Skocz do zawartości
Jaro73

Zaparowane szyby / parowanie szyb

Rekomendowane odpowiedzi

Dziękuję za odpowiedzi!

Smrodu nie czuje spalonej instalacji (dlaczego miałbym czuć?) Na szybie jest para lub szron - nie ma mazi (zdecydowanie!)

- dziwna sytuacja - ale objawy w bardzo widoczny sposób pokazały się po montażu instalacji LPG - jednak po zdjęciu przedniego zderzaka - pokazała się rozszczelniona chłodnica - wymieniłem - po wymianie nie jestem w stanie stwierdzić jak szybko ubywa płyn gdyż auto jest bardzo nieregularnie używane (mam firmówkę).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czesc wszystkim ma mały problemik u siebie w pasku gdyż parują mi szyby strasznie muszę włączać nawiewy i pod dywanikami mam mokro jak i stylu i przodu moze ktos podpowie co to moze byc jak to ogarnac a i dodam ze troszke nawet taka stechlizna smierdzi w nim

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

woda wchodzi albo przez podszybie (nie drożne odpływy) albo przez uszczelki drzwi,musisz to zlokalizować,przede wszystkich chyba musisz wyjąć tapicerke podłogi wysuszyć i przede wszystkim zlokalizować którędy woda wchodzi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
czesc wszystkim ma mały problemik u siebie w pasku gdyż parują mi szyby strasznie muszę włączać nawiewy i pod dywanikami mam mokro jak i stylu i przodu moze ktos podpowie co to moze byc jak to ogarnac a i dodam ze troszke nawet taka stechlizna smierdzi w nim

 

 

 

witaj... miałem podobny problem otóż po wizycie w myjni na dywaniku woda .... pomyślałem że to przypadek... ale następnej nocy przyszedł deszcz... zaglądam do auta woda... nie wiedziałem co począć aż mi kolega podpowiedział.... wziąłem dzbanek z wodą i obficie polałem szybę.... i nagle w środku woda ... okazało się że woda nie mieści się w drzwiach bo były zapchane odprowadzacze..... udrożniłem spokój :) może spróbuj tę samą metodę?.... a co do parowania szyb to kolega mi podpowiedział... mam klimatronica i jeździłem na econ a szyby paskudnie parowały... wyłączyłem econ i mimo że jest teraz nad ranem 7-10 stopni szyby nie parują... gdy tylko wyłączę econ mimo ustawionych 18 st na dworze 10 więc chyba sprężarka od klimy nie działa? to momentalnie para schodzi.... pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
pod dywanikami mam mokro jak i stylu i przodu moze ktos podpowie

 

To samo mialem u siebie (jak chyba kazdy uzytkownik paska) na tej stronie masz bardzo ladnie wszystko opisane przeprowadz kazda operacje krok po kroku jak "biblia" nakazuje:) pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
wyłączę econ mimo ustawionych 18 st na dworze 10 więc chyba sprężarka od klimy nie działa

przy ustawieniu na szyby sprężarka działa , ale albo para albo sprężarka wybór należy do ciebie.

ps. nie ciągnie tak jak latem w klimie ale cosik więcej spali

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kolego mamis638

a gdzie sa wogle te kanaliki zeby je przepchac widzialem dwa w szuberdachu podajze sa jeszcze pod akumulatorem i gdzie jeszcze??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
kolego mamis638

a gdzie sa wogle te kanaliki zeby je przepchac widzialem dwa w szuberdachu podajze sa jeszcze pod akumulatorem i gdzie jeszcze??

 

 

kolego jak otworzysz drzwi przednie bądź tylne zobaczysz na rantach takie otworki ... to są kanały... ale wpierw otwórz drzwi i nalej wody i ?..... jaka była reakcja?

 

bo może okazać się że woda będzie Ci się lać pod tapicerką drzwi...

Edytowane przez mamis638

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
kolego jak otworzysz drzwi przednie bądź tylne zobaczysz na rantach takie otworki ... to są kanały... ale wpierw otwórz drzwi i nalej wody i ?..... jaka była reakcja?

 

bo może okazać się że woda będzie Ci się lać pod tapicerką drzwi...

No i warto sprawdzić też podszybie sa dwa otwory zdake sie pod serwem i aku warto też zobaczyć obudowę filtra kabinowego może wlatuje z pod niego uszczelka do wymiany albo jak to ja zrobiłem za podałem silikonu i problem z głowy powodzenia

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dzis siedzialem w garazu dlubalem sie patrzylem to nie mam zatkanego tego pod aku odplywu a zauwazylem ze woda stoi mi az sie chlapie z tylu za kierowca i troszke jest tez mokre od strony kierowcy zas tamta druga storna sucha jest.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
dzis siedzialem w garazu dlubalem sie patrzylem to nie mam zatkanego tego pod aku odplywu a zauwazylem ze woda stoi mi az sie chlapie z tylu za kierowca i troszke jest tez mokre od strony kierowcy zas tamta druga storna sucha jest.

drzwi,blachy w drzwiach,guma pod ecu , w jakimś miejscu woda idze , ew. gumki w podłodze jak masz wypadniętą też może wilgoci nabierać

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Miałem to samo. Po deszczu miałem mokrą podłogę kierowcy i pasażera za kierowcą. W końcu zlokalizowałem . Przyczyna - nieszczelna uszczelka linki otwierania klapy. Wyciągnij skrzynkę komputera, cały badziew, zgniłe liście przyjmowały wodę i puszczały w nieszczelna uszczelkę. Uszczelniłem wszystko zewnętrznym silikonem. Teraz sucho.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie-jest odpowiedni temat na takie pogadanki :nono

Nie powtarzajcie tego co już wielokrotnie było napisane...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam wszystkich.ami paruja jak auto stoi na parkingu.jesli zapomne uchylic szybe to wieczorem az mi plynie woda z szyb.co wy na to?????

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

masz mode w aucie na 99,9%...

poczytaj w tematach o przeciekaniu passata a dowiesz się gdzie szukać "dziur"

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

miales racje Marcinie.dywaniki niby suche ale jak podnioslem wykladzine to woda byla,i to nawet sporo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

heh, przerabiałem temat wody już u siebie ;) a znalazłes przeciek u siebie już?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
heh, przerabiałem temat wody już u siebie ;) a znalazłes przeciek u siebie już?

 

U mnie najczesciej są zaparowane szyby jak jade w 4-5 osob i przewaznie z tyłu.... wiec szukałem wody i znalazłem z tyłu, uszczelka od Lampy tylniej nie trzymała i tam było troszkę ale juz naprawiłem, ale nadal jest sa zaparowane jak jedzie wiecej niz 2 osoby:D

 

Muszę chyba rozebrać z przodu i zobaczyc czy z przodu nie cieknie;p Jak ktos moze to na pw jak najszybciej i najłatwiej to rozebrac:D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mateusz i grzebales kiedyś przy mechanizmach szyb? a konkretniej czy zdejmowałes te aluminiowe blachy na drzwiach pod tapicerką?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Mateusz i grzebales kiedyś przy mechanizmach szyb? a konkretniej czy zdejmowałes te aluminiowe blachy na drzwiach pod tapicerką?

 

Tak:D ale zrobione to było, choc obawiam się ze woda pod nogami z przodu bedzie:/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności