Skocz do zawartości
Gość Krajny

Odkodowywanie radia fabrycznego

Rekomendowane odpowiedzi

Gdy wpisałem 2 razy niepoprawny kod do radia wyskoczyło SAFE 2, wtedy nalezy wlozyc kluczyk do radia (bez zaplonu) i wlaczyc radio. Po rownej 1 h radio sie odblokuje i wylaczy. Właczamy jeszcze raz i można od nowa wpisywać kod:) powodzenia

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość pawlik126

Witam,

Mam Passata B5 1998 i do tego radio beta. Ostatnio będąc w serwisie volkswagena w Rybniku - MAGRO, Panowie zażyczyli sobie 100zł za odkodowanie radia. Dlatego bardzo prosze wasz o pomoc. Bo to paranoja, ze w jednym miejscu jest za free, a gdzie indziej za 100zł ;/

Numer seryjny radia to: VWZ1Z2W1008893

mÓJ NUMER GG: 4262507

mail: [email protected]

Prosze o pomoc!! Z góry dzięki :)

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gdy wpisałem 2 razy niepoprawny kod do radia wyskoczyło SAFE 2, wtedy nalezy wlozyc kluczyk do radia (bez zaplonu) i wlaczyc radio. Po rownej 1 h radio sie odblokuje i wylaczy. Właczamy jeszcze raz i można od nowa wpisywać kod:) powodzenia

 

Witam co do kluczyka to nie trzeba nic wkładać.

Bez kluczyka włączyłem radyjko (2 SAFE) co prawda po czasie się wyłączyło, ale po upływie godziny po włączeniu (również bez kluczyka) to wyskoczyła możliwość podania na nowo kodu.

 

Jeżeli ktoś nie wie jakim klawiszem zatwierdzić kod to niech próbuje pokolei każdy przycisk wciskać przytrzymując na ok. 3 sekundy w beta 5 jak i gamma 5 jest to przycisk ">>" lub ">" działa i jeden i drugi.

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, czy moglby mi ktos pomoc i podac kod oblokowujacy radio Blaupunkt Alpha CC nr VWZ1Z1W2751828, radio dzialalo ale jak rozladowal sie akumulator to teraz pokazuje mi informacje ze musze podac kod, a nie moge nigdzie znalezc karteczki z kodem.

Czekam na informacje

pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

spróbuj 0593

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

gowisz

 

znajdź na tabliczkach znamionowych wszystkie numery - nie tylko seryjny radia - wszystkie numery jakie znajdziesz na radiu - to Ci je odkoduje

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

Blaupunkt Alpha CC nr VWZ1Z1W2751828, dalej jest jeszcze taki nr 7647236060, oraz 1H0035153A, tylko takie numery sa wybite na naklejce.

 

czekam na info

pozdr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Blaupunkt Alpha CC nr VWZ1Z1W2751828, dalej jest jeszcze taki nr 7647236060, oraz 1H0035153A, tylko takie numery sa wybite na naklejce.

 

czekam na info

pozdr

 

kod to 9417

 

Nigdy tym sposobem nie rozkodowywałem VW - ale na opla działało a blaupunkt to blaupunkt :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, kod 0593 i 9417 nie zadzialaly pojawil mi sie najpierw SAFE 1 a po drugim kodzie SAFE 2.

 

Moze ktos ma jakies inne kody lub pomysl jak odblokowac to radio.

 

pozdr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

pomysł - zawieźć auto do elektronika i odczytać kod

 

Jeśli mój nie zadziałał, znaczy się że albo ktoś zmienił albo masz jakiś nietypowy

 

Możesz spróbować jeszcze tego 1417, ale to jest jakiś specjalny kod do odbiorników mających kodowanie Blaupunkta, ale inne - nie przypominam sobie by dotyczyło Twojego modelu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam, jednak te kody nie pomogly, ale dziekuje za wszelka pomoc, musze sie udac do elektronika bo inaczej nie odkoduje radia.

pozdrawiam wszystkich

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1,5 roku temu chciałem u dealera uzyskać kod do mojego radia. Umówiłem się na poniedziałek, miało to mnie kosztować 16 funtów. Niestety nie pojechałem bo auto ukradli złodzieje amatorzy (odnalazło się jeszcze tego samego dnia).

 

Dziś byłem u tego samego dealera z tym samym problemem i zaśpiewali 10 funtów a ja im na to, że w instrukcji radia jest napisane, że jak się utraci kartkę z numerem kodu to trzeba się udać do przedstawiciela Volkswagena a ten udzieli nam pomocy bez dodatkowych opłat. Babka z początku miała wątpliwości ale w końcu się zgodziła. Po 25 min otrzymałem kod do radia za free :)

 

I naprawde dziwi mnie to jak czytam, że niektóre ASO robią to za darmo a inne każą sobie płacić nie małe pieniądze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

ja niue musze miec kluczyka w stacyjce by sie odblokowało, wystarczy że jest włączone przez godzinę i pojawia się 1000.

 

Natomiast mam inny problem. Mój kod nie działa. Mam kod orginalny, ale wklepuję go, naciskam guziczek "strzałki" lub dwa na raz, jak w instrukcji i sie blokuje na safe 1 a jak powtórze to na SAFE 2. Czy to mozliwe bym miała zły kod w orginalnej książeczce od radia? A może jakiś inny błąd popełniam. :( PS kod wlkepuję na włączonym silniku.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Czy to mozliwe bym miała zły kod w orginalnej książeczce od radia?

 

sprawdz nr radia z wkladki z ksiazeczki z kodem z nr seryjnym radia i bedziesz wiedzial czy kod jest od tego radia

 

 

Ps: wszelkiej masci ''kalkulatory kodow'' nie dzialaja na radia grupy VW

Edytowane przez navik

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
sprawdz nr radia z wkladki z ksiazeczki z kodem z nr seryjnym radia i bedziesz wiedzial czy kod jest od tego radia

 

 

Tak, to ten kod, ale nie działa ;(

 

PS: dziekuje za chec pomocy i nie ukrywam oczekuję dalszej :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a radio to Beta czy Gamma?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam radio GAMMA

sprawidziłam raz jescze

ale instrukcje i kod od BETA

ale nr seryjny sie zgadza :/

 

Radio w samochodzie jest od nowości samochodu a instrukcja do niego i kod tez była razem ze wszystkimi dokumentami przekazanymi przez Niemca. Samochodem jezdził tato wiele lat i radio działało. Teraz nic.

Radio na obrazku poniżej, oczywiście na wyświetlaczu mam 1000

22_1193554573.jpg

Edytowane przez aklamka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jesli masz Gamme:

''(cytat z forum)

:!:uzyskać numer kodu radia

:!: włączyć odbiornik radiowy

:!: nacisnąć równocześnie i przytrzymać przyciski TP i TA tak długo, aż na wyświetlaczu radia pojawi się wskazanie 1000. Zwolnić przyciski

:!: korzystając z przycisków numerycznych wyboru programowanych stacji radiowych od 1 do 4, wprowadzić uprzednio odczytując z karty radia numer kodu. Zapomocą przycisku 1 wprowadzić pierwszą pozycję numeru kodu, zapomocą przycisku 2 drugą pozycję itd...

:!: na zakończenie ponownie równocześnie nacisnąć przyciski TP i TA tak długo, aż pojawi się na wskaźniku częstotliwości stacjiradiowych napis SAFE. Zwolnić przyciski. Zaraz po tym zostanie automatycznie wskazana częstotliwość odbieranej stacji radiowej.

''

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cztyałam to na samym początku

Ale ja NIE MAM PRZYCISKU TA :confused:

(patrz zdjęcie wyżej)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

sorki pospieszylem sie....

masz gamme od TechniSat

wiec do zatwierdzenia kodu musisz przytrzymac przycisk ''>>'' dluzej niz 2sek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności