Skocz do zawartości
Gość sulim

fabryczny alarm w passacie

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Mam passata b6 1.9tfu z 2007 roku i moje pytanie jest następujące: czy ma on alarm gdyż posiadam zamontowany bezpiecznik nr 17 w kabinie a według schematu wynika ze jest on od alarmu z tym ze nie działa on bo próbowałem na zamkniętym samochodzie otworzyć maskę i cisza to samo kierunki też nie mrugają . Jak jeszcze sprawdzić alarm czy jest i czy działa. Proszę o pomoc. Auto z niemiec od prywatnej osoby z berlina .

Edytowane przez buty182

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam

Mam passata b6 1.9tfu z 2007 roku i moje pytanie jest następujące: czy ma on alarm gdyż posiadam zamontowany bezpiecznik nr 17 w kabinie a według schematu wynika ze jest on od alarmu z tym ze nie działa on bo próbowałem na zamkniętym samochodzie otworzyć maskę i cisza to samo kierunki też nie mrugają . Jak jeszcze sprawdzić alarm czy jest i czy działa. Proszę o pomoc. Auto z niemiec od prywatnej osoby z berlina .

Zamknij z pilota a później otwórz grotem który masz w kluczyku.Odczekaj chwilą aż się uzbroi. Jak zawyje to masz alarm.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Albo wsiądz do auta i zamknij sie w srodku pilotem, (tyle, ze musisz nacisnac przycisk zamykania dwa razy zeby ryglowanie puscilo.. bo nie otworzysz klamką od wewnątrz jak jeden raz nacisniesz zamknij) i otwórz drzwi od srodka.... jak zawyje to masz alarm, jak nie to nie.... lub cos nie dziala tak jak powinno..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A czy zmieniając fabryczną syrenkę alarmu znajdująca się w prawym przednim błotniku trzeba ją kodować czy wystarczy przepiąć wtyczki, skasować błąd i ma hulać?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie trzeba kodować

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witm

Chciałem sprwdzic ten alarm za pomocą kluczyka a tu niespodzianka kluczyk zamyka samochód ale go nie otwiera przy próbie otwarcia zapala sie tylko swiatło wewnątrz auta a saochód sie nie otwiera przy zamykaniu gasnie swiatło kierunki sie zapalaja i drzwi zamykaja czy miał ktos z was taki problem? prosze o pomoc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To może spróbuj jak w poście 104. Skup się na tym czy jest alarm (bo takie było twoje pierwsze pytanie), a dopiero później leć z następnymi problemami.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

coś z zamkiem nie tak, dziwne, że centralka nie dostaje sygnalu otwarcia od przekręcanego kluczyka.. a oświetlenie wnętrza reaguje...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

własnie chciałem sprawdzic za pomocą kluczyka alarm bo po otwarciu maski cisza

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
własnie chciałem sprawdzic za pomocą kluczyka alarm bo po otwarciu maski cisza

 

Włącz alarm i zdejmij kleme.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za pomoc zadziałał:-) musiał się zawiesić

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

szukalem troche tego na forum i nie znalazlem wiec moje pytanie albo jest infantylne ;) albo mam cos rzeczywiscie zepsute. Mianowicie passata z grudnia 2008 r. moge zamknac z pilota przy otwartych tylnich drzwiach. Alarm potwierdza zamkniecie, slychac tez dzwiek powiedzmy "ryglowania" w tylnych drzwiach, ale pozostaja one otwarte. Czy to normalne?

 

pozdrawiam

 

wierny

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Czy to normalne?

tak

auta tylko nie zamkniesz jak masz otwarte dzwi kierowcy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziekuje za odpowiedz Andrewk28, rozumiem ze pewnie nie mozna tego zmienic. trudno w to uwierzyc ze tak to dziala, ale coz swiat idzie do przodu.. ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dziekuje za odpowiedz Andrewk28, rozumiem ze pewnie nie mozna tego zmienic. trudno w to uwierzyc ze tak to dziala, ale coz swiat idzie do przodu.. ;)

 

ja coś takiego miałem już w Fabii z 2003 roku, często mi się to zdarzało, bo zamykałem odruchowo samochód, a dziecko lub żona czasami nie zdążyli zamknąć drzwi, bo wolno wysiadali :-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
moge zamknac z pilota przy otwartych tylnich drzwiach. Alarm potwierdza zamkniecie, slychac tez dzwiek powiedzmy "ryglowania" w tylnych drzwiach, ale pozostaja one otwarte

 

auta tylko nie zamkniesz jak masz otwarte dzwi kierowcy

 

Autor chyba o coś innego pytał. Wg mnie jak masz tylne drzwi otwarte i zamkniesz auto z pilota i zamkniesz drzwi to powinny pozostać zaryglowane. Jak dziś nie zapomnę, to sprawdzę jak jest u mnie. Jedynie drzwi kierowcy pozostają odryglowane jeżeli były otwarte w momencie zamknięcia auta z pilota.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nuttie chodziło mi o to co mialem kiedys w Golfie IV, choc nie wiem czy tamten alarm byl fabryczny. Mianowicie, jak chcialem zamknac samochod z kluczyka a ktores drzwi byly otwarte to auto wylo jak dzikie prosie. Teraz w passacie mozna sie ladnie zalatwic "zamykajac" samochod i zostawiajac np. tylne otwarte drzwi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Nuttie chodziło mi o to co mialem kiedys w Golfie IV, choc nie wiem czy tamten alarm byl fabryczny. Mianowicie, jak chcialem zamknac samochod z kluczyka a ktores drzwi byly otwarte to auto wylo jak dzikie prosie. Teraz w passacie mozna sie ladnie zalatwic "zamykajac" samochod i zostawiajac np. tylne otwarte drzwi.

 

Dokładnie tak jak napisałeś :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Aha, miałem wrażenie że jak nie zamknąłem drzwi i uzbroiłem alarm, to auto za chwilę popikało krótkim sygnałem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam uwaloną syrenę. Przez 30sek świeci się dioda w drzwiach, później miga normalnie. Nie robię z tym bo mi nie przeszkadza

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności