Skocz do zawartości
marcin9962

Światła do jazdy dziennej DRL ( LED )

Rekomendowane odpowiedzi

Na samym forum tak jeździ bardzo wiele osób, a mandat chyba był jeden. Zresztą każdego z tak świecących już pewno nie raz mierzyli suszarką tak jak mnie i nie zwracają na to uwagi. Przecież przy nowych modelach aut to trudno im z daleka ocenić kto ma dzienne fabrycznie, a kto nie. Nie ma co się bawić w chińskie badziewie i oszpecać autko, choinką, którą innym razem zobaczymy na dużym fiacie. Jeśli już to tylko wkładać ledy z fabii i scouta w miejsce halogenów. Ale te parę stów trzeba wtedy wydać. Ew polska filma wesem robi okrągłe żarówkowe.

Edytowane przez genesis

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie tak jak pisze genesis: "chińskie badziewia", "Jeśli już to tylko wkładać ledy z fabii i scouta w miejsce halogenów". Sam miałem już nie jedna kontrole policyjną, (oczywiście zawsze jestem bez winy:mlask) nie raz mierzył mnie Pan POLICJANT suszarką i jakoś nigdy nie słyszałem słowa o jeździe na halogenach.

Tysiąc razy wolę śmigać na halogenach na 30% ustawionych niż zakładać takie odstające badziewie.:dolamam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Wytłumacz policjantowi. Nie ma zmiłuj, na halogenach się nie lata.

jak działają tak jak powinny na światła do jazdy dziennej to Cie najwyżej może za przeproszeniem w tyłek pocałować homologacja jest, wyłączają się po przełączeniu na mijania przełączają więc problemu nie ma

 

sorki ale jak dla mnie to za fajnie to nie wygląda, po pierwsze nie pasuje do passata B6 a po drugie z tymi odstającymi bokami to straszne druciarstwo

co do tych odstających boków to się zgodzę... ale czy takie światła do jazdy dziennej nie pasują do pasata b6 ? hmm jak są ładnie zamontowane to wygląda dobrze :) ale o gustach się nie dyskutuje :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam

odnośnie do mojego wcześniejszego postu - światła z skody będę zakładał w sierpniu , bo dopiero wtedy znajomy elektryk wraca z urlopu,a DRL skody kupiłem okazyjnie,sam już próbowałem i wyciągnąłem halogeny i rozebrałem podmiana tylko tyły z skody a szkło z vw (2min roboty)i wszystko pasuje super,znak RL00 widać z przodu ,jest wytłoczony,swiatło posiada grubą uszczelkę i idealnie pasuje w obudowę halogenu vw.zakupiłem już org.wtyczki 3 pinowe w skodzie z kabelkami (16zł/1 lampa).Podłączałem je już na próbe do aku i świecą b.jasno ale w zależności jak je podłączysz to mogą świecić słabiej i b.mocno.Jak miałem rozebrany halogen to do tej wtyczki 2-pinowej (z vw)też podłączyłem i świeciły ale na desce świeciła kontrolka spalonej żarówki,ale po załozeniu halogenu z powrotem wszystko wracało do normy.myśle ze po połączeniu DRL z wtyczką z halogenu vw działało by to wszystko w automacie (chyba mam Bordnetz 30 pinowy 3C8937049AB) potrzebny tylko dobry fachman z vcds-m, jak to opanuje to dam zdjęcia.prosze o każde sugestie i porady.

pozdr.

 

---------- Post added at 15:40 ---------- Previous post was at 15:10 ----------

 

PS

jak by kogoś interesowały te swiatła DRL od skody to bezinteresownie daje namiar:

http://allegro.pl/listing.php/user?us_id=5476348

jak ktoś z was jeszcze zakupi to może wspólnie coś wymyślimy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak by kogoś interesowały te swiatła DRL od skody to bezinteresownie daje namiar:

http://allegro.pl/listing.php/user?us_id=5476348

jak ktoś z was jeszcze zakupi to może wspólnie coś wymyślimy.

 

Ja znalazłem w necie światła "oryginalne" do paska- nie traci się przeciwmgielnych a zyskuje DRL-e. :dobrze

Tylko ta cena- co tu ma kosztować prawie 7 stów?!:taksobie

 

 

http://www.firmy.net/WX9QR,lampy-drl-oswietlenie-do-jazdy-dziennej,Y184.html

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Tylko ta cena- co tu ma kosztować prawie 7 stów?!

 

Zauważ, że:

 

Cena dotyczy np AUDI BMW POLO. Inne modele w różnych cenach

 

Tutaj cena dla B6-ki -> 939 zł + przesyłka.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam

ja kupiłem za 220zł z przesyłką i idealnie wchodzą w otwory nic nie kombinowane i myśle ze da się to w passku podłączyć (pisałem na forum skody i już jeden kolega napisał że pomoże ,lecz sezon urlopowy i nie chce nikomu zabierać cennego czasu)jak to opanuje to dam znać.

pzdr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Czy po założeniu świateł DRL tak jak wcześniej opisywali koledzy komputer nie będzie wywalał błedu spalonej żarówki??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Czy po założeniu świateł DRL tak jak wcześniej opisywali koledzy komputer nie będzie wywalał błedu spalonej żarówki??

to jest raczej nie możliwe bo to idzie całkiem osobna wiązka z prądem :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
witam

ja kupiłem za 220zł z przesyłką i idealnie wchodzą w otwory nic nie kombinowane i myśle ze da się to w passku podłączyć (pisałem na forum skody i już jeden kolega napisał że pomoże ,lecz sezon urlopowy i nie chce nikomu zabierać cennego czasu)jak to opanuje to dam znać.

pzdr

 

A możesz podesłać link do tych świateł? Z góry dzięki

 

---------- Post added at 20:36 ---------- Previous post was at 20:34 ----------

 

Ja ostatnio znalazłem coś, czego wcześniej nie było.

Światła mogą idealnie pasować, ktoś to sprawdzał może już?

 

http://allegro.pl/swiatla-do-jazdy-dziennej-audi-porsche-vw-e4-i-rl-i1708064519.html

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ja ostatnio znalazłem coś, czego wcześniej nie było.

Światła mogą idealnie pasować, ktoś to sprawdzał może już?

 

http://allegro.pl/swiatla-do-jazdy-d...708064519.html

bier je bo są fajne i w kratkę dobrze Ci się wpasują bo i kratka pod kątem jest :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie wiem czy nie za duży ten kąt... w dodatku nic nie piszą jaka jest wysokość. ale fajne byleby pasowały. jak ktoś założy to fotki koniecznie wrzucić

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na pierwszy rzut oka bardzo fajne te swiatła :) Pytanie tylko czy kąt będzie pasował do B6 i czy wysokością wpasują się pomiędzy kratki bez żadnego cięcia??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No właśnie ten kąt też mi się wydaje spory. Przyglądałem się kratkom i wydaje się, że w zewnętrzną część mogą się wpasować. Jak będę miał chwilę to zdemontuję kratkę i zwymiaruję. Te światła są też proponowane przez innych sprzedawców, może ktoś poda wymiary, a jak nie, to można zapytać. Nie powinno być problemu. Chociaż już kiedyś mnie ktoś olał, jak zapytałem o szczegóły podobnych świateł...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Ja też zastanawiam się nad tymi światłami.

Na innej aukcji znalazłem wymiary:

 

http://allegro.pl/swiatla-jazdy-dziennej-523hp-led-rl-e4-automat-i1692221815.html

 

Ciekawe czy podejdą do naszych B6 :)?

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niestety nie podejdą bo po łuku mają aż 31 cm, no chyba że ktoś nie ma halogenów. Sam czegoś szukam i do b6 na razie ciężko coś fajnego znaleźć. Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie tak dawno pojawiły się "zamienniki" Helli, jak to "zamienniki" cena jest dość przystępna, a możliwość montażu i kombinacji spore. Co o tym sądzicie? Bo mnie dość zainteresowały:)

Poniżej link.

Vertex DRL 502HP RL, E4, automat, okrągłe

aucja2.jpg

Edytowane przez teddybar

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wie ktoś może gdzie się dostanie coś takiego w Polsce? Ciekawe czy dzienne się wyłączają po włączeniu świateł mijania...

[ame=http://www.youtube.com/watch?v=oKFHdLY2FWw]http://www.youtube.com/watch?v=oKFHdLY2FWw[/ame]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Miałem założyć Dectane Modulite, nawet dokonałem zamówienia, ale dostawca nie dał rady mi ich dostarczyć i po 4 tygodniach czekania zrezygnowałem z nich.

Chciałem mieć coś firmowego i pewnego więc założyłem Philips DayLight 8. Moim zdaniem wyszło nieźle, wiadomo Modulite byłoby lepsze, ale...

Instalacja nie jest trudna, największy kłopot to wycięcie otworu w prawej kratce (tej pełnej). Instrukcja mówi, aby podłączyć je pod światła postojowe, ale z tego co zauważyłem to wtedy świecą cały czas jak postojowe (widać to na zdjęciu z włączonymi światłami mijania) czyli połowa mocy. Dopiero podpięcie ich pod światła mijania daje pożądane efekty, pełna moc bez świateł, jako postojowe z włączonymi mijania. Prawidłowo też działają z czujnikami zmierzchu i deszczu.

B6-1A.jpg

B6-4a.jpg

B6-7.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bądź dobrym kolegą i wklej fotki z "wnętrza", czyli takie, gdzie widać podłączenie do świateł itd.

Z góry serdecznie podziękował :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności