Skocz do zawartości
pogromca

Coming/Leaving Home Passat B5 FL

Rekomendowane odpowiedzi

super, to na weekend w sobotę zadzwonię i ja :D

 

ps. czy może mi ktoś powiedzieć jakiego przekroju są kable wychodzące od modułu ??

Edytowane przez Kamil_01

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
super, to na weekend w sobotę zadzwonię i ja

 

Pisz na maila, koleś odpisuje codziennie, czasami nawet o 23 ;D

[email protected]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

eee, chłopaki, teraz tak zobaczyłem że Wy macie wszyscy B5 po lifcie :/ to czy ten opis pogromcy podejdzie pod mój model...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jedyne czego potrzebujesz to przewody od zasilania, zapłonu (sprawdź czy w B5(3B) jest w tym samym miejscu) i kierunków, więc czy FL czy nie, różnicy nie widzę. ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Parę osób prosiło o schemat do własnej roboty układu, a więc go załączam. Schemat jest ogólnikowy, ponieważ zależy od tego jakich elementów wykonawczych użyjecie i jakim sygnałem będzie sterowany Wasz układ. Zasada działania jest prosta (opiszę na moim przykładzie, sterowanie "+").

Po zamknięciu/otwarciu auta zostaje podany "+" na kondensator, który się ładuje. Po naładowaniu, "+" zostaje podany na bramkę tranzystora. Do emitera podłączam "-", a na kolektorze będziemy odbierali sygnał "-" po wysterowaniu bramki tranzystora. A więc po podaniu "+" na bramkę, emiter-kolektor zaczyna przewodzić i "-" zostaje podany na przekaźnik, po czym załącza go. "+" jest na stałe podpięty do przekaźnika. Do styków przekaźnika podłączamy przewód od halogenów. Czas świecenia możemy regulować poprzez dobór pojemności kondensatora. U mnie to jest na zamknięcie około 10 sec, po otwarciu troszkę mniej, gdyż po otwarciu "+" jest podawany trochę krócej.

beztytuuvy.th.gif

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich serdecznie porada naprawdę 1 klasa!! mam tylko pytanie do kolegi pogromca masz może rozpiskę wszystkich pinów lusterka od superb ?? bo chciałbym podłączyć także składanie takich lusterek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dodałem filmik pokazujący jak to u mnie działa. To podświetlenie pod lusterkami w porównaniu do przeciwmgłowych wygląda na słabe ale w rzeczywistości wystarcza, a wiadomo że to nie może być jakiś halogen. Poza tym dokucza mi trochę różna barwa świateł, miałem w przeciwmgłowe wsadzić diody bo i tak ich nie używam, ale na razie nie znalazłem nic ciekawego i jeszcze myślę. A na resztę to muszę wsadzić ledy od Jacka.

Drugi atut ledów w przeciwmgłowych to odciążenie akumulatora. Zobaczymy.

 

Rozpiskę znajdę i podam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Na zasilaniu najlepiej zastosować bezpiecznik 15 A, w razie potrzeby można będzie dezaktywować moduł. Dodatkowo wszystkie trzy wyjścia też lepiej zabezpieczyć bezpiecznikami 5 A, da to możliwość odłączenia poszczególnych wyjść w razie konieczności.

 

Ej, może mi ktoś powiedzieć jak znaleźć taką fajną "kostkę" jak w pierwszym poście, tą na bezpieczniki? ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zapomniałem o tym.

Piny są mniej więcej takie:

1 - Silnik składania lusterka (-)

2 - Silnik składania lusterka (+)

3 - Sygnał z przełącznika składania lusterek o jego położeniu

4 - Masa

5 - Podgrzewanie lusterek (+)

6, 7, 8 - Sterowanie silniczkami regulacji lusterka

9 - Podświetlenie pod lusterkiem (+)

10 - Podświetlenie pod lusterkiem (-)

11 - Kierunkowskaz w lusterku (+)

12 - puste

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A więc oficjalnie mogę ogłosić że modulik założyłem (trochę całość się przeciągnęła bo nie mam ogrzewanych garaży ;/).

Chciałem początkowo dać oświetlenie na deskę, halogeny i postojówki, ale zupełnie zapomniałem że postojówki w VW są odseparowane stronami (lewa strona osobno i prawa osobno - ten myk z włączonym kierunkiem i wyciągniętym kluczykiem ze stacyjki się kłania).

W każdym razie zabrakło mi wyjść z modułu, ale zaradzę temu jeszcze jednym kabelkiem i parą diod za jakiś czas ;)

Niedługo wrzucę też filmik ;) a - działa wyśmienicie ;D

 

A tu wspomniany efekt fade in / fade out:

 

[ame]

[/ame] Edytowane przez Jaack
Dorzuciłem filmik ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to i ja sobie zamówiłem taki modulik, mam pytanie jak długo czekaliście na swoje przesylki?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No i dzisiaj ku mojemu zdziwieniu dostałem paczke z modułem

Niebawem montaż mam tylko pytanie do Michała czy lusterka od superba pasują tak bez żadnych problemów chodzi mi o mocowanie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
czy lusterka od superba pasują tak bez żadnych problemów chodzi mi o mocowanie?

 

Ja mam od Superba i pasują,oczywiście te z podświetleniem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ja mam od Superba i pasują,oczywiście te z podświetleniem.

No i o to mi chodziło bo zakupiłem narazie jedno teraz trzeba prawego szukać bo narazie to ceny kosmiczne

A działa ci składanie, wymieniałeś silniki od szyb?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
A działa ci składanie, wymieniałeś silniki od szyb?

 

No ja mam bez składania ,jak kupowałem to o tym nie myślałem a szkoda ,a teraz musiałbym zainwestować od nowa a to już mija się z celem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Zgodnie ze schematem trzeba zastosować diody, po to żeby w momencie otwarcia drzwi kierowcy świeciła się tylko lampka po lusterkiem kierowcy a nie obie, a jednocześnie żeby moduł uruchamiał dwie lampki jednocześnie gdy jest ciemno

Może mnie ktoś oświecić jakie diody jeszcze trzeba zamontować oprucz przekażnika?

I jeszcze ptanie który z przekażników zamontować i jak bo nie bardzo się znam na tym

SAM_0588.jpg

Edytowane przez skwaru

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Zapomniałem o tym.

Piny są mniej więcej takie:

1 - Silnik składania lusterka (-)

2 - Silnik składania lusterka (+)

3 - Sygnał z przełącznika składania lusterek o jego położeniu

4 - Masa

5 - Podgrzewanie lusterek (+)

6, 7, 8 - Sterowanie silniczkami regulacji lusterka

9 - Podświetlenie pod lusterkiem (+)

10 - Podświetlenie pod lusterkiem (-)

11 - Kierunkowskaz w lusterku (+)

12 - puste

u mnie w lusterkach kierunek jest na pozycji 12 a 11 jest wolne

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No ale ile on ma kosztować bo te 50,00 to chyba tylko zaliczka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności