Skocz do zawartości
Charakterek

Montaż świateł do jazdy dziennej w B5 - mały manual.

Rekomendowane odpowiedzi

A jak to się przekłada na oszczędność? Ja autem jeżdżę praktycznie w weekendy i nie wiem czy gra jest warta świeczki?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
A jak to się przekłada na oszczędność?

oszczędzisz na mandacie jak nie włączysz mijania i na żarówkach :). Podobno minimalnie na spalaniu ale jakoś nie zauważyłem u siebie. Zauważyłem natomiast ze akumulator zimą jakby żywszy jest w poprzednią zimę ledwo kręcił musiałem doładowywać ze 3razy, a w ostatnią zimę jeszcze przelatał bez doładowywania.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
A jak to się przekłada na oszczędność? J
0,1-0,2l na setke. Ale i tyle mozesz zalezec tez od cisnienia w kolach i sprawnosci ukladu hamulcowego.

 

---------- Dodano o 18:19 ---------- Poprzednia wiadomość o 18:15 ----------

 

Znalazłem takie "Vertexy"
Cos duza roznica w poborze pradu:

http://moto.allegro.pl/swiatla-do-jazdy-dziennej-nssc-drl-808-i2521306190.html

 

Ciekawe ktory sprzedawca pisze prawde?

 

---------- Dodano o 18:22 ---------- Poprzednia wiadomość o 18:19 ----------

 

"» łączny pobór mocy zestawu: 6W x 2 = 10W" WTF?

 

---------- Dodano o 18:26 ---------- Poprzednia wiadomość o 18:22 ----------

 

Zdjecie w aukcji z lampami na pojezdzie prezentuje jakis inny model. Facet sprzedaje 8 ledowe, a na zdjeciu sa 5cio.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam kolegów. Mam takie małe pytanie mam zamontowane zwykłe tanie światła do jazdy dziennej i chce je wymienić na coś lepszego np. te mi się spodobały i chyba będą ładnie pasować http://moto.allegro.pl/lampy-swiatla-jazdy-dziennej-drl-706-skosne-okazja-i2515025768.html czy może ktoś wie czy ładnie świecą? Druga sprawa jest taka że aktualne te które mam zamontowane w samochodzie mam podpięte bez pośrednio pod włącznik świateł czyli automatycznie zaświecają się po przekręceniu kluczyka a te z aukcji które chce zakupić mają wbudowany automat czy to jakoś będzie przeszkadzać jak tak samo je podłącze jak te stare pod włącznik?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

z podłączeniem to zależy jak masz podłączone stare lampki. Ogólnie te mają w sobie automat i jeżeli ty miałeś zew. to lepiej go wywalić. Co do wizualnych spraw, nie wiem co się w nich może podobać do paska raczej nie zabardzo chyba. Mówisz o wymianie na lepsze droższe, a te co pokazałeś to jedne z tańszych lamp chyba :) kumpel kiedyś miał takie tandeta i tyle. Rosiały, diody przestały świecic, a mocowania w zestawie to chyba z chińskiego metalu bo gięły się w rękach jak folia aluminiowa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie o podłączenie dziennych. Mianowicie w poprzednim samochodzie podłączałem dzienne bez wbudowanego automatu przez przekaźnik z wzbudzenia alternatora. Czy jeśli teraz kupiłem dzienne z wbudowanym automatem mogę wziąść prąd ze wzbudzenia altka bez przekaźnika? Lampy nie oberwą ? Męczy mnie to....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rozumiem, że chcesz pociągnąć w ten sposób zasilanie lampek. Ja robiłem tak jak mówisz w golfie mk4 i bez problemu działa już sporo czasu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.Mam założony automat do zapalania świateł dziennych od niedawna przednie światła startują a tylne nie chcą.Czy ktoś wie co może być tego przyczyna

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Mam założony automat do zapalania świateł dziennych

do dziennych czy drogowych?? jeżeli drogowych to musisz podłączyć jeszcze pozycje bo inaczej nie wystartują. Natomiast jeżeli zapalają one światła dzienne z homologacją, to tak ma być. Nie muzą się one palić razem z tyłem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam zakupiłem i założyłem światełka do jazdy dziennej zamontowałem je na kleju wcześniej wyciąłem poprzeczki w kratkach a potem światełka idealnie się wpasowały....efekt jest pokazany na zdjęciach poniżej......proszę o jakąś ocenę

DSC00831.jpg

DSC00833.jpg

DSC00832.jpg

DSC00834.jpg

Edytowane przez dominik1980
dopis

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Te foty przekonały mnie, aby u siebie założyć diodowe lampy do jazdy dziennej - mam identyczny front i kolor auta!

Co to za lampy? Podaj dokładny model :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

http://moto.allegro.pl/audi-a6-a4-passat-b5-superb-touran-swiatla-dzienne-i2561191552.html

tu masz link z allegro pełno tego jest świeca super jestem zadowolony z wyglądu i świecenia model nssc 523 Hp

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
TZN?

Ten pin nazywa się TFL.

wcznikpu4.jpg

http://img48.imageshack.us/img48/9787/wcznikpu4.jpg

Twierdzisz ze na tym pinie po włączeniu świateł brakuje napięcia?

Nie każdy potrafi rozkopać pół auta aby podłączyć światła DRL .I właśnie dla nich jest opcja droższa o koszt dobrej flachy czyli lampki z wbudowanym automatem .

 

Sprawdź czy te Twoje lampki będą miały homologację .

 

Miały ale mi buchneli pod marketem razem z kratkami i zakupiłem nowe kratki i światła skośne i te dopiero pasuję że hoho!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Francja elegancja Panie kolego:brawo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

5.jpg

 

Ja już od dawna mam DRL Philipsa

drl.jpg

1.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie.

Chciałbym się dowiedzieć czy w wersji 3B gdzie nie mam halogenów w kratkach [tylko lampach] mogę wstawić "jakoś" okrągłe dzienne?

 

O co mi dokładnie chodzi?

A no o to, że w moim np lewa kratka [stojąc przed autem] jest osobno a środkowa i prawa złączone razem- jest możliwość zakupu każdej z osobna lub tak jak mam teraz ale z otworami na halogeny gdzie bym wstawił dzienne okrągłe[bo takie bym chciał] ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ja już od dawna mam DRL Philipsa
A dzialaja one, bo cos nie widac ? ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie mam nadzieję że mogę się tu podpiąć z moim problemem a mianowicie przeglądam to forum dzisiaj od rana próbując podłączyć przewody od świateł dziennych. Są tam trzy kable (czerwony) który podłączyłem do pinu tfl w kostce pod kierownicą, (czarny) złapałem masę do śrubki zbiorniczka układu chłodzenia, ( biały) kombinowałem podpinać pod brązowy kabelek od postojówek i pod czerwony także. Z pięciu świeci tylko dwie diody jak w jednej tak i w drugiej lampie. Proszę pomóżcie bo mnie zaraz rozsadzi od środka:nerwus. Wcześniej podpinałem jakoś pod akumulator i wiem że wszystkie świeciły ale nie gasły w ogóle. Dziękuję i pozdrawiam:D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności