Skocz do zawartości
pogromca

Coming/Leaving Home Passat B5 FL

Rekomendowane odpowiedzi

czy ten sterownik podejdzie?

Jak każdy inny, kwestia jego prawidłowego montażu. :)

Pozdro.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich forumowiczow. Nie wiem jak zaczac nowy watek bo jestem tu od niedawna. Wiec podepne sie pod ten choc jezeli zbladzilem to prosze mnie oswiecic.

Moj problem dotyczy oswietlenia kabiny i polaczonych z nia lampek pod drzwiami ktore oswietlaja wysiadajacemu grunt. Jak zauwazylem ze wciagu dnia (za widnego) moja lampka w kabinie kierowcy podczas otwierania drzwi i podczas otwierania auta pilotem - NIE SWIECI sie. To samo dotyczy tych lampek w drzwiach. Jak sie sciemni - wieczorem, to te lampki sie uaktywniaja i swiecą ułatwiajac mi zycie. Jestem tego pewien na 95 proc. ze tak to działało do niedawna. Teraz to dziala caly czas czyli oswietlenie o ktorym pisze zapala sie

czy jest jasno czy widno na dworze. Zauwazylem to bo lampka w podsufitce swieci dosc wyrazinie i nie da sie jej nie zauwazyc.

Ostatnio grzebalem przy czujniku deszczu ktory jest w stopce lusterka, ale nie nie sadze zebym tam cos popsul. Zgodnie z opisami na forum zdjalem lusterko i docisnolem czujnik deszcu do szyby i zlozylem ponownie.

Czy ktos moze mnie oswiecic czy ja dobrze mowie, czy jest taka funkcja ktora tu opisuje? I czy jest jakis czujnik "zmierzchu" ktory "mowi" samochodowi ze jest dzien lub noc i aktywuje zapalanie sie tych lampek??? Czy moze pogoda jest taka marna ze jest "za ciemno" aby samochod uznal ze jest dzien??? Nie posiadam w aucie automatycznie zapalanych swiatel takze klasycznego czujnika zmierzchu nie mam napewno. Prosze o pomoc w tej sprawie :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Choć to nie w tym temacie to napiszę,

u mnie te lampki działają za każdym razem i nie sądzę aby coś było popsute, wydaje mi sie że efektem który miał miejsce że raz się zapalały raz nie może być winny zamek w drzwiach kierowcy. W zamku tym i reszczie robią sie zimne luty które mogą być przyczyną. To że wieczorem działały a w dzień nie to chyba poprostu przypadek. Ja jak miałem zimne luty to przy większej wilgotności działał poprawnie a jak cieplutko to gorzej. Czujnik o jakim piszesz w oryginale w b5 nie wystepował.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

... rzecz w tym ze misiac temu wymienialem zamek-rygiel od kierowcy bo mi siadł i nie chcial sie zamykac pilotem. Kupilem oryginal za 200 zl na allegro - wygladal IDENTYCZNIE jak ten ktory wymontowalem zepsuty... takze to raczej nie rygiel. Pytanie czy taki patent w tych samochodach wogole JEST czy moze ja mam jakies omamy :) Mam na mysli to oswietlenie ktore oswietla po zmierzchu a za dnia jest nieaktywne???

Pytanie do tych forumowiczow ktorzy maja nieco wyzsze wersje czyli chocby z sensorem deszczu i lusterkiem z 5 diodami-czujnikami.

Bo jesli ten czujnik, ktory za to odpowiada jest, to wg mnie siedzi z tylu tegoz lusterka i "odbiera" poziom światła na zewnątrz....????

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Mam na mysli to oswietlenie ktore oswietla po zmierzchu a za dnia jest nieaktywne???

Nie ma takich bajerów w B5. Oświetlenie powinno się świecić, niezależnie od pory dnia. Poszukaj w innym temacie, jest wątek na temat braku zasilania całego układu, skoro piszesz, że nie masz światła ani w drzwiach, ani w podsufitce, znaczy że za modułem komfortu masz utlenione połączenie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

....nie zrozumielismy sie, w moim odczuciu (subiektywnym) w moim passacie jest oswietlenie o ktorym mowa ale odnosze wrazenie ze za dnia go nie widze a uaktywnie sie po zmierzchu a w chwili obecnej dziala rowniez w dzien co wydaje mi sie nieprawidlowoscia ale skoro juz druga osoba mi mowi ze w passacie nie ma takiego bajeru (fabrycznego) to raczej mi sie cos zdawalo ze go za dnia nie ma - a ja zwyczajnie go po prostu nie dostrzegam :):) i to chbya caly problem :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam fanatyków Passatów, mam malutenki problemik, chce zamontować modul swiatel drogowych jako dziennych 30%.gdzie najlepiej się wpiac do wiazki kabla idącego bezpośrednio do lampy na swiatla długie. jak podepnę do bezpiecznikow długich to modul sygnalizuje zwarcie i nie zapala swiatelek. oto link do modulu http://allegro.pl/modul-swiatel-dziennych-swiatla-dzienne-cominghome-i3608938625.html . jest ktoś w stanie pomoc?? czy od bezpiecznikow instalacja biegnie bezpośrednio w lampe czy po drodze jeszcze zachacza o np. manetke ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziekuje za wszystkie nie nadesłane odpowiedzi, poradzlem sobie, swiatelka drogowe po zapaleniu autka swieca z moca 30% i teraz pelnia funkcje swiatel do jazdy dziennej

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dziekuje za wszystkie nie nadesłane odpowiedzi, poradzlem sobie, swiatelka drogowe po zapaleniu autka swieca z moca 30% i teraz pelnia funkcje swiatel do jazdy dziennej

podpowiedz skąd brałeś zasilanie po stacyjce?

osobny kabel pod skrzynkę bezpieczników czy jest może gdzieś pod maską?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cale zasilanie weźmiesz z pod przekaznikow. rozkręć polke pod kierownica i będziesz pod przekaźnikami widział 3 sruby z oznaczeniem na czerwono 30. to staly plus, czwarta sruba z oznaczeniem 75 to plus ze stacyjki

Edytowane przez maxiup

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

z lenistwa do tego 75X nie chce mi się przedzierać ale jednak wiem, że wyjścia nie ma.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Koledzy a z kad wziąć ten plus kierunkowskazu? Mam to rozebrane i nie widze żadnej kostki ni nic :/

 

Podłączyłem pod zielono-czarny z włącznika świateł awaryjnych i moduł działa cały czas na awaryjnych i wyłączonym zapłonie :/

Edytowane przez truchol

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

O kuźwa... a ja głupi ciągnąłem przewód z włącznika awaryjnych i psułem tam przewody :ocochodzi:sciana

 

Wielkie dzięki kolego :ok

 

A jeszcze tak przy okazji zapytam:

- jeśli chcę podłączyć C/L Home pod przeciwmgłowe światła z przodu to wpinam się tuż obok włącznika świateł w przewód tak?

- nie wie nikt może gdzie znajdę przewód od świateł cofania, aby się w niego wpiąć? :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

przeciwmgielne tak, przy włączniku.

a cofania... kurcze nie pamiętam, mam cofania pod C/L anie nie pamiętam koloru przewodu.

też gdzieś w tych kostkach co ci pokazałem w tamtym post.

Zobacz parę stron do tył w tym temacie, wiem że pytałem właśnie o cofania i ktoś mi tu podpowiedział jaki to przewód ;)

 

...........

edit:

jednak to nie w tym temacie dostałem podpowiedź nt cofania, musisz kolego szukać

Edytowane przez marcin_pesel

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pomocy!

 

Coś jest źle!

 

Razem z kolegą marcin6638912 pracujemy nad tym modułem i mam mały problem. Koledze świecą światła, a gdy odpali auto (włączy zapłon) C/L H się dezaktywuje i mu się wyłączają światła a mi świeca przez jakiś określony czas, nawet gdy odpalę auto!

 

Tu jest schemat proszę zerkincie na niego:

http://allegro.pl/coming-leaving-home-z-pilota-tylko-gdy-jest-ciemno-i3764541229.html

 

A podłączne mam tak:

 

 

Niebieski - śruba w której jest prąd po zapłonie - bezpiecznik - moduł.

Czarny - śruba (masa) - moduł.

Czerwony - śruba ze stałym prądem - bezpiecznik - moduł.

Czujka - pomijam to bo tu wszystko elegancko działa.

Biały - idzie z włącznika świateł awaryjnych i włącza mi moduł.

Żółty - wychodzi do przekaźnika.

 

 

Przekaźnik:

85 - przychodzi przewód z modułu.

86 - masa ze śruby.

87 - stały plus ze śruby.

30 - wyjście na światła.

 

 

30 mam wpięty w oświetlenie rejestracji i p. mgłowe przód.

 

 

Pamiętam, że miałem przy przekaźniku inaczej te przewody powpinane ale to chyba ktoś się pomylił, to chyba nie to..

Edytowane przez truchol

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam serdecznie koledzy podłączyłem sobie Moduł C/L home wszystko działa halogeny przednie sie włączają tyle że problem polega na tym iż chciałem też podłączyć na tył auta tj oświetlenie tablicy i zegarów w środku lecz gdy tak zrobiłem poprzez kostkę od włącznika świateł przednie halogeny zaczeły mi świecic cały czas w momencie zapalenie swiateł pozycyjnych i mijania'

 

Mam mniej więcej taki moduł

 

http://www.elektroda.pl/rtvforum/topic2954173.html

 

i tak podłączony lecz bez przekaznika

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności