Skocz do zawartości
bimbol

Domniemana kradzież konta Matysa cd...

Rekomendowane odpowiedzi

Chłopie nie czekaj tylko zgłaszaj to na policję tak jak my wszyscy, widzę że gość o nicku matys całkiem nieźle sobie poczyna i rozszerza swoją działalność na inne fora internetowe. Ja jak zgłaszałem na policję to powiedzieli mi że kwota na jaką zostałeś oszukany nie ma znaczenia nawet jakby Cię na jedne grosz wyciulał to będą go ścigać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam dopiszę się do tematu. W zeszłym tygodniu, od kolegi Matys9 z forum.vwgolf.pl, zakupiłem adaptery do kół, dane do przelewu podał dokładnie takie same Mateusz Walecki szanieckiego 76/1 Wroclaw 51-692, poszło 260zł, czyli już się liczy jako przestępstwo. Czekam na odpowiedź, czekałem na odpowiedź ale konto tego użytkownika zostało usunięte z tamtego forum. Napisałem także do tej osoby tutaj. Nie wiem o co w tym wszystkim chodzi

kasa poszła na takie konto 50 1020 5558 1111 1578 0670 0072 bank pko bp

Nie mam zwyczaju siedzenie na necie i śledzenia czy ktoś zrobił wała wcześniej czy nie. Po prostu kupiłem zapłaciłem, i zaczynam się denerwować, że dystansów nie ma, wtedy zacząłem szperać i kilka osób z tamtego forum czuje się oszukana, ja jestem kolejny, chyba najświeższy. Czy komuś udało się rozwiązać tą sprawę?

napisze cos duzymi literami zeby kazdy zrozumial

http://forum.vw-passat.pl/showthread.php?p=1038296#post1038296

TUTAJ (POWYŻEJ) MACIE WSZYSTKO CZEGO POTRZEBUJECIE ABY ZGŁOSIĆ SIĘ NA POLICJE W MIEJSCU ZAMIESZKANIA IM WIĘCEJ LUDZI SIĘ ZGŁOSI TYM LEPIEJ PODAJECIE NUMER SPRAWY PROWADZONEJ W KMP SOPOT I SKŁADACIE ZAWIADOMIENIE O OSZUSTWIE INTERNETOWYM I NIE MA TU ZNACZENIA CZY KTOŚ ZAPŁACIŁ 30 CZY 255 CZY 300 ZŁ

MOIM ZDANIEM SZKODA CZASU NA DYSKUSJE CO MOŻNA JESZCZE

ZROBIC....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobra, to teraz ode mnie:

 

Między postem #144, a 145 tego wątku była krótka dyskusja z dni 12-13.09.2010 na temat własnie tych podejrzanych amorków z vw.zone.

Nie pamiętam ,któren kolega przetrzegał wszystkich przed mozliwym, kolejnym KANTEM,ale miał rację.Nie wiem po kiego czorta Admin wykasował te posty?????

 

W każdym razie, ja wtedy prześledziłem ten post matysa i napisałem o godzinie 12.32, 13.09.2010 kolejnego mejla do KMP w Sopocie.

W całości przytaczam go poniżej, a jeszcze niżej wcześniejsza ich odpowiedź na mojego pierwszego mejla :

 

Witam ponownie,

Jako,że nie wiem, jak skontaktować się z Komendą prowadzącą tę sprawę we Wrocławiu, piszę raz jeszcze do Państwa.

Ewentualnie podrzućcie to, co za chwilę napiszę - im. Może się przyda.

Pasowałoby sprawdzić numer IP użytkownika, posługującego się tym samym nickiem, co ten-który nas oszukał( ,,matys") a który teraz sprzedaje NOWE amortyzatory za, naprawdę idiotyczną sumę 600 złotych.Nowe takie amorki kosztują w granicach 1000 złotych i nie chce się wierzyć, że ktoś chce je sprzedać w idealnym stanie za taką sumę.

http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?f=119&t=353498

W ten właśnie sposób 22 osoby, do których i ja należę, nacięliśmy się na ofertę, rzekomo z upustem dla forumowiczów strony vw-passat.pl

 

Z góry dziekuję za zajęcie się sprawą .

 

Pozdrawiam .

Tomasz ****.

----------------------------

[email protected] napisał(a):

>

>

>

> Dzień dobry Panie Tomaszu

>

> Z góry przepraszam, za opóźnienie w odpowiedzi na Pana mail, ale dopiero

> w dniu dzisiejszym jestem w pracy po urlopie. Odnośnie Pana zapytania

> dotyczącego oszustwa internetowego na forum strony http://www.vw.passat.pl,

> informuję, że nasza Komenda przyjęła zawiadomienie o przestępstwie od

> osoby, która najprawdopodobniej posługiwała się wskazanym przez Pana

> nickiem. Materiały tej sprawy zostały zgodnie z właściwością

> miejscową wysłane do Wrocławia kilka dni temu. Pomimo tego, każda z

> osób pokrzywdzonych powinna o tym fakcie powiadomić najbliższą

> jednostkę Policji, dlatego jeśli jeszcze Pan tego nie zrobił

> należałoby niezwłocznie udać się do jednostki Policji (każda

> jednostka nie ważne w jakiej miejscowości Pan przebywa obecnie ma

> obowiązek przyjąć od Pana zawiadomienie)i złożyć stosowne

> zawiadomienie.

>

> Pozdrawiam serdecznie

> st. sierż. Karina Kamińska

> Oficer Prasowy Komendy Miejskiej Policji w Sopocie

 

Odpowiedzi nie dostałem, ale liczę na to, że coś działają.

 

Pozdro dla uczciwych.

Edytowane przez SuVW_2006

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak masz rację jeden kolega ostrzegał. Post z linkiem został skasowany przez moda ze względu że po paru dniach ogłoszenie z owego linku znikło. Jak się dowiedziałem zostało przeniesione w inne miejsce tamtego forum.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Nie wiem po kiego czorta Admin wykasował te posty?????

Po tego, że po kliknięciu na link otwierała się strona forum golfa z tekstem: Wybrany temat nie istnieje. Niezależnie od tego czy byłem zalogowany czy nie.

Dopiero po rozmowie telefonicznej z Byku21 sprzed 2 dni, wiem o czym pisze kamien

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kolega który kryje się pod nickiem Matys odpisał mi na maila oczywiści broniąc się, że to nie on.

cytuje

"witam kolego nie zabardzo wiem co mam ci napisac bo cokolwiek to bedzie to i tak mi nie uwierzysz w kazdym razie zglos to na policje najlepiej i tyle oni juz dojda kto robil te wszystkie waly. ja po ostatnich oszustwach na forum passata bylem wczoraj kolejny raz zglosic kolejne oszustwa "na moje konto" nie bede sie w tej chwili z niczego tlumaczyl bo to nie ma w tym momencie zadnego sensu. moja wina jest w tym taka ze nie zabezpieczylem sie w zaden sposob zeby nie doszlo do tych wszystkich sytuacji i jesli bede musial przez to odpowiadac za wszystko to nic innego mi nie pozostanie. w tej chwili juz mi nawet nie zalezy zeby przekonywac ludzi ze to nie ja ich oszukalem zalezy mi na tym zeby prawda wyszla na jaw i zeby ten ktos zostal za to ukarany. tyle z mojej strony."

 

ja to jutro zgłaszam na policję, dzisiaj nie miałem czasu.

Ktoś gdzieś pisał, że był pod tym adresem? Czy ktoś jeszcze może potwierdzić, że adres, który jest podany do wpłat jest nie prawdziwy?

 

---------- Post added at 14:53 ---------- Previous post was at 14:47 ----------

 

Dodam, że numer konta, na który były robione nasze wpłaty został założony w Warszawie, oddział centrum banku pkobp.

 

---------- Post added at 15:12 ---------- Previous post was at 14:53 ----------

 

Czy ktoś ma numer telefonu, który był podawany w ogłoszeniach?

 

---------- Post added at 15:21 ---------- Previous post was at 15:12 ----------

 

Jeszcze jedna rzecz, jezeli ktoś by się podszywał pod jego nicka to i tak matys dostawał by info o otrzymaniu priva, więc powinien zareagować, ja uważam, że wielką ściemą jest to, że ktoś się pod niego podszywa i to on jest winny.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja tak śledzę watek i z tego ci widzę, to jeśli KTOŚ mu skradł hasła i numer konta i nadal się nimi posługuje - to jest totalna lipa, że gość w tym kierunku nic nie zrobił :kwasny: Nie zmienił na przykład hasła na VW. GOLF czy też VW. ZONE. Nawet jeśli kompa nie ma, to są kafejki internetowe, więc dla chcącego - nic trudnego.

Poza tym - jeśli ktoś , kto się niby podszywa pod niego, to wie - ze już jest rozkręcona akcja policji. I nadal by ryzykował wtopę, wystawiając fanty na sprzedaż?

Jedna wielka liiiiipa ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Jedna wielka liiiiipa ...

uważam dokładnie tak samo, koleś kręci jak może, narobił ludzi w konia a teraz się broni. zobaczymy co powie jak się do niego prokuratura uśmiechnie, wtedy już nie będzie miał wytłumaczenia. to jak ma ktoś numer telefonu, który był podany w ogłoszeniu jego?

 

---------- Post added at 15:44 ---------- Previous post was at 15:42 ----------

 

ale najbardziej mnie dziwi, że koles proponował odbiór osobisty!!!!!!!!!

Nawet sie mnie pytał czy chcę odebrać u niego osobiście. nauczka następnym razem kupować przez allegro i używac płatności allegro, wtedy nie ma kłopotu ze ściganiem bo zajmuje się tym allegro.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Konto w PKO BP założone w Warszawie...Ktoś pisał, że na jakiś zdjeciach w tle były widoczne auta na Warszawskich numerach... to powoli zaczyna nabierać sensu

Edytowane przez kamien

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Konto w PKO BP założone w Warszawie...Ktoś pisał, że na jakiś zdjeciach w tle były widoczne auta na Warszawskich numerach... to powoli zaczyna nabierać sensu

skąd wiesz gdzie założone? Przecież to numer inteligo...

 

Panowie - ja daleki jestem od jakichkolwiek oskarżeń, ale mamy XXI wiek. Jakiekolwiek próby wałków się skończyły. Nie wiem jak długo można grać, że mi konto ukradli (i nie zmieniłem hasła, bo po co) albo konto w banku zabrali (oczywiście konta też nie da się zastrzec) itd itd itd... wyć się chce. Nawet jak mu dowód osobisty ukradli, to jego interesie jest go zastrzec (a wystarczy to zrobić w jednym banku).

 

Odpisuję właśnie na kolejną prośbę o podesłanie korespondencji PW pana Matysa wraz z wykazem adresów IP, z których działał na forum. Tym razem na prośbę prokuratury podkarpackiej....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
skąd wiesz gdzie założone? Przecież to numer inteligo...
jak probujesz zrobic przelew w inteligo to teraz pokazuje ci gdzie bylo konto zakladane ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie marecek, żyjemy w XXI wieku i damy sobie radę z matysem.Tylko naSuVWa się pytanie: czemu cholera pojawiają się goście, którzy swą bezczelnością sądzą, że ludzim zakochanym w vw można zrobić taką świnię..?!

Ktoś wcześniej napisał o tupecie.No faktycznie, ten konkretny Dżordż ma mega-tupet.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wyjaśni się wszystko :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
ale najbardziej mnie dziwi, że koles proponował odbiór osobisty!!!!!!!!!

 

proponował nie tylko Tobie,bo widzi skąd kto jest,a wiadome,że jak masz 300-400 km to nie pojedziesz po to osobiście,bo lepiej już kupić w sklepie za ten 1000złotych czy ileś towar...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie. A najlepsze, że nikt w temacie amorów nie zastanowił się, iż gościu deklarował, że ,,nie wysyła za pobraniem".Przecież to samo w sobie jest już podejrzane...

Jak się wysyła rzecz bez kantów, to nie straszne są wszystkie formy wysyłki.

Przecież nie ma się czego obawiać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
A najlepsze, że nikt w temacie amorów nie zastanowił się, iż gościu deklarował, że ,,nie wysyła za pobraniem".Przecież to samo w sobie jest już podejrzane...

Jak się wysyła rzecz bez kantów, to nie straszne są wszystkie formy wysyłki.

Przecież nie ma się czego obawiać.

 

a tutaj sie z toba nie zgodze , duzo sprzedaje na allegro ale od jakiegos czasu nie wysyłam za pobraniem, zdarzyło mi sie kilka razy ze osoby odmówiły przyjecia przesyłki i byłem w plecy x 2 - za wysłanie no i za powrót przesyłki, zwłaszcza ze przesyłka pobraniowa jest droższa,

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nic nie mówię tylko czekam na dalszy rozwój, tyle tylko, że za przesyłkę pobraniową jak ktoś nie odbierze, to trzeba zapłacić za wysyłkę i zwrot chyba.

 

edit: za długo się zastanawiałem :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a moze trzeba by bylo zalozyc osobny watek na ktorym kazdy oszukany z naszego forum wpisuje dane swojej sprawy co gdzie kupil jakie konto itd i potem podeslac linka z tej strony policj na ktorym mieli by zbior ludzi oszukanych ? wiem ze tak lista nie byla by zadna wiazaca informacja dla nich ale dala by im zarys powagi tej sprawy i na jaka skale kolega szaleje moze by wtedy ruszyli sie w tej sprawie zwawiej

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
a moze trzeba by bylo zalozyc osobny watek na ktorym kazdy oszukany z naszego forum wpisuje dane swojej sprawy co gdzie kupil jakie konto itd i potem podeslac linka z tej strony policj na ktorym mieli by zbior ludzi oszukanych ? wiem ze tak lista nie byla by zadna wiazaca informacja dla nich ale dala by im zarys powagi tej sprawy i na jaka skale kolega szaleje moze by wtedy ruszyli sie w tej sprawie zwawiej

 

a po co swoje dane jeszcze na forum ujawniać????nie wystarczy,że osobiście każdy tyłek ruszy na policję i złoży zeznania????

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czemu sie unosisz ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności