Skocz do zawartości
EEKTRONIK2

Grzałka elektryczna w B5FL i B5 zobacz!!

Rekomendowane odpowiedzi

albo nagrzewnica albo sterownik klapy otwierajacej kanal cieplego powietrza

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki Tomek zapoznam się z tematem. Ale powiem szczerze że chodzi mi po głowie montaż tej elektrycznej grzałki. Droga nie jest kwestia ze dosyć dużo roboty z tym.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ale powiem szczerze że chodzi mi po głowie montaż tej elektrycznej grzałki. Droga nie jest kwestia ze dosyć dużo roboty z tym.
Pamietaj, że grzałka absolutnie nie zastąpi sprawnego podstawowego systemu grzewczego. Jest tylko "wspomagaczem" w fazie nagrzewania się silnika.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak wiem. Zacząłem od czyszczenia czujnika w klimatroniku był mocno zanurzony. Błędów na klimatroniku brak ano przez Vag ani w autodiagnozie...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja chyba mam ale potrzebuję waszej porady. Zawsze zastanawiałęm się czemu pomimo -10C w aucie robi się delikatnie ciepło po killku minutach.

Dziś przeprowadziłem test. Moje auto: Passat b5FL 1.9tdi AWX , temperature zewnętrzna -2C , auto stało 8 godzin więc zimne mega.

Po odpaleniu mija ok 1minuta I zaczynają załączać się przekaźniki, można zaobserwować delikatny spadek obrotów.

Nie czekając na rozgrzanie silnika ruszyłem. Po 200m czuje jak z nawiewu zaczyna lecieć delikatnie ciepłe powietrze , po kolejnych 700m leci jeszcze cieplejsze powietrze , 1km I jest juz zupelnie cieplo. Po przejechaniu 5km w korku (max 10 min) mam juz temperature bliska 70C

Teraz moje pytanie czy mam raczej "farelke" czy moze dogrzewanie ukladu chlodzenia? Cos szybko sie zagrzewa jak na kopciucha.

Sam nie wiem... może dobra dusza rozkoduje mój VIN na PW ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może masz webasto + czujnik w podszybiu ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Teraz moje pytanie czy mam raczej "farelke" czy moze dogrzewanie ukladu chlodzenia? Cos szybko sie zagrzewa jak na kopciucha.
http://forum.vw-passat.pl/threads/95336-Grzałka-elektryczna-w-B5FL-i-B5-zobacz!!?p=1172388&viewfull=1#post1172388

 

Moim zdaniem masz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Passat B5FL 2002r. 1.6 benzyna

Grzałeczki niestety brak :( Tak jak i napisu 7e6 w bagażniku.

 

Grzanie nastawione na HI, nadmuch na szybę guzikiem i nic, dopiero jak silnik się zagrzał na 60 stopni to zaczęło wiać letnie ale nie ciepłe

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja zauważyłem ,że jak dam temp na max i szyba + klima ciepłe leci znacznie szybciej niż na econ. O co w tym chodzi?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. Ja pomimo posiadania "pakietu zimowego" nie posiadam tej grzałki. Przynajmniej tak jest napisane w liście wyposażenia sprawdzanej po numerze VIN. Owych przekaźników też nie zauważyłem, fakt że patrzyłem tylko przez bezpieczniki z boku bo nie chciało mi się pruć pod kierownicą.

Zauważyłem jednak że w grupie 16 w VAG.com jest widoczna ta opcja. Co prawda nic się nie zmienia po odpaleniu auta. Czy występuje ona zawsze pomimo braku tej grzałki??

 

Drugie moje pytanie to czy mógłby ktoś łopatologicznie opisać w jaki sposób zamontować tą grzałkę? Czy robił to ktoś może? Chodzi konkretnie o podłączenie przewodów i przekaźników, oraz czy komputer od razu będzie z tym współpracował??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przeczytaj wszystko od poczatku,montaż grzalki to rozbebeszanie połowy samochodu.Wracając do pierwszego pytania u mnie też nie ma grzałki a w bloku 16 po prostu nie załączy sie jedynka "1" gdyż fizycznie nie zaskoczy przekaźnik gdyż go tam nie ma.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To że trzeba rozbebeszyć pół auta to doczytałem, jednak interesują mnie szczegóły. Najlepiej jak ktoś montował i opisałby krok po kroku jak to zrobił...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

koooorwa dlatego napisałem przeczytaj wszystko od poczatku-jest link do opisu montażu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zaopatrzylem się już w nagrzewnice i zestaw przekaźników. U mnie niestety nie było tego w aucie jak i też nie ma podgrzewacz płynu na 3 świece. Za to jest podgrzewacz płynu spalinowy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie trafiłem wcześniej na ten temat, ale wychodzi na to, że u mnie też jest. Może upał się stamtąd nie leje ale lepsze to niż nic :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie znowu odgrzeje kotleta. Pytanie jaki numer ma ten uchwyt co wiszą na nim przekaźniki bo kupiłem i jest z angola i nie pasuje i musze dokupić bo mam wszystko założone a przekaźniki wiszą luźno.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
pytanie jaki numer ma ten uchwyt co wiszą na nim przekaźniki bo kupiłem i jest z angola i nie pasuje i musze dokupić bo mam wszystko założone a przekaźniki wiszą luźno.

4b1937503

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki kolego juz zamówiłem na popularnym portalu aukcyjnym. Za całe 10zl ale wysyłka 25...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja też muszę sprawdzić u siebie czy to mam, na wlepie nie widać kodu 7E6

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności