Skocz do zawartości
zales

Oświetlenie bagażnika

Rekomendowane odpowiedzi

Mandzynek - a zrobiłeś tak jak pisąłem? napsikałes wd-40 do wewnatrz tego mikrostyku? bo u mnie to pomogło :ok::hurra:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

WD40 i elektronika.... to połączenie na krótką metę. Są bardziej odpowiednie środki które usuwają wilgoć i konserwują.

 

Krótki opis wd40. Przeczytajcie i zastanówcie się nad jego wpływem na elektronikę w dłuższym okresie.

 

 

 

 

PREPARAT DO USUWANIA WODY

Skład WD-40 zapewnia niezwykle silne właściwości przywierania do metali. W pełni pokrywa powierzchnie, łącznie z mikroskopijnymi zagłębieniami nawet w obecności wilgoci. WD-40 przenika pod warstwę wilgoci tworząc barierę ochronną pomiędzy wodą i metalami. WD-40 jest izolatorem i szybko eliminuje spięcia spowodowane wilgocią.

 

PENETRATOR

Niezwykłe właściwości przywierania WD-40 do powierzchni powodują, że jest on bardzo skutecznym środkiem penetrującym, który pomaga rozluźnić zapieczone połączenia metali. Pozostałe właściwości WD-40 zapewniają właściwą pracę mechanicznych części metalowych.

 

ŚRODEK SMARUJĄCY

Niezwykłe właściwości przywierania WD-40 do powierzchni powodują, że czynniki smarujące są dobrze rozprowadzone i silnie przywierającą do poruszających się elementów.

 

ŚRODEK ANTYKOROZYJNY WD-40 rozprowadza czynniki antykorozyjne na całej powierzchni pokrytego przedmiotu, łącznie z mikroskopijnymi nierównościami. Bariera ochronna WD-40 eliminuje zagrożenie wilgocią i innymi czynnikami korozjotwórczymi. Precyzyjnie wysuszają pokrywaną powierzchnię, eliminując mikroskopijne krople, które są często przyczyną korozji.

 

ŚRODEK CZYSZCZĄCY

WD-40 dostaje się pod warstwę brudu, tłuszczów, smarów i olejów, czyszcząc spryskaną powierzchnię. Jednocześnie formowana jest bariera antykorozyjna. WD-40 rozpuszcza większość materiałów samoprzylepnych, ułatwiając usuwanie nalepek i innych klejących zabrudzeń.

 

 

Jak już ma być coś do czyszczenia to lepiej użyć czegoś takiego

 

KONTAKT S

Środek czyszczący mocno zabrudzone i utlenione styki. Szczególnie przydatny przy regeneracji skorodowanych i mocno zużytych styków. Przywraca niską rezystancję złącza. Nie wchodzi w reakcje z materiałami używanymi w elektronice.

 

 

Kosztuje ok 13 zł za 300 ml

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rama - każdy sposób, jeśli odnosi skutek, to jest dobry, no nie? A zamiast WD, można użyć innego środka - specjalistycznego - ze tak to nazwę. Ale na pewno nie benzynę ekstrakcyjna, bo mi to nie pomogło. :[:hyhy:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czy ktos poinstuowalby mnie jak otworzyc lampke w bagazniku w variancie. musze wymienic zarówke. moze nie od razu schemat ale jakies wskazowki. nie chcialbym jej polamac.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niestety wyciagasz na siłę. Ostrożnie ale siłowo. Innego wyjścia nie ma :-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Lampka jest na wcisk (z lewej strony jest sprężynująca blaszka która trzyma lampkę)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Sebekk
Ja mam taki sam problem jak dayv, nie wiem co z tym zrobić. Z tym światłem w przednich drzwiach jest dużo powiązanych rzeczy np. buczek od świateł. Co trzeba naprawić?
same shit, temat o tylnej klapie, ale pewnie blisko- u mnie drzwi kierowcy, lampka nie reaguje, swiatla wlaczone-nic nie brzęczy. + lampka w drzwiach, tez sie nie zapala :mur: Mam rozbierać całe drzwi? :wstyd:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Poszukaj w dziale B5...było o tym na 100%.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Sebekk

Co spier... to ja już doczytalem

Za brzęczyk pozostawionych świateł, oświetlenie progu i oświetlenie wnętrza pojazdu odpowiada mikrowłącznik w zamku drzwi kierowcy
chodzilo mi raczej o sprecyzowanie bo niektorzy pisza:
miałem taki przypadek u siebie i był skorodowany i zaśniedziały mikrowłącznik w progu drzwi
mikrowłącznik w zamku drzwi kierowcy

 

Pełno jest tematów o oswietleniu (SZUKAJ) dlatego bezsensownie nie zakladalem nowego. Ok, jutro w garazu poeksperymentuje, PozraVWiam :]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Żeby już raz na zawsze zakończyć polemikę: Za brzęczyk pozostawionych świateł, oświetlenie progu i oświetlenie wnętrza pojazdu odpowiada mikrowłącznik w zamku drzwi kierowcy. Za oświetlenie komory bagażnika, zakładając, że sprawna jest żarówka i oprawka i nie ma przerwy w obwodzie odpowiada mikrowłącznik (mikrostyk) zamontowany w zamku pokrywy bagażnika. Można bawić się w regenerację owego mikrostyku, można wymienić na oryginalny, a w zamku pokrywy bagażnika zamienić na inny o zbliżonych wymiarach. W tym ostatnim wypadku pracy jest na 30min, za to satysfakcja gwarantowana i koszty naprawy ok. 2PLN.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wie czy ci to cos pomoze u mnie bylo tak:

Jak kupilem paska zaraz w ten sam dzien klapa bagaznika przestrala sie zamykac. Klape trzymaly tylko silowniki gazowe. Dalo sie jezdzic ale bagaznik caly czas otwarty wiec odkrecilem tapicerke klapy, wyjalem zamek i winna byla sprezynka ktora spadla z dzwiginki wewnatrz zamka. Zalozylem owa sprezynke i zmontowalem reszte. Po kilku probach zamykania klapy znow to samo. Zeby nie rozpisywac sie to powiem ze tak robilem jeszcze 5 razy w przciagu 10 dni. Ostatnim razem w srodku zamka zauwazylem ze jakis kawalek plastiku sie wala. Okazalo sie ze elementy wewnetrzne zamka pokryte sa powloka plastiku, ktora popekala i czasem dostawala sie pod sprezynke.

Ja wiem ze to nie zabardzo w temacie ale mozliwe ze u ciebie owe kawalki plastiku szwedaja sie kolo mikrowylacznika, ktory tez sie znajduje w srodku zamka powodujac czasem problemy z oswietleniem bagaznika.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość maximusxp200

Owszem micro jest problemem prosto to stwierdzić wystarczy miernik z buzerem , Ja mam podobny problem ale bardziej szukał bym po schemcie ,którego mi brakuje . Zasilanie biegnie poprzez micro i podaje go dalej grunt w tym ,że masa musi istnieć by zamknąć obieg przez żarówkę . I tu jest problem bo lampka jest izolowana i nie dotyka blachy.

Zastanawia mnie co wcześniej wyczytałem o ten moduł konfortu ?? ( ma ktoś jakieś schematy elektryczne )

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oto mój sposób naprawy mikroprzełącznika.

 

Styki w starym włączniku całkowicie zjedzone przez korozję ,wyglądały tak:

 

img6336to8.th.jpg

 

Zastosowałem przełącznik wyprodukowany przez naszych wschodnich braci.

 

img6327or1.th.jpg

 

Efekt naprawy :

 

img6323vb3.th.jpg

 

Jak na razie działa niezawodnie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość maximusxp200

Zgadłeś jerzeli chodzi o ten micro styk w pokrywie bagażnika kosztował mnie 34,42zł oryginał cena z ASO nr 8D5959489

I Problem z głowy jak ktoś ma podobny problem to niech zacznie od właśnie tego microstyka.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie również wystąpił problem z oświetleniem bagażnika. Mianowicie chodzi o to że gdy otwieram bagażnik oświetlenie działa tylko do momentu podniesienia klapy o ok. 20 cm ponad tylny zderzak przy szerszym otwarciu gaśnie. Sytuacja ma się odwrotnie przy zamykaniu, otóż lampka zapala się znowu przy zamykaniu właśnie gdy klapa znajdzie się na wysokości ok 20 cm nad zderzakiem.

Mam przeczucie ze to wina tego wmikrowłącznika, chciałbym tylko się dowiedzieć co sznowni koledzy o tym sądzą??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
gdy otwieram bagażnik oświetlenie działa tylko do momentu podniesienia klapy o ok. 20 cm ponad tylny zderzak przy szerszym otwarciu gaśnie. Sytuacja ma się odwrotnie przy zamykaniu, otóż lampka zapala się znowu przy zamykaniu właśnie gdy klapa znajdzie się na wysokości ok 20 cm nad zderzakiem.
a mnie się wydaje, że to wina pęknięcia przewodu (miedzi) wewnątrz izolacji. Sprawdź wiązkę w miejscu, gdzie się załamuje przy otwieraniu i zamykaniu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
a mnie się wydaje, że to wina pęknięcia przewodu (miedzi) wewnątrz izolacji. Sprawdź wiązkę w miejscu, gdzie się załamuje przy otwieraniu i zamykaniu.

 

Miałeś rację okazało się że to pęknięty przewód w miejscu w którym się załamuje przy zamykaniu bagaznika. DZIĘKI. :padam:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja z odwrotnym "problemem". Chciałbym troszkę "popsuć" lampkę w bagażniku...

W okresie letnim będzie mi się zdarzało zostawiać na długo otwarty bagażnik. Nie muszę nikomu tlumaczyć jak to się odbije na akumulatorze. Lampka bagażnika (w odróżnieniu od pozostałych lampek kabinowych) nie ma ręcznego wyłącznika, a szkoda.

Czy gdybym skądś zdobył lampkę kabinową (z wyłącznikiem) to będzie pasowała w miejsce lampki bagażnika? Bo wtedy mógłbym zwyczajnie ręcznie wyłączyć światło.

Czy może lepiej zamontować jakiś oddzielny wyłącznik ale, nie wiem czy nie zakłóciłbym przez to działania AA/CZ...

A swoją drogą to czy to światło w bagażniku nie powinno samo gasnąć po upływie jakiegoś czasu, tak jak pozostałe...?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak przejmujesz się poborem prądu, a nie chcesz tracić światła zmień żarówkę na diodową, tyle samo światła a pobór prądu znikomy. Jak masz trochę zdolności technicznych zrobienie jej samemu kilka minut i koszt około złotówki, można też gotowe kupić np. na allegro. W moim poprzednim samochodzie zmieniłem wszelkie możliwe żarówki oświetlenia na diody (akurat świecące na niebiesko - efekt niesamowity) i o ile dobrze pamiętam przełożyło mi się to na zmianę poboru ( przy świecących wszystkich naraz żarówkach) z 80 na około 4 W - a świeciło zdecydowanie mocniejszym światłem niż orginalne.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Znajdę gdzieś opis jak to zrobić? Proszę o krótką poradę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności