Skocz do zawartości
Gość duudii

[B5] Jaki akumulator do TDI (diesel, parametry, wymiary)?

Rekomendowane odpowiedzi

w pracy na sprzęcie żelowiec był rozładowany na max pewnie z 20 razy.

Żelówka jest baterią trakcyjną zasilającą, nie jest to bateria rozruchowa i nie nadaje się do samochodu. Bateria żelowa może być rozładowana wiele razy bo jest do tego celu przystosowana i będzie żyła bardzo długo, ale pod warunkiem, że będzie ładowana właściwie i prostownikiem(ładowarką) który jest przystosowany do ładowania baterii żelowych.

Do do aut może być stosowany akumulator typu AGM, czyli jest to akumulator z uwięzionym elektrolitem, którym jest nasiączona mata z pewnego rodzaju włókna sztucznego która pełni funkcję "magazynu". Często aku typu AGM jest mylony z żelówką ponieważ w nim nic nie pływa anie nie "chlupocze" :) AGM jest baterią zasilająco rozruchową i może być stosowana do samochodów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja mam boscha s5 85ah 800 a , jestem bardzo zadowolony

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam seryjnie byly montowane 80ah a ja mam 74 i moje pytanie jest nastepujace czy jak bym walnal sobie 100ah to czy bez problemu mi doladuje samochod go czy bedzie mogl go nie doladowywac??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja w swoim pasiaku zgodnie z instrukcja mam zamontowany aku Blue Dynamic Varty - 74Ah 680A i jestem bardzo zadowolony. Poprzedni miał taka sama specyfikacje ale skonczyl swoj zywot w lipcu - z paleniem nie bylo problemu ale ta choinka w srodku byla lekko denerwujaca.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
jak bym walnal sobie 100ah to czy bez problemu mi doladuje samochod go czy bedzie mogl go nie doladowywac

1. Będzie nie doładowany na 100%

2. 100Ah raczej się nie zmieści:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To ile moge dac na maxa z 90Ah??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

bicuomega dla Twojego silnika według serwisu bosch:)

akku.JPG

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie teraz od wtorku w MAKRO są aku CENTRA FUTURA w promocji, 72Ah za 340,38zł a 77Ah za 376,98zł. Nie wiem jakie tam są prądy rozruchu, ale to można znaleźć. To tak dla namiarów :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U siebie mam Centra Futura 60Ah i 600A a aternator 50-90Ah i nie narzekam. Aku mam juz rok bo wczesniej jezdzil w astrze. Ale powiedzmy sobie szczerze ze teraz juz nie robia tak zywotnych aku jak jeszcze 7-10 lat temu. Teraz aku wytrzymuje kilka lat i zmiana. Dla przykladu u brata tylko ze w ciagniku aku wytrzymaly 12 lat (orginalne co byly w nim przy kupoaniu 9 lat) i teraz przed zima je zmienil ale to juz wogole po 1 dniu nie chcialy krecic.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja włożyłem u sobie 74AH/ 680A i zobaczę jak sie będzie sprawować

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czyli chyba orginał - u mnie taki był ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam koledzy mam mały problem otóż jaki akumulator byłby odpowiedni do mojego passata b3 1,6 td 93 r, do tej pory miałem firmy plus 90a/h ale jeszcze w czasie gwarancji byly z nim problemy. Czy teraz kupywać też 90tkę czy może 75a/h. I Czy ktoś coś wie o aku firmy eurostart. Z góry dzięki za odp. pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
witam koledzy mam mały problem otóż jaki akumulator byłby odpowiedni do mojego passata b3 1,6 td 93 r, do tej pory miałem firmy plus 90a/h ale jeszcze w czasie gwarancji byly z nim problemy. Czy teraz kupywać też 90tkę czy może 75a/h. I Czy ktoś coś wie o aku firmy eurostart. Z góry dzięki za odp. pozdrawiam

65-75Ah, 90Ah stanowczo za duży do twojego silnika i będzie stale niedoładowany. Aku eurostart to marketówka taki "Noname"

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam Bannera 74Ah kupionego ostatnio i bardzo dobrze sobie radzi;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Posiadam passka b5 115km na pompowtryskach, od kiedy są mrozy zaczeły sie problemy z odpaleniem silnika.. od dłuzszego kręcenia po telepanie całego auta <od razu po odpaleniu przez okolo 20 sekund auto tak sie telepie jakby miało się rozpasc;p> po chwili jest juz normalnie, nie mówiac o duzej dawce dymu który po tych 20sekundach ustępuje, dzisiaj auto pierwszy raz zawiodło.. kręce i kręce az akumulator nie miał mocy nawet razu "ruszyc" silnika, po 3 kreceniu zaczeły wariowac kontrolki itd.. chciałbym się dowiedziec jaki musze zakupic akumulator<wymieniam go w poniedziałek> zeby po 1 - bezproblemowo odpalał w mrozie -20, -25, po drugie- chce sobie zalatwic porządny sprzęt car audio, tak wiem wiem to bardzo wyniszcza akumulator dlatego potrzeba niezawodnego, mocnego akumulatora <tak myśle:P> czy ten akumulator dałby radę?

 

http://www.nokaut.pl/oferta/akumulat...awy-cb852.html

 

dodaję ze mam bodajze 74Ah 680 i to chyba jeszcze seryjny! w co nie chce mi się wierzyc 10 letni akumulator?!... z góry dziękuje za fatyge

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Myślę, że w tym temacie wszystkie odpowiedzi na temat jaki dla mnie aku zostały już napisane, dalsza konwersacja na ten temat i stale te same odpowiedzi nie mają sensu. Jeśli się komuś nie chce czytać wątku to niech nie zadaje wciąż tego samego pytania.

Temat można zamknąć.

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

Aczkolwiek nikt nie napisał jaki akumulator wytrzyma mocny sprzęt audio połączony z dobrym odpalaniem silnika w dzisiejszych mrozach -20..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja ze swojej strony dorzucę swój bo jeszcze tu nie padł :)

mam SAKURA Pojemność: 74 Ah, Napięcie: 12 V, Prąd rozruchowy: 680A

Posiadam go krótko ale te mrozy - 20 ogarnia:)

 

cena 220 zł = dobry stosunek ceny i jakości:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Będzie nie doładowany na 100%

a czemu niby ma nie doładować.

co prad z jego alternatora ma własną intelignecję i nie dopłynie do aku w imię protestu.

przeciez jak autko odpala to zużywa troszkę mocy z aku i trzeba to uzupełnić. jedyna roznica to czas do pelnego naladowania od prawie zera

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności