Skocz do zawartości
rafal102

[B5][Instrukcja] Wymiana skrzyni z 5 na 6 biegową sprzęgło 240mm

Rekomendowane odpowiedzi

witam przeczytalem cay temat i czyli co sprzeglo 240 do skrzyni 5 wejdzie???? tylko trzeba dystans 5mm miedzy skrzynie a silnik i rozrusznik???? pacjent to AVB

 

nie rozrusznik nie powiem wam ze godzine czytalem i wielki szacun dla chlopakow za te info ale metlik w glowie mi sie zrobil :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie w aucie już prawie siedzi skrzynia hck, nie ma w niej miejsca na czujnik prędkości. Widziałem w liczniku kodowanie na pobieranie prędkości z abs. Ma ktoś coś wiecej na ten temat i czy abs musi byc z can?

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no i u mnie zawitała skrzynia 6 biegowa DQS ze sprzęgłem 240mm od BRD.......jakby ktoś był zainteresowany to mam do sprzedania prawie nowe koło dwumasowe +tarczę i docisk Sachs Performance(zestaw po przelocie 7tys km) 228mm u mnie w AVB trzymało 420Nm.Nareszcie nie będe męczył pytaniami Mnicha.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Nareszcie nie będe męczył pytaniami Mnicha.

 

 

Teraz się wszystko odwraca :lol Opisz jak tam wrażenia z DQS ;)

 

Powiedz mi czy jak montowałeś docisk sprzęgła to używałeś specjanego klucza ? Czy Twoje sprzęgło tego nie wymagało ?

 

Od wczoraj przyglądam się zakupionemu zestawowi BRD. U mnie to dwumasa LUK plus tarcza i docisk SACHS. I choleracia to jest sprzęgło SAC czyli sprzęgło z samoregulacją czy jak inni mówią .... samonastawcze.

 

Idzie to zakręcić bez tego specjanego przyrządu ? Koszt tego "klucza" to magiczne 1000 zł a konstrukcją przypomina budowę cepa :wmorde

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jesli sprzeglo masz nowe to jest one "wyzerowane" i montujesz bez zadnych dodatkowych przyzadow.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Teraz się wszystko odwraca :lol Opisz jak tam wrażenia z DQS ;)

 

Powiedz mi czy jak montowałeś docisk sprzęgła to używałeś specjanego klucza ? Czy Twoje sprzęgło tego nie wymagało ?

 

Od wczoraj przyglądam się zakupionemu zestawowi BRD. U mnie to dwumasa LUK plus tarcza i docisk SACHS. I choleracia to jest sprzęgło SAC czyli sprzęgło z samoregulacją czy jak inni mówią .... samonastawcze.

 

Idzie to zakręcić bez tego specjanego przyrządu ? Koszt tego "klucza" to magiczne 1000 zł a konstrukcją przypomina budowę cepa :wmorde

 

nie robiłem tego sam ale akurat montaz sprzęgła widziałem, u mnie wszystko było LUK'a i nie używano specjalnych kluczy , w komplecie były tez sruby i łozysko oporowe...............skrzynie DQS fajna długie biegi , ciszej w aucie jedynie co mnie wnerwiło to (usłyszałem to dopiero dziś) coś zaczeło piszczeć z przodu wału z okolicy koła pasowego(wczesniej tego nie słyszałem, może samo koło do wymiany)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki koledzy :) Tak też myślałem że to cholerstwo potrzebne jest tylko gdy montuje się już używane sprzęgło (w celu cofnięcia).

 

Oczywiście sprzęgło jest nowe więc założę bez dodatkowych udziwnień ;)

 

 

Bajer uratowałeś mnie :D Miałem już "rzeźbić" taki przyrząd :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, jestem nowy na forum i nie mogę zakładać jeszcze tematów wiec się trochę podczepiłem. Mam passata b5 2001 rok 1.9 tdi avf 4 motion ze skrzynią 6 biegową. Ostatnio miałem problemy ze wstecznym ale jakoś dawał radę po 2 lub 3 razie zaskakiwał lecz pare dni temu wajcha zmiany biegów zrobiła się luźna lata na wszystkie strony i nam biegi tylko od 1 do 4 wskoczyłem pod auto i zobaczyłem ze wyskoczyła taka kulka na wybieraku z rurki która jest połączona z wajchą od zmiany biegów. Bez problemów wbiłem to z powrotem lecz po paru kilometrach dalej wypada i mam tylko 4 biegi. Spotkał już się ktoś z takim problemem lub wie jak go rozwiązać (jaka część do wymiany) Pozdrawiam Wojtek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie wiem czy o to dokładnie chodzi ale można dostać mocowanie tej gałki w serwisie , zestaw naprawczy chyba coś koło 60 pln. Będę w domu to sprawdzę w etce .

 

bez tytułu.jpg

 

chodzi o to co zaznaczyłem na zdjęciu ??

Edytowane przez Rosa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak dokładnie o to chodzi .A wiesz może jak to mocowanie się wyciąga (próbowałem wybić ) mam fatalny dostęp a nie chciał bym całej skrzyni ściągać .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mysle ze jak odkrecisz sobie oba drazki , jeden od wybieraka drugi od skrzyni to bedzie bardzo latwo wymienic. Przy wyjmowaniu drazka z wybieraka pozaznaczaj sobie dokladnie jego pozycje zeby tak samo go spowrotem zamontowac. Niebawem to samo bede robil u siebie bo tez mam luzy na tym laczeniu dosc spore.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzieki za pomoc. Ciężko będzie mi to odkręcić jak się nie mylę to jest tam torsen będzie trochę przeszkadzać . Zestaw naprawczy będzie za tydzień. Jeszcze raz dzięki za pomoc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hmm z tego co pamiętam to przy drążku jest na imbus 5-albo 7 a ten drugi drążek , krótszy do skrzyni chyba na klucz 10-13 ...

Tak jest u mnie ..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odświerzę.... czy ktoś ukończył montaż skrzyni HCK w passacie b5 ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie jest, auto poskladane i jeździ ale licznik prędkości jeszcze nie ogarnięty

Edytowane przez symeks

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to super że szlaki przetarte :)

 

Podpowiesz mi jakie zastosowałeś sanki ? (od 5gang czy od 6gang ?)

I jak rozwiązałeś włąśnie montaż tylnich łap ? Czy użyłeś oryginalnej łapy od skrzyni HCK... ?

 

 

A jakbyś miał jakieś zdjęcia to wogóle byłoby miodzio :D Ja myślę o zmianie DQS na coś lepszego.. Przy tej mocy jaką dysponuje passat przydałoby się dłuższe przełożenie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
No to super że szlaki przetarte :)

 

Podpowiesz mi jakie zastosowałeś sanki ? (od 5gang czy od 6gang ?)

I jak rozwiązałeś włąśnie montaż tylnich łap ? Czy użyłeś oryginalnej łapy od skrzyni HCK... ?

 

 

A jakbyś miał jakieś zdjęcia to wogóle byłoby miodzio :D Ja myślę o zmianie DQS na coś lepszego.. Przy tej mocy jaką dysponuje passat przydałoby się dłuższe przełożenie.

 

 

nie dalo sie zrobić pnp, żadne sanki nie pasowały z podpowiedzi. uchwyty dorabiane. nie jestem teraz w pl ale spróbuje ogarnąć zdjęcia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mnichu a nie łatwiej było by założyć dłuższe przełożenie główne do DQS?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale nie ma z czego wziąść tego przełożenia :( Ze skrzyni 5b nie podejdzie bo są inne wałki atakujące :( A ja w trasie pomykam dość szybko i chciałbm jeszcze trochę obniżyć obroty :P

 

Pozatym moje DQS chyba się kończy :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ale nie ma z czego wziąść tego przełożenia :( Ze skrzyni 5b nie podejdzie bo są inne wałki atakujące :( A ja w trasie pomykam dość szybko i chciałbm jeszcze trochę obniżyć obroty :P

 

Pozatym moje DQS chyba się kończy :D

 

@mnichu z tego samego powodu ja wybralem hck, oczywiscie mialo byc pnp kilka godz i gotowe. w moim przypadku wyszlo wiecej jak pol roku na zbieranie pasujacych czesci, bo zawsze cos bylo nie tak. po drodze kupilem b6 i tez mam problem z za krotka skrzynia na autostrady zachodnie. 4motion utrudnia troche temat.

 

pzdr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności