Skocz do zawartości
Gość Krajny

Odkodowywanie radia fabrycznego

Rekomendowane odpowiedzi

no fajnie ale jak wprowadzić cyfrę zero. Posiadam kod do radyjka i własnie zaczyna się on od cyfry "0"

 

Dojedz do 9-tki a nastepne jest zero:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość grzechu1212

Odkodowuje się po godzinie ale tylko wtedy gdy jest włączone i włozony kluczyk do stacyjki. właśnie przed chwilką mi spowrotem zagrało :))

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość shrek31
moi drodzy witam was po raz pierwszy. Czytam wasze wypowiedzi i trochę mi się śmiać chce.

W książce fabrycznej radia beta jest napisane "jeśli właściciel auta straci kod do radia ma się wstawić do autoryzowanego dealera VW tam za darmo dostanie kod z danego radia". Piszę Wam to ponieważ sam to przerabiałem dwa dni temu w Niemczech i taki kod otrzymałem za darmo w serwisie VW za darmo. Tak samo powinno być w Polsce. Pozdrawiam Mno

 

 

 

Niestety polska to dziwny kraj i tu za taką usługę trzeba zapłacić,ja dałem w serwisie vw w Poznaniu 50 zł.Gdybym wiedział że będę musiał zapłacić to wywalił bym to radio na śmietnik i nabył coś lepszego .

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

radio beta 4 z passata 97r.

probuje odblokowac radio i lipa wychodzi bo po wcisnieciu jednoczesnie TP+TA napis SAFE nie znika i nic sie nie dzieje ,ile czasu trzeba przytrzymywac te przyciski zeby cos ruszylo u mnie nawet po 30 sek SAFE nie znika nawet nie mialem okazji wbicia kodu:636:

 

macie jakies propozycje moze inna kombinacja? tylko jaka ?? na forum nie znalazlem innej kombinacji do tego modelu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
radio beta 4 z passata 97r.

probuje odblokowac radio i lipa wychodzi bo po wcisnieciu jednoczesnie TP+TA napis SAFE nie znika i nic sie nie dzieje ,ile czasu trzeba przytrzymywac te przyciski zeby cos ruszylo u mnie nawet po 30 sek SAFE nie znika nawet nie mialem okazji wbicia kodu:636:

 

macie jakies propozycje moze inna kombinacja? tylko jaka ?? na forum nie znalazlem innej kombinacji do tego modelu

 

Na drugiej stronie tego wątku post #15 - chodzi chyba o przyciski ">" lub ">>" .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chyba coś źle zrobiłem,bo wyświetlało mi safe,później kode i po próbie wbicia kodu- Phone 87.5.Chyba poczekam do jutra i może się odblokuje, a jak nie to kolejna próba.Dam znać co z tego wyszło.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odpiołem kostki,podłączyłem ponownie,wpisałem kod i jest ok.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. jestem nowy na forum,posiadam VW passat B5 2003r mam problem z radiem, posiadam radio z navigacja MFD, po wpisaniu klucza dwa razy radio nie reaguje, a dokladnie pokazuje ze jest opcja zamknieta, co zrobic..??

--- scalone ---

dodam ze klucz wpisalem poprawnie, tak samo jak bylo na kartce z kluczem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość keenek
moi drodzy witam was po raz pierwszy. Czytam wasze wypowiedzi i trochę mi się śmiać chce.

W książce fabrycznej radia beta jest napisane "jeśli właściciel auta straci kod do radia ma się wstawić do autoryzowanego dealera VW tam za darmo dostanie kod z danego radia". Piszę Wam to ponieważ sam to przerabiałem dwa dni temu w Niemczech i taki kod otrzymałem za darmo w serwisie VW za darmo. Tak samo powinno być w Polsce. Pozdrawiam Mno

 

Zadzwoniłem do servisu VW w Lublinie i powiedziałem im o zakodowaniu radia po wyjęciu aku pan sie mocoooo zdziwił ze w innych krajach jest to za darmo i powiedział ze za pobieranie opłaty winni sa polacy którzy kupowali kradzione radia ...chyba mu ujemna temperatura na móżg wpłyneła ,nic podjade zobacze co powiedza napisze "wrazenia" wieczorem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Cytat:

Napisał mno

moi drodzy witam was po raz pierwszy. Czytam wasze wypowiedzi i trochę mi się śmiać chce.

W książce fabrycznej radia beta jest napisane "jeśli właściciel auta straci kod do radia ma się wstawić do autoryzowanego dealera VW tam za darmo dostanie kod z danego radia". Piszę Wam to ponieważ sam to przerabiałem dwa dni temu w Niemczech i taki kod otrzymałem za darmo w serwisie VW za darmo. Tak samo powinno być w Polsce. Pozdrawiam Mno

 

Zadzwoniłem do servisu VW w Lublinie i powiedziałem im o zakodowaniu radia po wyjęciu aku pan sie mocoooo zdziwił ze w innych krajach jest to za darmo i powiedział ze za pobieranie opłaty winni sa polacy którzy kupowali kradzione radia ...chyba mu ujemna temperatura na móżg wpłyneła ,nic podjade zobacze co powiedza napisze "wrazenia" wieczorem

 

Zapytaj sie VW Polska jak sie ma ten zapis instrukcyjny do rzeczywistosci.

Zaznacz ze nie ma zednej wzmianki, ze auto musi byc na biezaco serwisowane, i ze trzeba posiadac jakis rachunek za radio, auto, ewent. karte kodow do radia.

Wg mnie VW Polska powinien ponosic calkowita odpowiedzialnosc za to co jest napisane w Polskiej instrukcji, bo przeciez nie wrzucaja tego do translatora i pozostawiaja sobie bez sprawdzenia :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.

W nawiązaniu do wcześniejszych ustaleń panów informujących że autoryzowany serwis Groblewskiego w Gdańsku nie pobiera opłat za podanie kodu do radioodbiorników VW informuje że, obecnie już pobiera się tam opłate za wyżej wymienioną usługę w kwocie 49 zł. Byłem tam na początku tego roku. Mając na uwadze powyższe napisałem kartkę do porzedniego właściciela (Niemca) z prośba o podanie kodu. Całe szczeście ten miał dobrą pamięć i chęci przysyłając mi emailem 4 cyfrowy kod.

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

panowie a czy po wyjeciu panelu cyfr trzeba bedzie ponownie wpisywac kod??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość szymonelektryk

jesli panowie prześlecie mi numer radia alfa beta lub gamma jestem w stanie zrobic kod od niego..:)

 

---------- Post added at 21:10 ---------- Previous post was at 21:06 ----------

 

aha najlepiej na nr telefonu... VW i Audi... 721014157 zadzwonic i porozmawiamy dokladnie na tan tamat i mysle ze pomoge

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
wszystko napisane w instrukcji obsługi radia

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
do radia gamma (B4)

Trzeba wyraźnie napisać że wklepywując kod należy używać tylko cyfr na radiu od 1 do 4

 

naciskając kilkakrotnie na nr 1 uzyskamy następujące numery(1,2,3,4,5,6,7,8,9) ale należące do pierwszej cyfry kodu

naciskając kilkakrotnie na nr 2 uzyskamy następujące numery(1,2,3,4,5,6,7,8,9) ale należące do drugiej cyfry kodu

naciskając kilkakrotnie na nr 3 uzyskamy następujące numery(1,2,3,4,5,6,7,8,9) ale należące do trzeciej cyfry kodu

naciskając kilkakrotnie na nr 4 uzyskamy następujące numery(1,2,3,4,5,6,7,8,9) ale należące do czwartej cyfry kodu

 

Oczywiście zaczynamy operacje od TA i TP równocześnie naciśnięte przez dwie sekundy i po wpisaniu kodu również naciskamy TA i TP przez dwie sekundy

 

Ja mam radio Gamma w B5, ale procedura sprawdziła się w 100%.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie ja mam gamme ... nie wiem jaka i chcialem przełożyć do drugiego auta ( z 1.9tdi 2000 rok do 2.3 v5 z 1999 bo ktos navi zaj... ) a u siebie mam pioneerka ;)

 

 

No i problem jest w tym ze mam kod ale nie wiem czym go potwierdzić

 

Przycisk TP jest ... ale TA nie ma ... moze jakas inna technika jest?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

w Becie jak i w Gammie kod zatwierdza sie przycisnieciem na dluzej niz 2sek przycisku >> lub < (przyciski 5 lub 12 z rysunku w instrukcji)

 

instrukcja obslugi radia WV Gamma (ver DE)

http://www.carcommunications.de/de/p...?id=86&lang=de

 

(link nie lamie praw autorskich, jest to dokumentacja udostepniona przez producenta radia)

 

 

ale watpie aby do Gammy pasowal kod z kalkulatora

Edytowane przez navik

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość chmiel

Mam taki problem :

chce rozkodowac radio, mam kod, przyciskam TA i TP, wyswietla sie 1000 i nic dalej nie moge zrobic, tylko nacisnac TA i TP i zablokowac radio albo wylaczyc je pokretlem. przyciskanie cyfr od 1 do 4 nic nie daje - nic nie zmienia, caly czas wyswietla mi 1000. co zrobic aby moc wprowadzic odpowiednie cyfy ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja też mam taki problem jak rozblokować navi.Nie moge nic wpisać nawet na włączonej stacyjce po 2godz nie zmieniło się na opcję wstukania kodu.Może ktoś poradzi co zrobić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ja też mam taki problem jak rozblokować navi.Nie moge nic wpisać nawet na włączonej stacyjce po 2godz nie zmieniło się na opcję wstukania kodu.Może ktoś poradzi co zrobić.

 

sprawdz czy masz podlaczone napiecie 12V na pin A5 (Steuersignal für Diebstahlsicherung, SAFE)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności