Skocz do zawartości
Bimbasz

[Instrukcja] – Zamiana licznika B6 na CC (białe podświetlenie zegarów, biały FIS)

Rekomendowane odpowiedzi

1 kto ci robił ten fis ?

2 czy jesteś pewny że jest z passka ?

3 jeśli nie znaleziono kluczyka to już mi coś nie pasuje bo passat nie ma immo w liczniku tylko w komforcie.

 

4. Wejdź w licznik i zobacz jaki masz VIN w identyfikacji rozszerzonej 

Jeśli coś jeszcze się pojawi daj na PW skoro częściowo rozwiązałem twój problem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witajcie. Potrzebuję pomocy kogoś mądrzejszego ode mnie :) Na wstępie przepraszam że opis będzie przydługi ale może to kogoś naprowadzi na rozwiązanie problemu

Wszystkie prace były robione kilka lat temu. Cała historia zaczęła się od wymiana radia na RNS510. Na czerwonym liczniku wszystko działało, później aktualizacja softu i zniknęło, ok nie było problemu bo zaraz wymieniałem licznik na  3C8 920 870 E, a Gateway 3C0 907 530 H (wczoraj flashowany na Q). Dalej nic nie pokazywało więc szukałem problemów w RNS, błędnej aktualizacji itd. Po wielu próbach dałem sobie spokój i pogodziłem się z tym faktem.

Teraz ponownie wróciłem do tematu.  A więc do rzeczy. Żadna ze sztuczek kodowanie, zmiana/flash gatewaya nie zadziałała więc pomyślałem o liczniku i ponownie wertuję wątek licznika. Wcześniej czytając wyciągnąłem wniosek że w liczniku stracę menu i się z tym pogodziłem jednak teraz jak czytam wiem że w moim modelu powinno być a go nie ma. Licznik działa jak podstawowy, ustawienia czasu tylko z przycisków licznika, strzałkami na kierownicy mogę zmieniać wyświetlane informacje i nic więcej żadnych dodatkowych rzeczy. Zagłębiając się dalej okazało się że w liczniku brak nr seryjnego i nr VIN. Czy to może być przyczyną takiego zachowania? Po zmianie licznika przebieg mi ustawiał ktoś z Wałbrzycha i było ok (tzn brakowało menu ale wydawało mi się że go nie będę miał i tyle),  przez jakiś czas pokazywało wykrzyknik przy przebiegu a po przejechaniu pewnego odcinka wróciły km. Przez VCDSa w adaptacjach też jest jakoś ubogo i wiele kanałów ma opisy a nie ma tam żadnych informacji. 

Jakaś pomoc sugestie? Z góry wielkie dzięki :)

 

Address 17: Instruments (J285)       Labels: 3C8-920-xxx-17.lbl
   Part No SW: 3C8 920 870 E    HW: 3C8 920 870 E
   Component: KOMBI         H02 0206  
   Serial number: 00000000000000
   Coding: 161F00
   Shop #: WSC 05314 115 12345
   ASAM Dataset: EV_Kombi_UDS_VDD_RM09 A04040
   ROD: EV_Kombi_UDS_VDD_RM09_SE35.rod
   VCID: 2D51EF3F7CE4E5760F5-8078

No fault code found.

 

Edytowane przez sansai
dodany log

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Masz zaznaczony protokół bap w rns?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

oczywiście że tak. kodowanie przerobiłem na wylot :) 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A zresetowales radio serwisowo po zmianie protokołu ??? < + > + I lub gwiazdka ? 

Edytowane przez Daku

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak było resetowane za każdym razem, po wgraniu nowego softu do Gateway też był reset.

Dziwne jest to że na liczniku nie pokazuje się nic poza podstawowymi informacjami. Z kierownicy strzałki zmieniają wartości, mogę odebrać telefon, nie działa regulacja głośności, menu samochodu. Panel climatronica wyświetla na radiu zmiany (więc tu komunikacja jest)

edit:

przytrzymując z kierownicy strzałkę do góry mogę dostać się do menu ale mam tylko opcje MFD i setup. W setupie są dostępne funkcje komfortu. 

Edytowane przez sansai

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Najlepiej byłoby podłaczyć jakiś pewny licznik, ten może być lewy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, Wolfe napisał:

Najlepiej byłoby podłaczyć jakiś pewny licznik, ten może być lewy.

niby tak, nie wiem czemu brak mu nr seryjnego i vin. Nawet bym kupił ale zagubiłem pin do rnsa a po zmianie trzeba będzie wklepać. Więc pewno trzeba będzie znaleźć kogoś kto zdekoduje pin, potem jeszcze korekta licznika więc znacznie wygodniej byłoby ten co jest jakoś zmusić do działania

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
20 godzin temu, sansai napisał:

Witajcie. Potrzebuję pomocy kogoś mądrzejszego ode mnie :) Na wstępie przepraszam że opis będzie przydługi ale może to kogoś naprowadzi na rozwiązanie problemu

Wszystkie prace były robione kilka lat temu. Cała historia zaczęła się od wymiana radia na RNS510. Na czerwonym liczniku wszystko działało, później aktualizacja softu i zniknęło, ok nie było problemu bo zaraz wymieniałem licznik na  3C8 920 870 E, a Gateway 3C0 907 530 H (wczoraj flashowany na Q). Dalej nic nie pokazywało więc szukałem problemów w RNS, błędnej aktualizacji itd. Po wielu próbach dałem sobie spokój i pogodziłem się z tym faktem.

Teraz ponownie wróciłem do tematu.  A więc do rzeczy. Żadna ze sztuczek kodowanie, zmiana/flash gatewaya nie zadziałała więc pomyślałem o liczniku i ponownie wertuję wątek licznika. Wcześniej czytając wyciągnąłem wniosek że w liczniku stracę menu i się z tym pogodziłem jednak teraz jak czytam wiem że w moim modelu powinno być a go nie ma. Licznik działa jak podstawowy, ustawienia czasu tylko z przycisków licznika, strzałkami na kierownicy mogę zmieniać wyświetlane informacje i nic więcej żadnych dodatkowych rzeczy. Zagłębiając się dalej okazało się że w liczniku brak nr seryjnego i nr VIN. Czy to może być przyczyną takiego zachowania? Po zmianie licznika przebieg mi ustawiał ktoś z Wałbrzycha i było ok (tzn brakowało menu ale wydawało mi się że go nie będę miał i tyle),  przez jakiś czas pokazywało wykrzyknik przy przebiegu a po przejechaniu pewnego odcinka wróciły km. Przez VCDSa w adaptacjach też jest jakoś ubogo i wiele kanałów ma opisy a nie ma tam żadnych informacji. 

Jakaś pomoc sugestie? Z góry wielkie dzięki :)

 

Address 17: Instruments (J285)       Labels: 3C8-920-xxx-17.lbl
   Part No SW: 3C8 920 870 E    HW: 3C8 920 870 E
   Component: KOMBI         H02 0206  
   Serial number: 00000000000000
   Coding: 161F00
   Shop #: WSC 05314 115 12345
   ASAM Dataset: EV_Kombi_UDS_VDD_RM09 A04040
   ROD: EV_Kombi_UDS_VDD_RM09_SE35.rod
   VCID: 2D51EF3F7CE4E5760F5-8078

No fault code found.

 

Licznik Passata nie ma VIN  w sobie, bo i nie ma tam immo 

Numer seryjny jest  , ale do niczego w zasadzie nie jest potrzebny - VCDS Ci pokaze fazit numer jak juz tak chcesz wnikac

czerwony licznik działa z DDP, a czarnobiały jaki masz działa z BAP - to jest wersja z BAP, musiałbyc miec czarnobiały licznik z wersji DDP

jezeli nie masz BCM to i nie masz menu komfort - czyli wszystko się zgadza 

zeby radio było widzoczne na liczniku, trzeba je zakodowac na BAP, a nie na DDP - samo się nie przełączy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Major do softa 0305 wszystkie mają oba protokoły ddp i bap więc menu convience i light and vision będą.

 

Co do radia racja, trzeba zakodować BAP i zacznie grać 

Edytowane przez Daku

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No niestety byte 7 bit 7 był włączany i wyłączany. Nigdy nic na tym liczniku się nie pojawiło. Testowałem też najróżniejsze kodowania znalezione w internecie i nic się nie pojawiało. Godziny też radio nie czyta z liczników i nie można jej ustawić z poziomu rns

 

edit:

w sumie to ważna dla mnie informacja że vin i serial jest nie potrzebny. Dodatkowo udało się strzałką w górę dostać do setupu więc może i licznik trzeba zostawić w spokoju a ponownie zainteresować się radiem? Tylko tam już przetestowałem wszystko co było w internetach, próbowałem nawet wgrywać poprawkę do multifunkcji z Octavii, co pokazuje moją desperację w temacie :) 

Edytowane przez sansai

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, Daku napisał:

@Major do softa 0305 wszystkie mają oba protokoły ddp i bap więc menu convience i light and vision będą.

 

Co do radia racja, trzeba zakodować BAP i zacznie grać 

a jednak nie ma i nie masz co tego szukac w kodowaniu  komfortu , bo to po prostu ma się pojawić z automatu 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, Major napisał:

a jednak nie ma i nie masz co tego szukac w kodowaniu  komfortu , bo to po prostu ma się pojawić z automatu 

 

fajnie by było ale mimo wszystko nie ma tego, dlatego próbuję czepiać się innych rzeczy typu licznik. Gdzie szukać więc rozwiązania problemu- navi, licznik, gateway. A może jakiś polecany majster?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@sansai a w gateway masz napraw o zaznaczone nawi 37 i radio 56?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, let_me_b3 napisał:

@sansai a w gateway masz napraw o zaznaczone nawi 37 i radio 56?

tak

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No i problem namierzyłem :) Tak jak sugerowali koledzy nie leżał on w liczniku. Problemem był sam RNS, jednak przy okazji stworzyłem nowy problem. Zakładki audio i nawigacja są tylko kiedy odłączę moduł BT. Jak jest obecny w aucie to pokazuje się na liczniku tylko zakładka Phone i info o moim telefonie, nie reaguje wtedy na żaden przycisk z prawej strony kierownicy. Jak fizycznie odepnę moduł BT pojawia się znów pełna komunikacja z autem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pozwolę sobie podpiąć się pod temat. 

 

Co prawda temat nie dotyczy Passata tylko Sharana 2 ale liczniki zbliżone do tych montowanych przez Was w passatach. 

 

Czy prze VCP (oryginal/klon) będę w stanie odczyta po OBD2 eeprom i wgrać go po modyfikacji zeby aktywować staging?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 godziny temu, davidkbc napisał:

Pozwolę sobie podpiąć się pod temat. 

 

Co prawda temat nie dotyczy Passata tylko Sharana 2 ale liczniki zbliżone do tych montowanych przez Was w passatach. 

 

Czy prze VCP (oryginal/klon) będę w stanie odczyta po OBD2 eeprom i wgrać go po modyfikacji zeby aktywować staging?

nie,

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. Jakiś czas temu montowałem licznik białe zegary polskie menu temp oleju od 0 stopni test wskazówek itd. + RCD310 mam auto z 2006 roku październik. Oryginalnie miałem gateway 530C a zmieniłem na 530E. Czy ten 530E nie jest za stary ? Podejrzewam, że can sie nie usypia albo się wzbudza bo sporadycznie pada akumulator a ma 8 miesięcy był sprawdzany w firmie. Sprawdzałem też bezpieczniki przekazniki pomiary prądu na postoju itd. Czasami sie usypia po 20min a czasami po 3min lub sie wzbudza po 45min na 2minuty i tak ciągle.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności