytam to zazwyczaj problemem jest, że laser może być brudny, soft źle spartycjonował dysk lub źle nagrana płyta. Może ktoś się spotkał z podobnym problem i go rozwiązał?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
ja bym powiedzial romantyzm sztuki instalacji map z kart sd

Co zrobić jak mimo czyszczenia napęd dalej nie czyta płyt. Zostaje karta.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Co zrobić jak mimo czyszczenia napęd dalej nie czyta płyt. Zostaje karta.

 

 

...albo wymiana napędu bądź samej soczewki.

Żadnej płyty nie czyta??

 

Wczoraj instalowałem, tzn. próbowałem zainstalować v13 east na swoim RNS'ie wer.B, soft 4120A, pasek dochodził gdzieś tak około 85-90% i zaczynała się instalacja od nowa, po 3 takich próbach dojechałem do wyznaczonego mniejsca i wyciągnąłem płytę. Z tego co czytam to zazwyczaj problemem jest, że laser może być brudny, soft źle spartycjonował dysk lub źle nagrana płyta. Może ktoś się spotkał z podobnym problem i go rozwiązał?

 

 

Na początek spróbuj przeczyścić laser płytą czyszczącą na mokro.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Wczoraj instalowałem, tzn. próbowałem zainstalować v13 east na swoim RNS'ie wer.B, soft 4120A, pasek dochodził gdzieś tak około 85-90% i zaczynała się instalacja od nowa, po 3 takich próbach dojechałem do wyznaczonego mniejsca i wyciągnąłem płytę. Z tego co czytam to zazwyczaj problemem jest, że laser może być brudny, soft źle spartycjonował dysk lub źle nagrana płyta. Może ktoś się spotkał z podobnym problem i go rozwiązał?

 

Mi pomagał restart " < > oraz głośniczek" ( ostatni przycisk po prawej u góry ) po restarcie i odczekaniu ok 1 minuty pasek wracał na poprzedni stan i leciał dalej. Mapka V14 West zawiera Polskę :P.

 

Podczas instalacji pasek postępu jakby się zawieszał, DVD się przestawała kręcić. Wg mnie końcówka lasera ;/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
...albo wymiana napędu bądź samej soczewki.

Żadnej płyty nie czyta??

 

 

 

 

Na początek spróbuj przeczyścić laser płytą czyszczącą na mokro.

Właśnie płyty DVD i CD bez problemu bez zacinania czyta.

Płyta czyszcząca wesoło lata w napędzie i też ją czyta. A płytek z mapami nie chce. Dlatego i v13 i v14 wgrywałem z karty SD i nie jest to większa filozofia niż z płyty

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Właśnie płyty DVD i CD bez problemu bez zacinania czyta.

Płyta czyszcząca wesoło lata w napędzie i też ją czyta. A płytek z mapami nie chce. Dlatego i v13 i v14 wgrywałem z karty SD i nie jest to większa filozofia niż z płyty

 

nie był czasem już kiedyś wymieniany laser na inny jakiś chiński. One czasami nie czytają płyt DL

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mógłby ktoś podesłać na PW link do v14 west, bo na gpsunderground jest kilka i nie wiem którą najlepiej ściągnąć, będę wdzięczny.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja ściągałem V14 stamtąd, ale już dawno. Wziąłem pierwszy lepszy link. Co prawda instalowało się chyba ze dwa tygodnie zanim pasek doszedł do końca, parę razy wywalało błędy, ale poszło.

 

Ostatnio zrobiłem parę km na wbudowanej navi - do Berlina i tam po centrum miasta i denerwowała mnie jedna rzecz - czy da się zmniejszyć głośność komunikatów? W ustawieniach widziałem opcję włącz/wyłącz/dynamiczne czy jakoś tak, ale w ostatnim ustawieniu w ogóle nic nie było słychać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak navi daje komunikat pokrętłem głośności możesz zmniejszyć głośność.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Jak navi daje komunikat pokrętłem głośności możesz zmniejszyć głośność.

 

lub w ustawieniach RNSa też można ustawić głośność komunikatów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Jak navi daje komunikat pokrętłem głośności możesz zmniejszyć głośność.

I wtedy pasek glosnosci jest niebieski.

 

atp2000

Edytowane przez atp2000
Poprawka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak nie zdąży się ustawić głośności w momencie komunikatu to wystarczy nacisnąć prawe pokrętło i powtarzany jest ostatni komunikat, dodatkowo w czasie rozmowy telefonicznej też można regulować głośność a pasek wtedy robi się zielony.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za info panowie :) Wesołych Świąt!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. Mam taki problem. Podczas wgrywania nowego softu do navi po 4% HDD wyskoczył error 255. Wiecie co to jest i jak to naprawić??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam. Mam taki problem. Podczas wgrywania nowego softu do navi po 4% HDD wyskoczył error 255. Wiecie co to jest i jak to naprawić??

 

Coś jasniej kolego jaka nawi jaka ver i jaki soft ????

 

Ps. Nikt o tym nie pisze i też newet mu głupio się przyznać do własnych mądrości.

A wiec zapamiętajcie sobie jedną rzecz, że softem można uwalić sobie navi !!!!!!, i nie jest to tani koszt naprawy !!!.

Edytowane przez romeo9999

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności