Skocz do zawartości
djmelm

Pełne koło stopu w lampach tylnych 3BG Variant

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!! Dziś dokonałem małego modu na moich nowych lampkach tylnych od passata Varianta 3BG. Poniżej przedstawię taką małą fotorelację z tego modu.

 

To zaczynamy:

 

Co potrzebujemy:

- Odrobina wolnego czasu

- Chęci

- Lutownica

- Cyna

- Kalafonia

- Nożyk

- 2 Kabelki od długości ok 8-10 cm

- Sprawne ręce :fajny

 

 

Zdjęcie nr 1:

img2011071300071.jpg

 

1. Wyciągamy żarówkę znajdująca się poniżej żarówki, która dotychczas świeci jako jedyny STOP, w tym samym kole. Zaznaczona na zdjęciu nr 1 (powyżej).

 

Zdjęcie nr 2:

img2011071300072.jpg

 

2. Gdy mamy już wyciągniętą żarówkę to lutujemy na jednym ze styków nasz kabelek. Lutujemy to na styku znajdującym się na większym łuku. Zaznaczona na zdjęciu nr 2 (powyżej).

 

Zdjęcie nr 3:

img2011071300073.jpg

 

3. Przeciągamy teraz nasz kabelek pod ścieżką i wyciągamy go na zewnątrz. Widoczne na zdjęciu nr 3 (powyżej)

 

Zdjęcie nr 4:

img2011071300075.jpg

 

4. Lutujemy nasz kabelek do środkowej ścieżki, która jest odpowiedzialna za światło Stopu. Widoczne na zdjęciu nr 4. (powyżej)

 

Zdjęcie nr 5:

img2011071300076.jpg

 

Tu mamy już gotowe po przeróbce.

A - kabelek dolutowany do styku w żarówce.

B - kabelek przeciągnięty pod ścieżką

C - kabelek przylutowany do środkowej ścieżki, odpowiedzialnej za światło stopu.

Wszystko widoczne na zdjęciu nr 5. (Powyżej)

 

 

Wkładamy żarówkę na swoje miejsce, wkładamy wkład do klosza, podłączamy kostkę do wkładu i wszystko działa. Od teraz cieszymy się z nowego efektu świecenia światła STOP-u.

 

Taka mała rzecz, a cieszy.

 

A oto efekt:

img2011071300070.jpg

 

 

Jeżeli to możliwe to proszę o przeniesienie do Warsztatu, aby inni mogli skorzystać z takiego modu.

 

Serdecznie pozdrawiam DJMELM. :dobrze

Grupa Bytowska.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ciekawy pomysł , trzeba będzie pokombinowac ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie to co zrobiłem w swoim 3bg zaraz po kupnie, w 2004 roku... ;)

Wszystkie postoje i tak są 2-włóknowe.

Można pobawić się w 2 kółka stopu na stronę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dokładnie to co zrobiłem w swoim 3bg zaraz po kupnie, w 2004 roku... ;)

Wszystkie postoje i tak są 2-włóknowe.

Można pobawić się w 2 kółka stopu na stronę.

 

A co na to bezpiecznik?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niestety nie uda się bo doina czesc dolnego kolka odpowiada za przeciwmgielne także nici z takiej zabawy. A tak w ogole to za mocno raziloby osoby jadace za mna w nocy. A tak jedno pelne kolo wystarcza w zupelnosci. ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Można pobawić się w 2 kółka stopu na stronę.

To już jest duże obciążenie dla instalacji-w sumie 8 żarówek po 21W zamiast 2 żarówek po 21W... Chciałem zrobić dwa kółko na stronę w poprzednim Passacie, ale odpuściłem.

2. Gdy mamy już wyciągniętą żarówkę to lutujemy na jednym ze styków nasz kabelek. Lutujemy to na styku znajdującym się na większym łuku. Zaznaczona na zdjęciu nr 2 (powyżej).

4. Lutujemy nasz kabelek do środkowej ścieżki, która jest odpowiedzialna za światło Stopu. Widoczne na zdjęciu nr 4. (powyżej)

Jest jedna wada tego lutowania-jak się przepali żarówka, to trzeba na nowo wszystko lutować-także w trasie lub podczas wyjazdu się tego nie zrobi.

Nie myślałeś, żeby zamiast lutowania kabelka, przerobić na stałe wkład lampy :?: Tj. wtopić blaszkę odpowiednią przy gnieździe drugiej żarówki, tak żeby wyglądało jak gniazdo pierwszej żarówki :?: Wtedy odpada każdorazowe lutowanie kabelka.

Niestety nie uda się bo doina czesc dolnego kolka odpowiada za przeciwmgielne także nici z takiej zabawy. A tak w ogole to za mocno raziloby osoby jadace za mna w nocy. A tak jedno pelne kolo wystarcza w zupelnosci.

Przeciwmgielne zawsze można przenieść do lewego światła cofania-trzeba tylko wkład przerobić ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No mozna wklad przerobic, ale po co tyle zabawy, a na dodatek obciazy się instalacje jak dwa kola beda swiecic.

 

Myslalem nad ta blaszka, moze sprobuje jeszcze jak znajde odrobine wolnego czasu. Chociaż jak się przepali zarowka w trasie to na pozycje mamy reszte zarowek czyli jeszcze 3 a na stop jeszcze 1 ;) także wielkiej biedy nie ma, a wymienic mozna w domku na spokojnie przy zimnym kapslu ;)

 

---------- Post added at 23:30 ---------- Previous post was at 23:29 ----------

 

No mozna wklad przerobic, ale po co tyle zabawy, a na dodatek obciazy się instalacje jak dwa kola beda swiecic.

 

Myslalem nad ta blaszka, moze sprobuje jeszcze jak znajde odrobine wolnego czasu. Chociaż jak się przepali zarowka w trasie to na pozycje mamy reszte zarowek czyli jeszcze 3 a na stop jeszcze 1 ;) także wielkiej biedy nie ma, a wymienic mozna w domku na spokojnie przy zimnym kapslu ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj z Satanko zrobiliśmy u DJMELM'a :) świeci pięknie :D

dsc00128px.jpg

dsc00129px.jpg

 

---------- Post added at 23:50 ---------- Previous post was at 23:38 ----------

 

Mogę Wam powiedzieć, że posiadamy instrukcję zrobienia tego profesjonalnie :) za tydzień będzie urlop i można będzie robić...oczywiście zrobimy foty i opiszemy ;]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zgadzam się z autorem - efekt na prawdę ciekawy.Warto poświęcić chwilkę czasu na taki mod:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Też o tym myślałem ale tak jak kolega Krawcol82 napisał(ale nie dokończył) myślę,że może to być za duże obciążenie dla włącznika świateł stop.

Fakt, faktem,że to co napisałem wyżej trzeba by sprawdzić,przedyskutować,bo przecież podpinając przyczepę-przyczepkę,podłączamy dwie dodatkowe żarówki 21W,czyż nie?

Pomysł jest fajny,bo to(stop na półkółku) zawsze "dziwnie" wyglądało-wygląda według mnie.

Trzeba jednak, mimo wszystko, sprawdzić obciążalność styków włącznika świateł stop.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No ładny pasio widze, że też dużo działasz sam:dobrze powodzenia i miliona życzę

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Koledzy powiem Wam ze ten mod zajal mi moze z 15 min (najwiekszy problem mialem z przekreceniem kierunkow, chyba bardzoooo dawno tam nie zagladalem i ciezko bylo te plastiki przekrcic) po tym cala reszta to doslownie 10min a efekt jest powalajacy z nog!!! Juz ze 2 osoby z passatow zaczepily mnie na swiatlach pytajac o cale kolko stopu :))) naprawde warto poswiecic kilka minut...zreszta sami sie przekonajcie. Pozdro;)))

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No no zajeb.... bajer:) ale ja nie moglem tego za chiny ludowe wymodzic:(bezpiecznik mi spalilo wiec wlozylem mocniejszy ale dalej nie chcialo dzialac:( nie wiem co zle robie ale sie juz poddalem. Sprobuje w poniedzialem sie pobawic jeszcze raz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

panowie trele morele instalacja- włacznik swiateł stopu nie wytrzyma.... ja juz jezdzę blisko 3 lata z tak przerobionymi swiatłami i nic złego sie nie dzieje a jakby cos miało sie stac to juz dawno by się stało. a nie raz przytrzymałem stop dłuzej stojąc na wzniesieniu.

gdzies na forum są i moje zdjecia jak to zrobic a ze temat był poruszany z 3 lata temu to i kotlet ostygł....:dobrze

osobiscie polecam, o wiele ładniej to wygląda a i mamy pewnosc ze w razie przepalenia jakiejs pozostają nam jeszcze 3 sprawne (plus stop w klapie) więc nikt nie wmowi ze nie widział swiateł stopu....

Artur- widocznie zle podaczałes i zrobiło się zwarcie.

Mała sugestia z tyłu mocowania swiateł sa wyjscia na wsówki do kabli pod oswietlenie przyczepy, i zamiast lutowac kabelek lepiej przewiercic mały otworek od spodu zarówki w mocowaniu i przewodzik zakonczony konektorkiem przeciągnąc i wsunąc na odpowiednie wyjscie/ konektor. banalnie proste...

 

I dodatkowo przygotowac sobie jedna zarówkę z przylutowanym kabelkiem zakonczonym konektorem zenskim dzieki czemu bezproblemowo i szybko podmienimy starą przepaloną zarówkę stojąc w szczerym polu....

Edytowane przez KrisT

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Mała sugestia z tyłu mocowania swiateł sa wyjscia na wsówki do kabli pod oswietlenie przyczepy, i zamiast lutowac kabelek lepiej przewiercic mały otworek od spodu zarówki w mocowaniu i przewodzik zakonczony konektorkiem przeciągnąc i wsunąc na odpowiednie wyjscie/ konektor. banalnie proste...

 

I dodatkowo przygotowac sobie jedna zarówkę z przylutowanym kabelkiem zakonczonym konektorem zenskim dzieki czemu bezproblemowo i szybko podmienimy starą przepaloną zarówkę stojąc w szczerym polu....

 

Ja zrobiłem własnie to w taki sposób - nie chciało mi sie lutowac przewodów do ścieżek, a że miałem w szafce zbedne konektorki - to tym bardziej.

Pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No i ja tak zrobiłem:dobrze

Bardzo ważne jest żeby przylutować kabelek do właściwej stopki żarówki tak jak w pierwszym poście kolega pisał do stopki na większym łuku czyli na stopce która nie ma styku w oprawie lampy

SAM_0738.jpg

SAM_0739.jpg

Edytowane przez skwaru

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No i ja tak zrobiłem

Mógłbyś zapodać więcej zdjęć :ok

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tak szczerze to nie bardzo jest co więcej pokazywać ważne jest zeby kabelek przylutować do właściwej stopki żarówki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no i ja dziś to zrobiłem, zrobiłem najprostszym sposobem, przylutowując kabelek do żarówki i ścieżki.

Mam jeszcze pytanie, czy można zastosować w naszych paskach żarówki led zamiast zwykłych? Jesli tak, to czy lepsze są białe ledy czy czerwone do tylnych lamp?

http://sklep.ledy.pl/zarowka-bay15d-czerwona-24x-diody-led-12v-1157-p-781.html?utm_source=nokaut.pl&utm_medium=cpc&utm_campaign=2011-07&utm_content=781#nclid=656081bf7c93fee0358663f23b6a8c04

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności