Skocz do zawartości
Gość duudii

[B5] Jaki akumulator do TDI (diesel, parametry, wymiary)?

Rekomendowane odpowiedzi

no po to on jest zeby go podlaczyc. sprawdz jego droznosc bo lazac przy splywie kocowka mogla nalapac 'mulu' czy innego syfu. a to byloby niefajne :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To jeszcze mnie oświeć gdzie go się powinno podłączyć :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie jaki polecicie AKU w rozsądnych wymiarach aby nie było problemu z wyciągnięciem z samochodu, do teraz mam fabryczny 9lat ale czuje że tej jesieni/zimy padnie na amen. Teraz siedzi jakieś bydle poprzedniej zimy gdy chciałem odpływ wyczyścić miałem problemy aby go wytaszczyć, po kombinacjach alpejskich wyszedł, ale ile się napociłem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja mam taki sam problem jak kolega maxdax - siedzi banner od nowości ...

czy długość 354 mm wejdzie ? - możnaby wtedy 100 ah zapakować

ale widze w makro w superofercie centr plus 80 ah wymiary standard za 365 zł brutto ...

Edytowane przez wolfik

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

JA mam Boscha S5 i jest nizszy niz Varta i bez problemu teraz wchodzi i wychodzi.

Wolfik po co Ci 100Ah aku?? 72-80 styka w zupelnosci. Bardziej trzeba patrzec na prad rozruchowy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a ja wymieniłem na takie coś z załącznika.

sprzedawcą był mój kolega i powiedział że producenci zalecają do VAG po 2002 85AH.

po znajomości zapłaciłem 380 za niego.

 

dotychczas siedział jeszcze ori ze znaczkami VW-Audi. oba wielkościowo są idelanie takie same

DSC00216.JPG

DSC00213.JPG

DSC00212.JPG

Edytowane przez BartekP

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Sledziu

lubie duuuuże akumulatory ;-) zwłaszcza u płci przeciwnej ...

a na poważnie to często zimą bywam w górach, auto nie garażowane bywa że wiaterek wieje - 30 C i pojemność znika w oczach ... zakręcisz pokręcisz światełka zostawisz z nartek wracasz i .... choć mój bannerek oryginalny miał 82 lub 84 ah (nie pamietam teraz) i dawał ogólnie rade raz go ładowałem zeszłej zimy to już tej nie przeżyje ... a jak już kupuje nowy to albo ide w taniość i biore tą centre 80 ah 700 amper EN albo bannera powerbulla 100 ah on tam ma jakieś 800 a EN ... tylko pytanie czy wejdzie ? 4 cm długości to dużo i niedużo w najgorszym wypadku można podszybie zdjąć i jest on niższy bo ma 175 mm a mój stary 190 mm.

centra w ogóle ma dziwną politykę że nie ma akumulatora 85 ah typu futura tylko 77 ah krótki jakiś - poprawka ma 85ah future jednak !

Edytowane przez wolfik

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
w makro w superofercie centr plus 80 ah wymiary standard za 365 zł brutto

 

Ja taki właśnie zakupiłem - wszedł bez problemu bez połamania podszybia ( lekko odgiąć trzeba) - polecam zwrócić uwagę czy ma z boku odprowadzenie oparów + zaślepka z drugiej strony ( kilka stało już z wyjętym tym łącznikiem / lepkie ręce ???)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja znalazłem jednak na alledrogo centre future ca852 175x175x315 85ah 800a za 423 zł z wysyłką kurierem więc się nie zastanawiałem specjalnie i kupiłem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja zakupiłem do swojego AFN-a Centrę Futurę CA770 - 77Ah, 760A - POLECAM

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich jestem nowy w VW. mam pytanko i mam nadzieje ze mi powiecie czy zrobiłem dobrze hmhm wiec kupiłem nowy akum 74ah/600a do 1.9 tdi 115 kucykow czy dobrze zrobiłem????????? bo juz zauważyłem ze jest on mniejszy od wcześniejszego 80 ah czy z tym będzie problem??????????

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Siema mam do kupna akumulator Vata 80Ah 740A za 310zł (zniżką) i czy będzie dobry i czy w ogóle się zmieści i czy będzie doładowywany przez alternator ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja kupiłem FORSE 74ah 720A -ukraiński ,podobno bardzo dobry na mrozy (takie słyszałem opinie ) ale to się niebawem okaże . cena 300 z małym upustem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Specification are as follows;

 

Volts 12

 

Amp Hours 90

 

Amps 950

 

RC 150 Mins

 

 

 

Dimensions

 

LENGTH; 345mm

 

WIDTH; 170mm

 

HEIGHT; 190mm

 

 

Czy taki smok da sobie rade z kreceniem po 5 dniach nie dotykania auta?

I czy to jest wymiar ktory wejdzie do b5fl?

 

---------- Post added at 19:59 ---------- Previous post was at 19:55 ----------

 

No i ten prad rozruchowy, jak jest oznaczony, czy chodzi o amperaz?

 

---------- Post added at 19:59 ---------- Previous post was at 19:59 ----------

 

Alernator 120 spokojnie powinien sobie dac rade z 90 aku.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

WITAM

 

Jaki akumulator mam kupić do passata 3b5 variant 1.6 benz z 99, pytam bo każdy twerdzi co innego, serwis VW mówi 44Ah, wyszkuliwarka Centry 64-55Ah, więc jaki bedzie najlepszy na małe dystanse ??

Prosze o pomoc PLEASE :)

 

pzdr ALL

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Stavros
ładny kolos

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

ja mam seryjna varte dluga na 315mm i juz jest ciasno

 

mam spore obawy czy 345mm sie zmiesci

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja kupiłem poprzedniej zimy centrę Futurę 77Ah i uważam że chyba to jest troszkę na wyrost tzn 72Ah wystarczą spokojnie. wcześniej był delphi 68Ah. mój Passat potrafi stać niedotykany nawet 3 tyg po czym przekręcam kluczyk i trybi jak talala. centra jest ok. a co do tych dużych pojemności aku to zastanówcie się nad alternatorem tzn czy da radę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
ładny kolos

 

hehehe nie.... i dodam ze nie drogi, jak cos to zapodam linka ;)

 

http://cgi.ebay.co.uk/12V-90AH-950AMPS-VARTA-CAR-BATTERY-/150506246452?pt=UK_CarsParts_Vehicles_CarParts_SM&hash=item230adf1134

 

---------- Post added at 13:15 ---------- Previous post was at 13:10 ----------

 

z ciekawosci wezme metrowke i ide sprawdzic, a szanowne grono prosze o dywagacje nad tematem czy alternator (120A) da mu rade...

U siebie mam tak wielki ze musze odpinac do polowy podszybie zeby go wytargac...

a blokada(lopatka) jest przykrecona do karoserii a nie do podstawki.

Dotyka prawie do kabli nagrzewnicy-brak mu 1-2cm.

 

Niby jest dobry, ale szukam juz na zas zanim w zimie pojade do pl, w 1.8t tez mialem niby dobry (w uk gdzie 0 stopni ci zadkoscia) a w pl zgasilem z wlaczonym radjem, zalalem do pelna i juz nie odjechalem ze stacji...

 

---------- Post added at 15:04 ---------- Previous post was at 13:15 ----------

 

no mam jednak 315 ,wiec zrobie z kartonu model i zobacze jak sie go tam upycha :)

 

 

taka 950 to musi miec niezle szarpniecie na starcie heh...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie popatrzcie na wlepkę i wiecie jaki akumulator wraz z prądem rozruchu i jaki alternator był zamontowany w fabryce.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności