Skocz do zawartości
marek29

Zmiana zegarów 919 na 920 CAN Działa!

Rekomendowane odpowiedzi

To jakie kodowanie powinienem mieć ?

 

spryskiwacz 4+16 Navi =20

jeśli czujnik zużycia klocków +1 =21

Chodzi oczywiście o dwie pierwsze cyfry.

Edytowane przez riccardoa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
spryskiwacz 4+16 Navi =20

jeśli czujnik zużycia klocków +1 =21

Chodzi oczywiście o dwie pierwsze cyfry.

 

i tak nie trybie 02045

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Cytat Zamieszczone przez pawian78 Zobacz posta

i tak nie trybie 02045

20145

 

Ale na 4-tym miejscu powinno być 0 (czujnik temp/poz oleju). Podajesz 4 dla starych zegarów-wybór silnika.

W 3bg to kontrola oleju ,ustaw na 0.

Spróbuj

 

20105

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie przyjmuje mi takiego kodowania 20105

pierwszej cyfry nie mogę zmienić jest 0 a na 4 miejscu nie przyjmuje 0.

Edytowane przez pawian78

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam podobnie, czujnika oleju wykodować w 3B się NIE DA, kodowanie jakieś śmieszne przyjmuje cyfrę 1,2,4,5,6,7,8 i nic innego, nic to nie zmienia... Co do tempomatu, w 3B nie świeci kontrolka, pomimo, że test ją aktywuje. Ja u siebie podłączyłem bezpośrednio pod manetkę i mam. Kolego a wyświetla Ci aktualny bieg na liczniku? Bo u mnie po dokładce CANa nie, sterownik skrzyni nie obsuguje CANa, a te info chyba nim leci...

Edytowane przez polonez15

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie pokazuje na jakim biegu jadę, co do kodowania najprawdopodobniej trzeba wymienić wsad w liczniku.kontrolka tempomatu powinna działać komunikacja jest po can ale to się dokładnie dowiem?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kontrolka leci po CAN ale mówię Ci, siedziałem i analizowałem to długi czas i nie udało się jej "uruchomić" bez modów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Kontrolka leci po CAN ale mówię Ci, siedziałem i analizowałem to długi czas i nie udało się jej "uruchomić" bez modów.

 

O dalszych modach Marek wspominał gdzieś wcześniej w tym temacie, tzn wymiana sterownika na 012. Szczegółów nie znam.

 

pzdr

http://forum.vw-passat.pl/threads/75803-Zmiana-zegarow-919-na-920-CAN-Dziala!?p=1410255&viewfull=1#post1410255

Edytowane przez symeks

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam takie pytanie z innej beczki... mając sterownik z CAN 038 906 018 GA będzie można też założyć kierownicę z multifunkcją z FL?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie moduł komfortu musiał byś wymienić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
nie moduł komfortu musiał byś wymienić.

 

 

aha rozumiem:) a powiedz mi sterownik z CAN jest konieczny tak? no i ten moduł komfortu tak jak mówisz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam jak odczytać numer kodowania licznika gdzie on się znajduje ?????

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

odnowię temat montując zegary przed liftowe 3B0920842A z pełnym fisem wykoduję z nich czujnik oleju i pytanie czy zakoduje nawigację do nich.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich. Gdyby ktoś był zainteresowany zakupem komputera 038 906 018 GA proszę pisać na PW.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich. Wymieniłem licznik mfa 3B1919880 na 3B0919890JX z pełnym fisem. Nie działa brzęczyk... Kodowanie licznika zmieniłem. Co zrobić żeby działał?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Mam komputer 038 906 018 BM. W środku jest ten dodatkowy procesor. Komputer podłączałem do mojego B5 i normalnie wszystko działa. Prawdopodobnie jest to komputer od golfa lub bory. Czy mój pasek będzie na nim śmigał poprawnie i czy komp ma napewno szyne CAN??? Mam tez dostęp do licznika z fis od passata 2.8 4motion. Czy po przekodowaniu licznika będzie on działał poprawnie w moim dieslu???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
mam takie pytanie z innej beczki... mając sterownik z CAN 038 906 018 GA będzie można też założyć kierownicę z multifunkcją z FL?
nie moduł komfortu musiał byś wymienić.

 

a że się tak zapytam, co ma piernik do wiatraka ?

 

 

 

 

Angest licznik będzie działał, pytanie czy będziesz zmieniał tarcze i wsad na te z diesla czy zostawisz jak jest ?

Benzyna nie ma kontrolki świec żarowych, fizycznie w liczniku powinna być i po zmianie wsadu może zadziałać.

Fizycznie licznik będzie pracował

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dostałem licznik od FL. Wszystko pięknie śmiga. Nie mam tylko temperatury z klimatronika i świecą mi się poduszki. Mam też komunikat o stanie oleju. Sterownik poduszek mam napewno bez CAN bo ktoś już wymienił - została nawet wtyczka ze sterownika z CAN (zaznacze, że pasek miał wcześniej silnik 2.5 tdi i ma instalacje CAN). Niestety nie wiem czy mój sterownik od klimatronika ma CAN. Sterownik ma symbol 3B1 907 044 B.

Tak wogóle to VAG nie czyta mi nic po szynie CAN tylko po k-line. Czy taak ma być???

 

 

 

Podmieniłem sterownik poduszek powietrznych wg opisu i kontrolka gaśnie:))

Edytowane przez Angest

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zegary z Pb pasują (nie ważne jaka wersja).

Zmieniamy wsad i tarczę obrotomierza i gada.

Ps.Sam mam z pb (bo tanio kupiłem).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności