Skocz do zawartości
Jaro73

Zaparowane szyby / parowanie szyb

Rekomendowane odpowiedzi

Jak czytam, że ktoś 1,5 roku filtra przeciwpyłkowego nie wymienia to zastanawiam się z iloma grzybami jeździ i nimi oddycha ! Zero higieny !

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Jak czytam, że ktoś 1,5 roku filtra przeciwpyłkowego nie wymienia to zastanawiam się z iloma grzybami jeździ i nimi oddycha ! Zero higieny !

 

O tym to już nie wspomnę...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,mam ten sam problem z parowaniem szyb wiec chciałem się od Was dowiedzieć z jaką siłą dmucha powietrze tą mniejszą kratką na desce rozdzielczej po prawej i lewej stronie? Z taką samą jak na przednią szybę czy mniejszą?Dzięki za odpowiedź

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mi też w zeszłym roku parowały szybki ale zabrałem się do odpływy pod akumulatorem, ten wężyk wywaliłem woda spływa teraz gładko a syfu było tam sporo, osuszyłem podłogi bo woda z podszybia tam leciała i nic ani mgiełki a rzadko sprzątam w aucie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pod akumulatorem są 2 otwory odpływowe z takimi "fajnymi" gumeczkami, żeby nie cofało od spodu chyba, ale bez nich nic się nie dzieje i odkąd je wyjąłem mam spokój z ich zatykaniem. Natomiast mimo tego zauważyłem, że passat nie jest stworzony do parkowania przodem ostro pod górę (mam stromy podjazd do garażu) zwłaszcza w ulewy (3 razy miałem akwarium w schowku pasażera i w ogóle w aucie). Natomiast w druga stronę (tzn zadartym tyłem) nic się nie dzieje. Sugeruje Kolegom zwrócić uwagę na to.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam

mam oproblem czy jest to normalne że gdy włączę nawiew (klimatyzacja ustawiona na AUTO) na przednią szybę to bardziej wieje na prawą stronę (pasażera) a po stronie kierowcy leci delikatniutki wiaterek Czy aby nie powinno być odwrotnie lub nawiew taki sam na całą szybę?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie też szyba przednia odparuje szybciej po stronie pasażera( w moim wypadku po lewej ) i wydaje się być to normalne, bo dmuchawa jest przecież po stronie pasażera więc ma dalej do strony kierowcy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie z ciepłym powietrzem wydobywa sie płyn chłodniczy ,mam cały czas tłuste i zaparowane szyby przypuszczam ze to coś z nagrzewnicą.Czy można coś na to poradzić bez wymiany nagrzewnicy?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
U mnie z ciepłym powietrzem wydobywa sie płyn chłodniczy ,mam cały czas tłuste i zaparowane szyby przypuszczam ze to coś z nagrzewnicą.Czy można coś na to poradzić bez wymiany nagrzewnicy?

Obawiam się że jeśli jest pęknięta to raczej tylko wymiana.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

:dupablada

Obawiam się że jeśli jest pęknięta to raczej tylko wymiana.

no chyba sie nie obejdzie bez wymiany

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.Interesuje mnie temat filtra kabinowego,a mianowicie jak się do niego dostać,żeby nie pourywać tych plastików.Mowa o Passacie 1,9 TDI 131KM.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki.Spoko.Teraz już wiem za co się zabrać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

przeglądam i przeglądam i do końca w sumie nie wiem. U mnie problem jest chyba nietypowy:

 

Ciepły nawiew na maksymalnych obrotach na przednią szybę z klimą (tzn. ani Econ ani Auto):

- przednia odparowuje,

- boczne przednie też w miarę jako-tako.

- tylne boczne - tak jakby chciały a nie mogły.

- tylna - w ogóle nie odchodzi bez włączonego ogrzewania tylnej.

 

Jak dołożę do tego nawiew na nogi i do kabiny - niewiele to zmienia.

 

Ale jak już włączę nawiew na Auto (bez ukierunkowania na szybę) to od razu zaczyna się robić masakra i wszystkie szyby w mgnieniu oka obłażą parą.

 

Moja walka z parą do tej pory:

- Dywaniki wyglądają na suche - gazeta leży pod gumowymi dywanikami w czasie jazdy i niczym nie nasiąka.

- Odpływy pod akumulatorem i pod serwem przeczyszczone jakiś miesiąc temu (niewiele to pomogło)

- Filtr przeciwpyłkowy wymieniony na węglowy jakiś miesiąc temu.

 

Gdzie jeszcze szukać przyczyny?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gazety pod dywanikami to zadna metoda na sprawdzenie czy nie ma wody... Sam to probowalem i nic, a jak podgalem wykladzine to jednak bylo mokro. I szyby parowaly w baaardzo szybkim tempie... Wiec radze zajzec pod wykladzine i sie przekonac... i nie tylko w jednym miejscu ale z przodu, z tylu i po obu stronach... Jednemu koledze w bagazniku tez cieklo i mial tam mokro...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kolego pioters a co w tym dziwnego że zimą przy AUTO parują szyby? Jeśli na zewnątrz masz mniej niż 4 st.C to działa nie mal tak samo jak ECON czyli bez załączenia sprężarki klimy. W tej sytuacji właśnie jedynie nawiew na szybe ją załącza i dzięki temu osuszy pare

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Wiec radze zajzec pod wykladzine i sie przekonac...

 

jakieś podpowiedzi jak się do tego zabrać? Tzn co gdzie odczepić tak żeby jak najmniej móc schrzanić.

 

Kolego pioters a co w tym dziwnego że zimą przy AUTO parują szyby? Jeśli na zewnątrz masz mniej niż 4 st.C to działa nie mal tak samo jak ECON czyli bez załączenia sprężarki klimy.

 

Dziwnego nic - kupiłem passka niedawno (moje pierwsze auto z klimą) i nie do końca jeszcze kumam o co w tym chodzi.

W tej sytuacji właśnie jedynie nawiew na szybe ją załącza i dzięki temu osuszy pare

 

Czyli, poniżej 5st.C sprężarka się normalnie nie załącza, ale przy nawiewie na szybę już tak?

 

Sprawdziłem dziś to jeszcze inaczej - włączyłem nawiew na szyby i ECON a potem stopniowo również na nogi i "na twarz" - prawie że nie parowało. Jak przełączyłem na klimę (wyświetlacz bez econ i bez auto) zaczęło bardziej zachodzić. Poćwiczę to jeszcze jutro rano. Nie wiem, może kwestia innej pogody (chociaż od wczoraj niewiele się zmieniło) a może raczej jakichś problemów z klimą? Kupiłem auto na koniec sierpnia - chłodziło, nie śmierdziało więc przeglądu klimy nie robiłem. Może tu tkwi problem?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam kolegow , watek przerabiany wielokrotnie - wiem ,przeczytalem wszystko juz o parujacych szybach i probuje kazdej opcji.Narazie nie umiem wygrac.W czasie jazdy dmuchawa na full wieje i grzeje ,a przednia szyba odparowuje tylko tak jak na zalaczonych zdjeciach.Jesli auto stoi z wlaczonym silnikiem ,to szyby odparuja,ale tylko jak wsiadam to zaczynaja parowac i dmuchawa radzi sobie tylko tak jak widac na zdjeciach.Zaznaczyc chcialem,filtr zmieniony,wody pod dywanikami nie ma,przeciekow nie jestem na 100% pewien,pusta klima,ogrzewanie dziala bez zarzutow,na klimatroniku blad 4FA.Ktos ma jakis pomysl lub podpowiedz ,prosze ??!!

IMG00050-20101205-1452.jpg

IMG00051-20101205-1452.jpg

Edytowane przez pszczo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Czyli, poniżej 5st.C sprężarka się normalnie nie załącza, ale przy nawiewie na szybę już tak?

 

Dokładnie tak.

 

chłodziło, nie śmierdziało

 

To można zakładać, że dalej tak jest...choć nic nie trwa wiecznie ;)

 

PS: A mam jeszcze drobne pytania, ale w tej kwestii istotne...

1. kiedy ostatnio myłeś / myliście "problematyczną" szybę przednią od środka przy użyciu płynu do szyb?

2. czy używasz do zaparowanej szyby gąbek, ściereczek (używanych) i innych irchopodobnych?

3. czy w samochodzie pali się papierosy?

Edytowane przez Radoslav

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam kolegow , watek przerabiany wielokrotnie - wiem ,przeczytalem wszystko juz o parujacych szybach i probuje kazdej opcji.Narazie nie umiem wygrac.W czasie jazdy dmuchawa na full wieje i grzeje ,a przednia szyba odparowuje tylko tak jak na zalaczonych zdjeciach.Jesli auto stoi z wlaczonym silnikiem ,to szyby odparuja,ale tylko jak wsiadam to zaczynaja parowac i dmuchawa radzi sobie tylko tak jak widac na zdjeciach.Zaznaczyc chcialem,filtr zmieniony,wody pod dywanikami nie ma,przeciekow nie jestem na 100% pewien,pusta klima,ogrzewanie dziala bez zarzutow,na klimatroniku blad 4FA.Ktos ma jakis pomysl lub podpowiedz ,prosze ??!!

 

Zobacz po wyjęciu filtra czy czasem obieg zamknięty nie jest czasem włączony cały czas-mógła się klapka przyblokować.

Płyn chłodniczy Ci nie ubywa? Nieszczelna nagrzewnica może powoduje nieustanne parowanie szyby.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności