Skocz do zawartości
zales

Oświetlenie bagażnika

Rekomendowane odpowiedzi

Mam problem z oświetleniem bagażnika, czasem ono działa czasem nie. Może mi ktoś powiedzić gdzie jest czujnik włączający te oświetlenie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To mikrowyłącznik w zamku drzwi które otwierasz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
To mikrowyłącznik w zamku drzwi które otwierasz.

Potwierdzam...chociaż nie miałem z nim problemu, to on odpowiada za wyłączanie i włączanie oświetlenia :P

edit/niedoczytałem oczywiście chodzi o mikro...zamka bagażnika :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hmm, w jakim zamku drzwi, koledzy? Ten mikrowłącznik umieszczony jest w zamku ale pokrywy bagażnika. Dostanie sie do niego wymaga odkręcenia 13 wkrętów w obiciu pokrywy bagażnika, wcześniej wyjęcia trójkąta ostrzegawczego i odkręceniu 2 śrub. Potem już bezproblemu. Dobrze jest wyjąć ten cholerny mikrowłącznik i spróbować go pomoczyć np w benzynie oczyszczonej. Jeśli nie pomoże to pozostaje wymiana na nowy lub zamiana na nieorginalny. Ja już zamianę przerabiałem i mam spokój. W razie czego służę poradą.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No masz rację wasil1. W zamku pokrywy. Nieprecyzyjnie wyrażalismy swoje opinie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość dudek_md

Ja mam podobny problem. W bagażniku mojego kombi od zakupu nie palilo sie swiatlo. Zbagatelizowałem sprawę bo sądziłem, że to wina żarówki. Kupiłem żarówke włożyłem i nic. Doszedłem wiec do wniosku że to wina mikrostyku w zamku klapy. Ale jakie bylo moje zdziwienie kiedy otwożyłem pokrywe silnika a następnie klape bagażnika i swiatlo sie zapalilo. Zostawiajac otwarto pokrywe z przodu zamknąłem klape bagażnika i światło zgasło co oznaczałoby według mnie że mikrowyłącznik w klapie działa. Macie koledzy jakiś pomysł co to może byc ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość dayv
Macie koledzy jakiś pomysł co to może byc ?

 

czary.... Co ma wspolnego maska z bagaznikiem to ja nie wiem.... Bardziej cos o alarm mi to ociera... bo tam jest wlacznik od syreny...jezeli masz org. alarm to bardziej mi sie tam wydaje modul komfotu to bendzie.

 

ps. u mnie swiatelko nie dziala w przedzie na drzwiach i klapie tylnej .... warjuja rygielki i nie swieci sie czesto lampka przy rygielku... :sciana: :sciana: :sciana: :vw:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wyłącznik zabudowany w zamku tylnej klapy jest tak zabudowany, że jego styki się samooczyszczają (do czasu :evil: ).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja pomysł mam :hurra: , bo miałem podobny problem. Skoro raz ci się zapala, a innym razem nie, to wina tego mikrowyłącznika, o którym tu wszyscy piszą. Wyjm zamek z klapy i go rozbierz, tzn. wyciągnij z niego taki szary spory plastik, w którym jest ten mikrostyk, zerwij troche tą gumeczkę, co jest przy styku i popsikaj WD-40. Bo miałem to samo i początkowo moczyłem w benzynie, jak tu na forum doradzali, ale to nic nie dało. Tak więc psiknij tam kilka razy, potem przedmuchaj, złóż zamek i gotowe. OT - i filozofia twojego problemu. Czary tu raczej nie występują dayv :wpale::ok::cwaniak::rotfl:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość dayv
Czary tu raczej nie występują dayv :wpale:

 

no nie wiem....

 

Ale jakie bylo moje zdziwienie kiedy otwożyłem pokrywe silnika a następnie klape bagażnika i swiatlo sie zapalilo

 

Jak to nazwiesz^ ?

 

To juz nie mikroswitch ale modul komfortu swiruje od alarmu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie tak. Jeżeli miałeś zakładany alarm to takie rzeczy mogą się zdarzyć. Kiedyś opisywałem to na forum tym lub na Elektrodzie.

światełko bagażnika zapalało się za każdym razem jak wyjmowałem kluczyk ze stacyjki lub otwierałem drzwi... Na pytanie dlaczego nie ma diód które oddzielają poszczególne obwody - "Żaden klient nigdy nie chciał wiec nie zakładamy...." :przestraszony:

Cytując luźno Tomasz Lisa "A skąd ten biedny człowiek do hu.... ma o tym wiedzieć..." :cenzura::]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dayv - ale to może być czysty przypadek, ze sie zapaliło po uprzednim otwarciu klapy z przodu. U mnie też się zapalało jak np po otwarciu bagażnika otwierałem drzwi - i co na to powiesz?? Ja stawiam na sam wyłącznik w klapie :ok::hurra:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem opisane objawy pasują do szwankującego modułu komfortu a raczej kabelków biegnących pod wykładziną do niego - lubieją próchnieć, ot i cała tajemnica "czarów".

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość wachowicz_domel

u mnie to w ogóle nie działa ale musze się za to zabrać bo mnie denerwuje jak mam coś włożyć do bagażnika a tam ciemno jak w d.... bo nocki się juz szybko robi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To zrób najpierw tak jak ja to opisałem - mniej czasu na pewno ci to zajmie, niz "dzwonienie przewodów" i dogrzebanie sie do modułu. Taka jest moja rada :ok::]:P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość jarek_11

Ja mam taki sam problem jak dayv, nie wiem co z tym zrobić. Z tym światłem w przednich drzwiach jest dużo powiązanych rzeczy np. buczek od świateł. Co trzeba naprawić?

 

 

Passat 1.9 TDI 1997

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość dayv
Dayv - ale to może być czysty przypadek, ze sie zapaliło po uprzednim otwarciu klapy z przodu. U mnie też się zapalało jak np po otwarciu bagażnika otwierałem drzwi - i co na to powiesz?? Ja stawiam na sam wyłącznik w klapie :ok::hurra:

 

 

jasne a teraz centralny tez mu sie przez przypadek wariuje ? Bardziej mnie to smierdzi takim komfortem badz alarmem :) Ale ze switchem jest fakt mniej roboty wiec zdjac plstik rozkrecic dostac sie do zamka w benzynie ekstrakcyjnej pomoczyc ( choc bywalo ze to zalatwialo zamek....) lub spsikac wd40 (albo czyms co wypeira wode) i porobic mu zimne luty(tzn naprawic je)

Dziala Ci buzer, lampka dolna drzwiowa i przy rygielku kierowcy ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość dudek_md

Co to za badziewie ten modul komfortu skoro same z nim problemy?

 

Co do alarmu orginalnego to zaczal mi ostatnio wyc bez powodu w nocy kiedy jest silny wiatr. Myslalem, ze to od deszczu bo tez padalo w dniu kiedy to sie zaczelo ale wczoraj wieczorem bylo sucho i wietrznie znowu zaczal wyc. Otworzylem zamki pilotem i zamknalem ponownie to zaczelo migac swiatlo oswietlenia kabiny i znowu zaczal wyc. Najsmieszniejsze jest to ze w dzien jest wszystko ok.

 

Czy ktos wie jakiego rodzaju czujniki ma oryginalny alarm?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam podepne sie pod temat

zrobilem wszystko welug wyczytanych tu instrukcji jak naprawic swiatelko. rozkrecilem zamek wyjalem mikrostyk(wyglada jak nowka prosto ze sklepu o wilgoci raczej nie ma mowy) poskladalem poruszalem wszystimi kabelkami i co dziala:D przez 5min:( czy ten nieszczesny modul komfortu moze miec cos z tym wspolnego? dzis probowalem sie do niego dostac ale jakos mi nie wyszlo i sobie darowalem. co jeszcze moge sprawdzic?

pozdr michal

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności