Skocz do zawartości
Jaro73

Zaparowane szyby / parowanie szyb

Rekomendowane odpowiedzi

Ja mam ten sam kłopot, tylko że mam suche dywaniki, woda do środka nie leci, nagrzewnica ok tylko te je... szyby wstyd. Filtr wymieniłem na nowy i nic, czy węglowy faktycznie lepszy ja mam zwykły. Do roboty mam golfa 3 1,9 tdi gnój w środku po kolana wilgoci co nie miara wsiadam świata nie widać ale po minucie jest wszystko ok. To czemu w fajnym z pozoru pasku nie jest ok?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ja mam ten sam kłopot, tylko że mam suche dywaniki, woda do środka nie leci, nagrzewnica ok tylko te je... szyby wstyd. Filtr wymieniłem na nowy i nic, czy węglowy faktycznie lepszy ja mam zwykły. Do roboty mam golfa 3 1,9 tdi gnój w środku po kolana wilgoci co nie miara wsiadam świata nie widać ale po minucie jest wszystko ok. To czemu w fajnym z pozoru pasku nie jest ok?

 

Sprawdź czy masz otwarty obieg powietrza. Klapka potrafi się zawiesić, a mimo to Climatronic nie pokazuje błędu.

A suche z pozoru dywaniki jeszcze nie oznaczają, że autko jest szczelne, bo woda cieknie pod wykładzinę ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sprawdzałem też, da się usłyszeć jak zamyka obieg i inaczej chodzi wiatraczek.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co do parowanie szyb, to u mnie w B6 raczej mam coś z obiegiem - chyba jest cały zamknięty, i nie dopływa powietrze z zewnątrz. Robierał ktoś te elementy aby dostać się jakoś do tej przepustnicy ??

BO wydaje mi się że będzie przy tym trochę dłubaniny..;/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam cos takiego ponizej1.5 stopnia na dwoze w ciagu krutkiej hwili wszystko zaparowane dotego ciagle smierdzi z klimy wszystko sprawdzone filtry nowe niewiem juz tylu pseldo fahowcuw to sprawdzalo ze zaczolem myslec ze ten tym tak ma dotego w ojca 3letnim pasku tez zaczelo smierdziec po przejechaniu jakis 180tys to hyba normalne w vw

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ja mam cos takiego ponizej1.5 stopnia na dwoze w ciagu krutkiej hwili wszystko zaparowane dotego ciagle smierdzi z klimy wszystko sprawdzone filtry nowe niewiem juz tylu pseldo fahowcuw to sprawdzalo ze zaczolem myslec ze ten tym tak ma dotego w ojca 3letnim pasku tez zaczelo smierdziec po przejechaniu jakis 180tys to hyba normalne w vw

 

 

ortografia to pierwsza sprawa jaką powinieneś naprawić bo czytać tego nie można, są przeglądarki co mają autokorektę więc nie ma wytłumaczenia !

 

Co do smrodu tak nie ma być i nie jest to normalne, zajedź do konkretnego fachowca z klimy niech ją do porządku odgrzybi to smród zaniknie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
zaczelo smierdziec po przejechaniu jakis 180tys to hyba normalne w vw
Jak dbasz, tak masz. :doh

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

polecacie jakies pochłaniacze wilgoci z allegro?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

może znajdę odpowiedź na moje pytanie po przeczytaniu tego tematu

temat przestudiowałem i nie znalazłem odpowiedzi w moim przypadku jest tak że jak jest chłodniej w nocy a ja rano otwieram drzwi to już szyby są zaparowane od środka wody pod wykładziną nie mam, filtr kabinowy nie jest mokry, a zimie mam nawet takie przypadki że szyby są od środka pokryte szronem/lodem o grubości nie całego 1 mm i co mi poradzicie i czy ktoś miał już takie przypadki

Edytowane przez pawelvw

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak zdiagnozować czy działa ogrzewanie tylnej szyby ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Jak zdiagnozować czy działa ogrzewanie tylnej szyby ?

 

Przycisk od podgrzewania szyby przed włączeniem powinien być czerwony(od modelu 98) u mnie miał inny kolor z powodu odłączonych kabli z lewej i prawej strony szyby. Jak szyba będzie zaparowana/ zamarznięta no to włącz ogrzewanie tylnej i jak będziesz miał poziome krechy to działa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kable ida w bagazniku przy gornej plycie - pod szyba ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pewien nie jestem gdzie dokładnie idą, czy przy górnej płycie, w sedanie w połowie słupka lewego i prawego pod tapicerką są wsuwki no, a dalej musiałbyś poszukać chyba, że ktoś inny jest w temacie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

slyszalem kiedys zeby pozbyc sie wilgoci z dywanikow klada na noc gazety jakies na podloge to wciaga wilgoc i niby jest lepiej ale nie prubowalem ;p

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

niewiem co wy macie za problemy

ja nigdy w zadnym aucie nie mialem problemu z parowaniem szyb !!! (no chyba ze filtr byl zapchany lub mokry z innych powodow)

mimo iz nieraz mialem mokro na dole w dywanikach

ale mam zawsze 1 zasade

jako ze jestem cieplolubny i marzna mi nogi to zawsze jak juz sie zrobi zimniej ogrzewanie mam na full na dol na podloge

a jak mi sie robi goraco to uchylam delikatnie okno i juz mam zimniej

 

niestety jak wlacza sie tylko delikatnie temperature to wigoc nie zdazy wyleciec

zasada podobna do suszenia suszrka

i zasada fizyczna-cieple powietrze zawsze pojdzie do gory wiec trzeba kierowac jego na dol

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja słyszałem że najlepszym sposobem jest nasypać ryż do skarpetek ,dobrze zabezpieczyć i wsadzić pod siedzenia ;) Zero wilgoci :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja nie wiem dlaczego ale czesto widze ze znajomi maja wiatrak na zero, oszczednos pradu? wiatraka? czy oszczedzaja wiatrak dla nast wlasciciela? u mnie nigdy wiatrak nie jest wylaczony jedynie podczas mrozow podczas zapalania auta wezme na zero,i po odpaleniu wlaczam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ja nie wiem dlaczego ale czesto widze ze znajomi maja wiatrak na zero, oszczednos pradu? wiatraka? czy oszczedzaja wiatrak dla nast wlasciciela? u mnie nigdy wiatrak nie jest wylaczony jedynie podczas mrozow podczas zapalania auta wezme na zero,i po odpaleniu wlaczam.

 

dokladnie tez tak robie :kumple

a pozniej sie dziwia ze szyby paruja

a jak nie maja parowac jak nie ma obiegu powietrza

 

acha

dla innych

bardzo wazne jest aby byl zawsze wlaczony obieg otwarty !!!

na zamknietym zawsze bedzie parowac !!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja zawsze staram się przewietrzyć auto zanim z niego wysiądę, tj. wył ogrzewanie, uchylam okno tak żeby wystudzić kanały i jest ok

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ja słyszałem że najlepszym sposobem jest nasypać ryż do skarpetek ,dobrze zabezpieczyć i wsadzić pod siedzenia ;) Zero wilgoci :)

 

Dokładnie tak jak na tym filmiku :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności