Jump to content
Jaro73

Zaparowane szyby / parowanie szyb

Recommended Posts

Samochód: B6 2.0 TDI-PD 140KM (BKP)
    Rok prod: 2006

Witam - proszę o pomoc, bo nigdzie nie mogę znaleźć (choć wiem ,że kiedyś o tym było). Wam też parują okropnie szyby? Bo u mnie tragicznie jest wsiadać po małym postoju na dworze. Czy to wina filtra przeciwpyłkowego, czy może jeszcze niegumowych dywaników, które podczas ogrzewania parują? Proszę o wszelkie sugestie, bo w maluchu takich rzeczy nie miałem ;) ... kiedyś....

Samochód: B5(3B) 1.9TDI-PD 115KM (AJM)
    Rok prod: 1999

Powiedz konkretnie, ktore szyby? Byc moze pod dywanikami ukrywa Ci sie woda... warto to sprawdzic!! Tym bardziej, ze idzie zima. Ja stawiam na wode stojaca w aucie lub na filtr.

Guest Primera

Jak najbardziej moze być filtr pyłkowy. Ja bym go i tak zmienił bo to koszt niewielki, najlepiej na taki z węglem aktywnym.

Samochód: B7 2.0 TDI 170KM DSG
    Rok prod: 2012

a takie pytanko, co ile taki filtr sie wymienia? Bo ja rowniez mam problem z szybko parujacymi szybami, jednak filtr wymienialem w lato z jakies 4 miesiace temu. Tak szybko by sie zuzyl?

Guest Jacek78
    a takie pytanko, co ile taki filtr sie wymienia? Bo ja rowniez mam problem z szybko parujacymi szybami, jednak filtr wymienialem w lato z jakies 4 miesiace temu. Tak szybko by sie zuzyl?

Możesz spróbować go przedmuchać sprężonym powietrzem - w stronę odwrotną niż pokazuje to strzałka (odwrotnie niż wlatuje powietrze).

A jak nie - kupowałem filtr kabinowy w zeszłym tygodniu - koszt: poniżej 30zł za Filtrona

Samochód: B5(3B) 1.9TDI-PD 115KM (AJM)
    Rok prod: 1999

Wszystko zalezy od uzytkowania auta. Niektorzy wymieniaja raz w roku podczas przegladu, inni zawsze z olejem co 8tys km. Wymienia sie gdy przestaja dzialac. Jaki filtr ostatno kupiles?

Samochód: Nie passat
    Rok prod: 2010

Przede wszystkim filtr przeciwpyłkowy. Ale u mnie po wymianie i tak dalej zachodziły szyby (chociaż już mniej) :ok: bo drugim czyynikiem jest woda w aucie, czyli wilgotna tapicerka, która podczas ogrzewania wnętrza odparowuje. Wysusz jeszcze "farelką" środek samochodu :ok::hurra::cwaniak:

Guest BIKA13

Sprawdź też czy czasami nie ubyło ci płynu człodzącego.Miałem kiedyś podobny przypadek w Audi i co sie okazało??Uszczelka pod głowicą była uszkodzona i płyn przedostawał się w miejsce gdzie go nie powinno być (dokładnie nie wiem) i dlatego parowa ły szyby przy włączonym nawiewie.Po wymianie uszczelki parowanie ustąpiło.

Pozdrawiam

Samochód: B5(3BG) 1.9TDI-PD 131KM (AVF)
    Rok prod: 2005
    Możesz spróbować go przedmuchać sprężonym powietrzem - w stronę odwrotną niż pokazuje to strzałka (odwrotnie niż wlatuje powietrze).

A jak nie - kupowałem filtr kabinowy w zeszłym tygodniu - koszt: poniżej 30zł za Filtrona

Nie kupuj filtrona,miałem go ostatnia ale wywaliłem bo bardzo pylił(takie drobniutkie białe ,,coś,,),kupiłem knechta i jest OK.

Zcałym szacunkiem dla kolegi jacka78,kupił bo może nie wiedział,ja też go kupiłem.

Pozdrawiam wszystkich

Guest Marcin33

widze ze nie jestem sam z zaparowanymi szybami , mozna juz oszalec z ta parą.przednia szyba po 10 minutach jeszcze nie odparowala.Jutro jade do ASO wyjasnic czemu tak paruje.Jak wroce jutro z ASO dam odpowiedz

u mnie ciagle szyby zaparowane - co to za auta te nasze passaty?

Guest Payek

Witam.

A może to jest też wina zbierającej się wody pod maską (tam obok akumulatora). Powinna odpływać kanalikiem który często się zatyka. To taka moja teoria. Bo woda która się tam zatrzymuje potem w jakiś psosób chce odparować. Jeśli nie może odpłynąć to "para" zasysana jest przez filtr przeciwpyłkowy do wnętrza i dalej na szyby. Oczywiście czysty filtr to oczywista sprawa.

U mnie tak było. Wymieniłem filtr, przetkałem kanalik (napisane jest o nim TUTAJ i po sprawie. Teraz musi jechać kilka osób żeby coś zaparowało.

Edited by Du?y

Guest marcino
    u mnie ciagle szyby zaparowane - co to za auta te nasze passaty?

Witajcie, a może spróbujcie poprostu umyć szyby "clin-em antypara"-naprawdę działa...

Będę próbował wszysrtkiego, ale ja mam poprostu wodę na szybach. :zalamany: . Wczoraj mnie zatrzymała policja bo jechałem zygzakiem jak ściągałem wodę z szyb ściągaczką podczas jazdy. :przestraszony:

Samochód: B5(3B) 1.9TDI 110KM (AFN)
    Rok prod: 1998

wlaczasz klime,nawiew na przednia szybe,zamykasz obieg ,30 sekund i po parze :vw:

Guest Marcin33

lysy dobre, tylko ze przy temp 0 stopni se wlaczysz klime

To w końcu ta dziura jest koło akumulatora? Czy przy zbiorniczku płynu hamulcowego? Bo sie pogubiłem :mur::zdegustowany: A żeby odpalić klime zima, to bym chyba musiał upiec cegłę w piekarniku i położyć na spreżąrke (jak sie to kiedyś kładło na silnik w maluchu :hyhy: ) - to wtedy może by i ruszyła :D:cwaniak:

Samochód: B5(3BG) 1.9TDI-PD 131KM (AVF)
    Rok prod: 2005

Koło akumulatora

Samochód: B5(3B) 1.9TDI 110KM (AFN)
    Rok prod: 1998

marcin33 se wlacze ,klima jest sprzezona z cieplym obiegiem ,przynajmniej u mnie. :vw:

Lysy - no nie mów, ze ci sie włącza przy np: +2st. bo nie wierze. Oczywiscie chodzi o odczyt z klimy temp. zewnetrznej a nie z chaty zza okna z termometru :przestraszony: