Skocz do zawartości
zales

Oświetlenie bagażnika

Rekomendowane odpowiedzi

Gość tomabuga

Jeśli chodzi o oświetlenie bagażnika to omawiany wcześniej mikrowłacznik wygląda tak, jak na zdjęciu przedstawionym poniżej. Czy to kabelek, czy mikrowłacznik to najlepiej jest sprawdzić wogóle po otwarciu na kostce do mikrowłacznika jest podawane napiecie. Jeśli tak to problem z pękniętym przewodem odpada. Co do tego mikrowłacznika. Przeczytałem wszystkie posty i myśle, że bedę próbował zdjąć gumeczkę na tym właczniku i użyje WD-40. Jeśli to nic nie da to sprawa jest jasna - trzeba kupić w ASO nowy z 35 zł :(

Mikro 1.JPG

Mikro 2.JPG

Mikro 3.JPG

Mikro 4.JPG

Mikro 5.JPG

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość tomabuga

Wczoraj z sukcesem naprawiłem mikrostyk w zamku. Żeby jednak wszystko grało, należy rzeczywiście ściągnąć lub naderwać gumkę izolacyjną na włączniku mikrostyku i spryskać wewnątrz przeparatem WD-40. Przeczyściłem także zały zamek i wszystko gra :D. Pamiętaj jednak, że podczas zakładania zamka (sedan) trzeba koniecznie wyregulować cięgno które odpowiada za zamykanie zamka - patrz zdjęcie poniżej. Jeśłi tego prawidłowo nie zrobisz to dość ciężko będzie się otwierała klapa.

Mikro 1.JPG

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Wczoraj z sukcesem naprawiłem mikrostyk w zamku. Żeby jednak wszystko grało, należy rzeczywiście ściągnąć lub naderwać gumkę izolacyjną na włączniku mikrostyku i spryskać wewnątrz przeparatem WD-40. Przeczyściłem także zały zamek i wszystko gra :D.

Jednak mój "patent" się sprawdza. Już dłuższy czas jeżdzę i oswietlenie działa bez zarzutu :ok:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość tomabuga
:padam::padam:Danek75 to była świetna rada dzięki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Myślałem że to żarówka wymieniłem żarówke i dalej brak oświetlenia.

Gdzie jest włącznik tego oswietlenia chyga w podnoszonej klapie jak się tam dostać?

Ciekawi mnie po co w uchwycie żarówki jest zamontowana dioda?

Passat sedan 1.9tdi 1999r.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jezeli Ci nie dziala oswietlenie bagaznika pomimo wymiany zarowki,to najprawdopodobniej musisz rozebrac klape bagaznike bo tam znajduje sie wł i wył oswietlenia i sprobowac go przeczyscic jezeli to nie pomoze musisz go wymienic na nowy.

aby dostac sie do srodka klapy musisz odkrecic tapicerke jest ona przykrecona wkretami

pozniej juz ci pojdzie z gorki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

niva5 ;

 

Oto rysunek poglądowy , jak dostać się do wnętrza klapy bagażnika.

b5baganikkg8.th.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak też myślałem interesuje mnie jeszcze tylko po co ta dioda w oprawce?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Tak też myślałem interesuje mnie jeszcze tylko po co ta dioda w oprawce?
moze to czujnik ultradźwiękowy -od alarmu ??

tylko po co on miał by być w bagażniku..tego nie wiem :583:

schowek01ys3.th.jpg

budową lampka bagaznika przypomina lampkę wewnętrzną, może ktoś kiedyś chciał pokombinować i wsadził taką...

Pozdrawiam

ps.daj foto.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mialem ten sam problem okazalo sie ze poszedl mi czujnik od zamykania klapy

"poszedł" czytac= zastalem go zasniedzianego ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie jest inna oprawka z żarówką w5w szklana taka jak w pozycyjnych swiatłach i orginalnie jest tam wmontowana diodka prostownicza w tej oprawce.

Nie luknąłem tylko dokładnie czy jest ona podłączona szeregowo czy równolegle.

Jesli jest rownolegle to ewentualnie pelni role gasika impulsu choć to dziwne bo takie układy stosuje się przy uzwojonych cewkach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Coś znalazłem w necie.

Jeśli w centralce alarmu ,w układzie elektronicznym zastosowana jest dioda to sprawa istotnie nie jest problematyczna.Może ona w kierunku zaporowym blokować dopływ +12V,lecz nie stanowi przeszkody w połączeniu z minusem z karoserii.Oczywiście za pośrednictwem wyłączników dżwi i klap.+12V( na wyłącznikach ) bierze się z tąd ,że żarnik żarówki jest przewodnikiem.Wg. tego toku myślenia ,nie ma powodu zastosowanie dodatkowej diody w wył.oświetl. klapy.Problemem pozostaje jednak to,że 1- po otworciu dżwi pod klapą zapala się lampka,2-po otwarciu klapy zapalasię dodatkowo lampka(przednia) oświetlenia kabiny.3-po otwarciu dżwi i wyłączeniu lampki wkabinie kier.,lampka pod klapą nie gaśnie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mój problem z oświetleniem jest taki, że jak otwieram klapę sedana, to światło pojawia się do momentu otwarcia na wysokość około 20 cm, po podniesieniu wyżej gaśnie i już nie świeci. Czasami nie zawsze się zapala po podnoszeniu, raz jest a raz nie.

Gdzie szukać usterki?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gdzie szukać usterki?

Miałem podobne objawy. Sprawdz przewody w wiązce, czesto pękają na zgięciu. Jak otworzysz klapę wiązka znajduje się z lewej strony.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A czy tak samo ma się sprawa w passacie po lifcie? Mam sedana z 2002 roku i też mi nie działa oświetlenie bagażnika. Do tego nie mam sygnalizacji otwarcia bagażnika na wyświetlaczu MFA wewnątrz samochodu. Czy problem rozwiążę w ten sam sposób?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
A czy tak samo ma się sprawa w passacie po lifcie?

Powinno pomóc. Rozbierz zamek i sprawdź NASZ patent :D Jeśli to nie pomoże, to wina może być gdzieś w przewodach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak zrobię. W sobote się wezmę i dam znać. Ten sam problem mam w drzwiach kierowcy. podobno też kwestia mikroprzełącznika zintegrowanego w zamku ale więcej z tym jest roboty. Na razie zajmę się bagażnikiem. :-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi o zamek w drzwiach kierowcy, to poległem :( Za dużo rozbierania.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No tak właśnie słyszałem. Byłem u elektryka, który mi kiedyś kilka rzeczy robił w innych samochodach i powiedział mi, że zrobienie zamka kierowcy kosztowałoby mnie 150zł a bagażnika 80. Bagażnik sam postaram sie zrobić a z tymi drzwiami to pewnie w koncu się szarpnę. W końcu niebawem ciemno będzie się robiło już dość wcześnie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności