Skocz do zawartości
Jaro73

Zaparowane szyby / parowanie szyb

Rekomendowane odpowiedzi

PS: A mam jeszcze drobne pytania, ale w tej kwestii istotne...

1. kiedy ostatnio myłeś / myliście "problematyczną" szybę przednią od środka przy użyciu płynu do szyb?

2. czy używasz do zaparowanej szyby gąbek, ściereczek (używanych) i innych irchopodobnych?

3. czy w samochodzie pali się papierosy?

 

1. Przednia to akurat odchodzi najlepiej przy ciepłym nawiewie. Problem największy jest z bocznymi tylnymi i tylną. Szyby od środka myte ostatnio ze 2 tyg temu (wszystkie), oprócz tego przejechane "środkiem antyroszeniowym" shell co jak widać na niewiele się zdało

2. nic z tych rzeczy - tylko nawiew

3. papierosy się pali - ale nigdy w aucie :)

Edytowane przez pioters

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Zobacz po wyjęciu filtra czy czasem obieg zamknięty nie jest czasem włączony cały czas-mógła się klapka przyblokować.

Płyn chłodniczy Ci nie ubywa? Nieszczelna nagrzewnica może powoduje nieustanne parowanie szyby.

A dokladniej co wtedy ,jesli sie przyblokowala,recznie ja przestawic czy trzeba cos krecic?

Zauwazylem ,ze ubywa.Szyby robia sie mokre i tluse,tak samo tluste jak tlusty jest plyn>wiec wydaje mi sei ,ze 99% nagrzewnica,czy jest jakis sposob na nia ,ktory mozna wyprobowac,przed rozkrecaniem i wyciaganiem deski rozdzielczej?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No jeśli się przyblokowała, to prawdopodobnie siłownik lub jego połączenie, a więc najlepiej sprawdzić czy dochodzi napięcie, jeśli tak to wymienić siłownik. NA vagu powinien być błąd. Doraźnie można by spróbować ręcznie otworzyć, ale ostrożnie.

Jednak u Ciebie to na 100%nagrzewnica i generalnie masz dwa wyjścia-najsensowniej to ją wymienić, jednak to trochę pracy kosztuje, nie wiem jak w pasku, ale w większości aut trzeba deskę ściągać.

Drugie rozwiązanie trochę druciarskie, ale może zadziałać-uszczelniacz do chłodnic. Generalnie nie polecam tego bo zasyfia cały układ chłodniczy, ale jeśli Ci nie zależy na aucie, lub chcesz tylko zimę przetrzymać, to możesz spróbować. Jeśli wyciek nie duży to go zatamuje, a jak się ciepło zrobi to wymiana nagrzewnicy plus gruntowne płukanie układu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Od niedawna mam paska i dzisiaj jadąc w deszczu parowały mi szyby przednia w okolicach nawiewu i okolice słupków, boczne tak trochę... Gorzej z tyłem, wszystkie zaparowane jak w saunie... Dywaniki mam suche filtr pyłkowy wymieniony jakieś 3-4 miesiące temu. Co może być przyczyną?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
ronin-GG
dokładnie to samo przed chwilą miałem filtry wymienione

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam

Od niedawna mam paska i dzisiaj jadąc w deszczu parowały mi szyby przednia w okolicach nawiewu i okolice słupków, boczne tak trochę... Gorzej z tyłem, wszystkie zaparowane jak w saunie... Dywaniki mam suche filtr pyłkowy wymieniony jakieś 3-4 miesiące temu. Co może być przyczyną?

 

 

przez klimatyzacje tak jest jak jeżdzisz na AUTO dłuższy czas a póżniej jedziesz na ECON albo spadnie na 5 stopni temp na zewnątrz i wyłączy sprężarka to zwłaszcza podczas deszczu paruje ,u mnie jest podobnie i sobie nawet sprawdzalem jechalm na deszczu na AUTO i nic nie parowało a wystarczyło że włączyłem na ECON i momentalnie zaczeły szyby parować,tez wymienialm pyłkowy i nic nie dalo ,różnica w powietrzu klima daje suche i szyby nie parują

Edytowane przez bolo02

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam

Od niedawna mam paska i dzisiaj jadąc w deszczu parowały mi szyby przednia w okolicach nawiewu i okolice słupków, boczne tak trochę... Gorzej z tyłem, wszystkie zaparowane jak w saunie... Dywaniki mam suche filtr pyłkowy wymieniony jakieś 3-4 miesiące temu. Co może być przyczyną?

grzyb w klimie lub odpływy zawalone

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
grzyb w klimie lub odpływy zawalone

 

 

była odgrzybiana ozonowo,odpływy czyste , to nie to , poprostu to jest wina już zużytego osuszacza który wytrąca wilgoć z powietrza i z klimy idzie suche powietrze ,jeżeli jest już lichym stanie z klimy idzie zimne wilgotne powietrze co za tym idzie jak wyłzymy klime mamy wilgoc w kanacłach i ona paruje przy zwykłym nawiewie a podczas deszczu jeszcze bardziej

Edytowane przez bolo02

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Właśnie wczoraj czyściłem odpływy pod akumulatorem i w okolicach komputera. Najwięcej syfu było właśnie za komputerem... Ciężko się tam dostać... ale poradziłem sobie w inny sposób, na myjni samoobsługowej skorzystałem z "karchera" i wypłukałem tam dokładnie, cały syf zleciał i woda już się tam nie zbiera...

Muszę jeszcze napełnić gdzieś klime i oczywiście ją oczyścić bo tego jeszcze nie robiłem no i nie wiem kiedy coś takiego było robione w moim pasku :/

Mam nadzieje, że te zabiegi pomogą opanować to okropne parowanie.

Aha i jeszcze jedno jeżdżę cały czas na AUTO...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam

Właśnie wczoraj czyściłem odpływy pod akumulatorem i w okolicach komputera. Najwięcej syfu było właśnie za komputerem... Ciężko się tam dostać... ale poradziłem sobie w inny sposób, na myjni samoobsługowej skorzystałem z "karchera" i wypłukałem tam dokładnie, cały syf zleciał i woda już się tam nie zbiera...

Ja zrobiłem tak samo-przeczyściłem ten nieszczęsny odpływ myjką ciśnieniową,taką małogabarytową z Karchera-daje radę :)

Aha i jeszcze jedno jeżdżę cały czas na AUTO...

 

Tak jak ja :-D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Patryk a parują ci dalej szyby?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Patryk a parują ci dalej szyby?

 

Tak,ale to od tego że są tak zasyfione bo niemam ich kiedy wyczyścić pożądnie w środku :lol

Ogólnie jest :ok

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam ten sam problem od około 8 dni. Temperatura zew. dodatnia, w garażu tem. ok. 13-15 stopni. Wsiadam odpalam włączam nawiew, wyjeżdżam z garażu i po chwili pierwsze oznaki pary, szyba czołowa i boczne. Nawiew na max. i jest jeszcze gorzej. Ostatnio miałem dłuższym wyjazd po przejechaniu ok. 100 km prowadzenie w miarę bezpieczne szyba czołowa odparowała prócz rogów, natomiast szyby boczne przednie i tylne nic (nawiew cały czas na max). Myślałem, że mi uszy popękają. Dywaniki wewnętrzne suche, filtr suchy może trochą zakurzony, brak widocznej wilgoci przy kanalikach oraz nie zauważyłem ubytku płynu chłodniczego. O CO CHODZI??? POMOCY!!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Mam ten sam problem od około 8 dni. Temperatura zew. dodatnia, w garażu tem. ok. 13-15 stopni. Wsiadam odpalam włączam nawiew, wyjeżdżam z garażu i po chwili pierwsze oznaki pary, szyba czołowa i boczne. Nawiew na max. i jest jeszcze gorzej. Ostatnio miałem dłuższym wyjazd po przejechaniu ok. 100 km prowadzenie w miarę bezpieczne szyba czołowa odparowała prócz rogów, natomiast szyby boczne przednie i tylne nic (nawiew cały czas na max). Myślałem, że mi uszy popękają. Dywaniki wewnętrzne suche, filtr suchy może trochą zakurzony, brak widocznej wilgoci przy kanalikach oraz nie zauważyłem ubytku płynu chłodniczego. O CO CHODZI??? POMOCY!!!
o odgrzybienie klimy i wyczyszczenie szyb wew np clin-em oraz sprawdzenie odpływów pod aku i serwem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
o odgrzybienie klimy i wyczyszczenie szyb wew np clin-em oraz sprawdzenie odpływów pod aku i serwem

Odgrzybiana była ubiegłego roku w maju a szybę będę musiał pewnie umyć (Zobaczymy jeszcze tą opcję)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Odgrzybiana była ubiegłego roku w maju a szybę będę musiał pewnie umyć (Zobaczymy jeszcze tą opcję)
klime powinno się serwisować co roku

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
klime powinno się serwisować co roku

Teraz już wiem, gdy by nie uszkodzona nagrzewnica wszystko było by ok. Proszek za 4zł i pełna kultura.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam Panowanie, pomocy, gdy wsiadam do auta szyby sa ok, gdy tylko opale silnik szyby zaczynaja parowac, az nie idzie jechac, jak silnik osiagnie tem szyby zaczynaja odparowywac, ale przez ten czas nie idzie jechac pomocy filtr wymieniony

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

sprawdź podłogę dywaniki czy nie są mokre i czy pod akumulatorem nie masz wody

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wszedzie jest sucho kanaly sa drozne :9 zero pomyslu co moze byc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności