Skocz do zawartości
cooler

[B5] Jakie tarcze hamulcowe i jakie klocki?

Rekomendowane odpowiedzi

j.w

moje TRW mega pyliły przez pierwsze 5 tys km. Później już wszystko w normie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zważywszy na to, że starłem już praktycznie całe tarcze i klocki od textara z przodu (w rok czasu, czyli około 40-50 kkm), zastanawiam się znowu nad jakimś innym i może efektywniejszym zestawem na przód. Na tył pójdzie na 100% komplet textara, bo od zeszłego roku mi się jeszcze został. Pytanie tylko co z przodem. Miałem kiedyś komplet ATE, to co 2 miesiące wymieniałem klocki. Założyłem Ceramiczne (chyba się już tu nawet o nich wypowiadałem), to styrały mi i tarcze i klocek, choć faktycznie, dłużej wytrzymały, ale do sportowej jazdy nie nadawały się kompletnie. Myślałem teraz nad Power disc + zwykłe klocki , jakoś bym przebolał częstsze wymiany klocków, ale zakładam, że przy PD tarcza tak szybko by się nie zużyła i nie przegrzewała/biła, jak aktualny zestaw. Czy może jednak lepiej kombinować z jeszcze wyższą półką i tak jak pisali tutaj nawet na 1szej stronie, zimmermann sport + ferodo ds? Wydawałoby się to mocnym zestawem, przy okazji jakbyście mogli mi podrzucić, czy 100.3325.52 + fds1323 będzie pasowało jako zestaw pod 312 mm?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Czeka mnie wymiana tarcz i klocków przód i tył, samochód passat B5 fl 2002 rok 1,9 TDI AVF 130km

Do tej pory były jeszcze oryginalne tarcze, przetaczane już a klocki jakieś polskie nie drogie, hamulce nie złe były.

Co polecacie?

Zastanawiam się nad zestawem TRW lub ATE.

Jest ktoś w stanie dobrać po numerach odpowiedni zestaw ATE, bo z tego co widzę to co jeden sprzedawca to ma do tego modelu inne tarcze dobrane, inny jest numer tarczy.

Z TRW tez by mnie interesował dobrany zestaw.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podeślij VIN to ustalę Ci co i jak ;)

 

ATE i TRW będzie wypadało na zbliżonym poziomie. Jeżeli chcesz coś lepszego to z tarcz Zimmermann lub Textar a z klocków Ferodo, Textar lub Zimmermann.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moje przednie tarcze Bosch sie skończyły i zalozylem w piatek tarcze rotinger i klocki breck. Mam nadzieje ze wytrzyma to kilka lat.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Tylne klocki hamulcowe Zimmerman czy Textar ?? do tarcz ATE które lepsze do dynamicznej jazdy .

 

Michale tutaj wybór może być tylko jeden :)

 

- - - - - aktualizacja - - - - -

 

Moje przednie tarcze Bosch sie skończyły i zalozylem w piatek tarcze rotinger i klocki breck. Mam nadzieje ze wytrzyma to kilka lat.

 

 

 

do spokojnej jazdy śmiało taki zestaw się sprawdzi, np mój tata jest ciutkę po 70tce i mógłby na tym pofikać :)

ale dałem mu komplet textara tarcze i klocki bo mają porządną ochronę antykorozyjna i szkoda by 10 tyś km rocznie robiąc km musiał z powodu korozji wymieniać hebel

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.

 

A co powiecie na koplet STEINHOFA _ Tarcze + Klocki ??

 

http://allegro.pl/tarcze-klocki-hamulcowe-przod-vw-passat-b5-audi-a4-i4987110587.html

 

Bo się wacham między ATE

 

- - - - - aktualizacja - - - - -

 

ewentualnie coś takiego :

 

http://turbodiesel.hswg.pl/tanie-i-dobre-hamulce-do-passata/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

bierz ate z tych dwóch albo coś typu zimmermann ferodo lub textar plus textar

 

Pozdrówki

Marcin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dopadło i mnie. Co polecicie ciekawego żeby dobrze hamowało i nie pyliło za bardzo, a do tego nie kosztowało zbyt drogo. Ferodo, ATE, Textar? A ma ktoś jakieś opinie na temat tarcz Brembo i klocków Ferodo Premier?

<ciach>

//edit kuczi

Edytowane przez Kuczi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Temat hamulców nie dotyczy Passata a mniejszego brata Golfa IV tdi , w najbliższym czasie będę zmieniał tarcze i klocki przód ( tarcza 280). Zdecydowałem się na zestaw TEXTARA , w sklepie motoryzacyjnym zaproponowali mi taki zestaw za 307 zł Myślicie , że to dobra cena ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

bardzo dobra cena Pawełku i bierz bez zastanowienia :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za szybką odpowiedź :) orientujesz się może czy wszystkie tarcze TEXTARa są zabezpieczone przed korozją ? Zależy mi właśnie żeby zaraz tarcze nie zrobiły się rdzawe.

Edytowane przez Pawlo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No i zamontowane.

Tarcze i kolcki Ferodo Premium przód oraz tył - zestaw w cenie 725 zł.

Hamują bardzo przyzwoicie, na tyle, że czuję się bezpiecznie nawet przy większej prędkości na mieście.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dzięki za szybką odpowiedź :) orientujesz się może czy wszystkie tarcze TEXTARa są zabezpieczone przed korozją ? Zależy mi właśnie żeby zaraz tarcze nie zrobiły się rdzawe.

 

są doskonale zabezpieczone. Pagid textar to tarcze przepięknie zabezpieczone chyba że dorwałeś z numerem 00 końcówki

 

 

Adam - tutaj Ci powiem że przepłaciłeś :P generalnie weekend dla dwojga w Zakopcu przepłaciłeś ale najważniejsze że czujesz się bezpieczny i zadowolony

Ukłony

Marcin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Koledzy jakie mam wybrać tarcze i klocki do swojego auta ?

Passat B5 FL (2004r.) jaka wielkość tarcz u mnie jest i jaką firmę możecie polecić aby wyszło w miarę sensownie ?

Nie ukrywam, że szukam czegoś w mniejszych pieniądzach, ale nie pierwsze lepsze.

 

Ps. Mógłby ktoś wysłac konkretną ofertę jeśli macie na sprzedaż ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,orientuje się ktoś dlaczego w tarczach wycierane są rowki? Tarcze nie wycierają się "na płasko",podczas montażu wszystko było czyszczone i smarowane,prowadnice,tłoczki i klocki niezapieczone.Hamulce działają bez zarzutu ale wygląd tarcz po roku użytkowania jest tragiczny.Nie jeżdżę agresywnie,staram się nie przegrzewać hamulców,może to wina klocków?Od czasu do czasu potrafią zapiszczeć.Jeżeli się ktoś orientuje będę wdzięczny za poradę.Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dopadło i mnie. Co polecicie ciekawego żeby dobrze hamowało i nie pyliło za bardzo, a do tego nie kosztowało zbyt drogo. Ferodo, ATE, Textar? A ma ktoś jakieś opinie na temat tarcz Brembo i klocków Ferodo Premier?

<ciach>

//edit kuczi

 

Ja osobiście polecam zestaw Brembo Max plus klocki Textar. Polecił mi w sklepie gość z doświadczeniem wyścigowym i powiem, że jestem bardzo zadowolony. Ten zestaw naprawdę bardzo dobrze hamuje i klocki nie pylą tak bardzo jak zestaw ATE PowerDisk plus klocki ATE. Dodatkowo pomimo nacięć w PowerDisk'ach odczuwałem, że w niektórych sytuacjach hamulce robiły się nieco miękkie. Nie zaobserwowałem tego w Brembo+Textar. Cena też jest do przyjęcia za komplet na przednią oś zapłaciłem niecałe 500 zł.

Edytowane przez simekdg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ja osobiście polecam zestaw Brembo Max plus klocki Textar. Polecił mi w sklepie gość z doświadczeniem wyścigowym i powiem, że jestem bardzo zadowolony. Ten zestaw naprawdę bardzo dobrze hamuje i klocki nie pylą tak bardzo jak zestaw ATE PowerDisk plus klocki ATE. Dodatkowo pomimo nacięć w PowerDisk'ach odczuwałem, że w niektórych sytuacjach hamulce robiły się nieco miękkie. Nie zaobserwowałem tego w Brembo+Textar. Cena też jest do przyjęcia za komplet na przednią oś zapłaciłem niecałe 500 zł.

 

Dzięki za odpowiedź. Po rozmowie z Marcinem prawdopodobnie zdecyduje się na cały komplet (P+T) z Textara.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Brałem ostatnio u Marcina komplet przód i tył Textara plus wymiana płynu oczywiście hamowanie jest na bardzo dobrym poziomie polecam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tomek, dzięki za info. Upewniasz mnie w wyborze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności