Skocz do zawartości
MrZi

Instalacja Mapy/Softu RNS 510.

Rekomendowane odpowiedzi

U mnie radio było demontowane rozebrane i laser był czyszczony izopropylem i jakoś nadal nie czyta mi nagranych przeze mnie map. wywala komunikat Błąd CD/DVD i wysuwa płytkę. Tak więc czyszczenie nie zawsze pomaga. Bo tak wszyscy co czyścili mówią, że to czyszczenie to takie cudowne remedium a niestety nie u wszystkich przyczyną jest w takim razie zabrudzona soczewka tylko po prostu laser do wymiany.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kolego nie "cudowne remedium" tylko podstawowa rzecz od której trzeba zacząć (jak ci powietrze zejdzie z koła od razu kupujesz nową oponę?).Przerobiłem już sporo rns'ów/columbusów i wierz mi 90% problemów z czytaniem to właśnie brudny laser.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście ze nie zawsze - ale jednak w znakomitej większości przypadków pomaga...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to ja jestem tym przypadkiem gdzie tylko jak widzę wymiana na nowy. Czy w takim razie ktoś zna serwis/y z małopolski bo znalazłem na allegro jeden serwis ale aż z Poznania a wolałbym mieć to gdzieś bliżej mnie żebym mógł osobiście podjechać i niech sami sobie radio zdemontują i na miejscu wymienią bo nie chcę tego pocztą czy kurierem wysyłać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.

 

Po przeanalizowaniu forum zakładam, że potrzebuję softa 4120A do mojego RNSa. Proszę o sprawdzoną wersję.

 

Pozdrawiam,

Rafał

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kilka postów niżej jest napisane:

 

no to instaluj 4120A (jak nie masz to sie zglos po linka) lub 5238 (kolega pab567 ma bardzo dobry soft)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

5238 różni się od 4120A tylko tym, że ma dodana obsługę stacji radiowych DAP+ czyli jak ktoś domyślnie nie miał tego w swoim to nie ma sensu instalować bo te dodatkowe opcje w radiu i tak nie będą działać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

płyta pojeździła w radiu 1 dzień i się skopiowała na dysk w końcu.Więc trzeba cierpliwości do tego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a ja zapytam ponownie jest ktos z okolic Lodzi Tomaszowa maz, Skierniewice by wgrał mapy oczywiście nie za free

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kolego MAXIT Pisz PW coś poradzimy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

poszło

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
5238 różni się od 4120A tylko tym, że ma dodana obsługę stacji radiowych DAP+ czyli jak ktoś domyślnie nie miał tego w swoim to nie ma sensu instalować bo te dodatkowe opcje w radiu i tak nie będą działać.

Nawet nie wiesz, jak się mylisz... poszukaj hasła WTIL, na kilku forach pisałem i tu chyba też...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Mam pytanie odnośnie lasera i całego napędu w naszym rns510.

Ponieważ jak pamiętacie płyty dl raz mi działały raz nie postanowiłem zamówić na Ali nowy laser tak jak ktoś pisał kupiłem SF HD 8

 

f28355a8cbfb175d518265a211d079db.jpg

 

Lasery niby wyglądają identycznie ale po włożeniu do radia płyt nie czyta wogóle :-/ błąd cd/DVD wyświetla

 

czy przy składaniu coś mogłem przestawić?

 

Może nowa soczewka jest zabezpieczona folią bezbarwną?

 

Czyściłem również tego ślimaka który przesuwa napęd. Czy jego przestawienie poruszenie w inne miejsce niż był może dać efekt zupełnie braku odczytu?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jestem pewien,że nie usunąłeś zworki ESD na taśmie (zabezpieczenie antystatyczne).Musisz usunąć tę małą kropelkę cyny.Lutownica,flux,odsysacz(ew.plecionka) i do roboty:victory

 

HTB1iS5ZJVXXXXXwXFXXq6xXFXXXT.jpg

Edytowane przez mnieteczek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Jestem pewien,że nie usunąłeś zworki ESD na taśmie (zabezpieczenie antystatyczne).Musisz usunąć tę małą kropelkę cyny.Lutownica,flux,odsysacz(ew.plecionka) i do roboty:victory

 

[ATTACH=CONFIG]151358[/ATTACH]

 

 

no co ty piszesz nigdzie nie było o usuwaniu tej kropli cyny ja pier ................

Mogło się coś uszkodzić jeśli dwa razy to złożyłem i testowałem z tą kroplą ???

Myślałem że na laserze jest jakaś przezroczysta folia

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak to ona,nowe lasery zawsze mają to zabezpieczenie.Nie powinno się nic uszkodzić przez podpinanie bez zdjętej zworki.Mam nadzieję że nie drapałeś po soczewce w poszukiwaniu folii ochronnej:cisza

Edytowane przez mnieteczek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Tak to ona,nowe lasery zawsze mają to zabezpieczenie.Nie powinno się nic uszkodzić przez podpinanie bez zdjętej zworki.Mam nadzieję że nie drapałeś po soczewce w poszukiwaniu folii ochronnej:cisza

 

drapać nie drapałem ale przejechać izopropanolem na waciku nie omieszkałem :dolamam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
drapać nie drapałem ale przejechać izopropanolem na waciku nie omieszkałem

 

To mu akurat nie zaszkodzi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Laser działa. Za poradę BARDZO DZIĘKUJĘ

 

 

Ale..... Czuję się oszukany bo miał czytać płyty DL a tego nie robi.

Albo mój napęd LG nie nagrywa dobrze płyt.

Czyta tak samo jak stary napęd tylko orginalne płyty DL oraz wszystkie DVD oraz CD.

Co z nim nie tak?

Gdzieś czytałem o nasmarowaniu tacki. Ale gdzie i jakiej gość nie pisał.

Edytowane przez konrad9100

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności