Skocz do zawartości
focusgr

Montaż oryginalnego parktronika

Rekomendowane odpowiedzi

Kolego tak jak pisałem wcześniej nie chce mieć wizualizacji a z tego co znalazłem na forum to było tylko o tyle ale z OPC więc pozwoliłem sobie zadać pytanie, a pisanie że było owszem ale z OPC.

Na dzień dzisiejszy zamówiłem sterownik od golfa 1K0919283A z tego co patrzyłem golf miał na tył PDC. Z tego co wiem to właśnie sterownik z końcówką 475 mi nie jest potrzebny.

Jak sterownik dotrze do mnie to dam znać czy zadziała.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to się cieszę że rozgryzłem twój temat bo ops jest fajny jak sie ma rns-a 510 lub rcd 510

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, dotarł do mnie moduł z golfa 1k0919283A ale niestety po podłączeniu w dalszym ciągu pdc nie działa. VCDS nie pokazuje żadnych błędów, w blokach wartości mierzalnym mam wszędzie wpisane 255, gdy wrzucam wsteczny słychać jedno "pikniecie" po czym w blokach spada wartość do 10cm i ciągły pisk wydobywa się z głośniczka. Dodatkowo nie wiem czemu nie mogę zmienić kodowania w sterowniku, przycisk kodowania mam tak jakby wyłączony. Pomorze ktoś?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Pomorze ktoś?

 

Ja Mazowsze!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam, dotarł do mnie moduł z golfa 1k0919283A ale niestety po podłączeniu w dalszym ciągu pdc nie działa. VCDS nie pokazuje żadnych błędów, w blokach wartości mierzalnym mam wszędzie wpisane 255, gdy wrzucam wsteczny słychać jedno "pikniecie" po czym w blokach spada wartość do 10cm i ciągły pisk wydobywa się z głośniczka. Dodatkowo nie wiem czemu nie mogę zmienić kodowania w sterowniku, przycisk kodowania mam tak jakby wyłączony. Pomorze ktoś?

 

Moduł kupiłeś Boscha a czujniki jakiej masz firmy ....... :) może to jest problem.

Edytowane przez Zielas

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czujniki mam Valeo dokładnie 1S0919275

czujnik.jpg

Wobec tego czy czujniki zadziałają z innym sterownikiem (jakim) czy trzeba zmienić czujniki. Interesuje mnie tylko sygnalizacja dźwiękowa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki kolego ale z tego co widzę ten moduł ma końcówkę 475 czyli domyślam się, że jest pod OPS a ja nie mam rns-a 510 ani rcd 510.

Inne propozycje lub wyprostowanie mojego myślenia mile widziane

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wizualizacja jest również na rcd 310, ale nie mając radia można zainstalować OPS i chyba są różne kodowania, a na przyszłość jak znalazł.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Wizualizacja jest również na rcd 310, ale nie mając radia można zainstalować OPS i chyba są różne kodowania, a na przyszłość jak znalazł.

 

Wizualizacji nie musisz podłączać ale moduły 475 są pod CAN, bez tego nie będą chodzić. Trzeba pociągnąć skrętkę do gatewaya lub modułu xenonów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam,

czy zamiast czujników VW o numerach 3C0...... mogę zaistalować 1S0 od skody ? ponoć są identyyczne a i dużo tańsze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś testował moduły PDC od Passata B7 z OPS?

Konkretnie 3AA919475D - czy jest szansa, że podejdzie zamiast unikatowego 3c8 ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Czy ktoś testował moduły PDC od Passata B7 z OPS?

Konkretnie 3AA919475D - czy jest szansa, że podejdzie zamiast unikatowego 3c8 ?

 

chwila, od b7 działają ale ten akurat jest do asystenta parkowania PLA, musi być oznaczenie 8K.

Edytowane przez Zielas

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
chwila, od b7 działają ale ten akurat jest do asystenta parkowania PLA, musi być oznaczenie 8K.

 

Ale gdzie to oznaczenie 8K ?

Jest jeszcze taki:

http://allegro.pl/vw-passat-cc-b7-sterownik-modul-pdc-3ae919475b-i3503110317.html

Edytowane przez bobie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

Ten co podałeś ma akurat dziwną tą nalepkę, musi być napis Parkhilfe 8K (nie Parkhilfe PLA), np:

 

http://allegro.pl/vw-passat-b7-sterownik-pdc-parktronik-3ae919475c-i3512676095.html

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich!

Podłączę się pod temat bo nie jestem pewien czy znalazłem dobry moduł. Byłem u elektryka sprawdził mi błędy i stwierdził że padł u mnie moduł parktronika. Jeździłem do niego jeszcze chyba z 3 razy ale nigdy nie ma dla mnie czasu więc postanowiłem sam wymienić ten moduł. Zajrzałem przez schowek z prawej strony z tyłu, że pod tapicerką jest jakiś fioletowy moduł jeśli odpenę ten moduł mogę pozmieniać jakieś kodowanie albo coś czy mogę odpiąć i sprawdzić czy to to czego szukam i w razie czego później z powrotem podpiąć nie chciałbym żeby zaraz jakieś błędy zaczęły mi się pokazywać lub czy ewentualnie mogę jeździć normalnie bez tego modułu. Narazie tylko piszczy mi ten parktronik (jeden długi pisk na początku a później już tylko mrugający przycisk od wyłączenia). Mam RNS 510 z chęcią włączyłbym wizualizację ale na kodowaniu się zupełnie nie znam więc tego tematu nawet nie rozpoczynam:(.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam wszystkich!

Podłączę się pod temat bo nie jestem pewien czy znalazłem dobry moduł. Byłem u elektryka sprawdził mi błędy i stwierdził że padł u mnie moduł parktronika. Jeździłem do niego jeszcze chyba z 3 razy ale nigdy nie ma dla mnie czasu więc postanowiłem sam wymienić ten moduł. Zajrzałem przez schowek z prawej strony z tyłu, że pod tapicerką jest jakiś fioletowy moduł jeśli odpenę ten moduł mogę pozmieniać jakieś kodowanie albo coś czy mogę odpiąć i sprawdzić czy to to czego szukam i w razie czego później z powrotem podpiąć nie chciałbym żeby zaraz jakieś błędy zaczęły mi się pokazywać lub czy ewentualnie mogę jeździć normalnie bez tego modułu. Narazie tylko piszczy mi ten parktronik (jeden długi pisk na początku a później już tylko mrugający przycisk od wyłączenia). Mam RNS 510 z chęcią włączyłbym wizualizację ale na kodowaniu się zupełnie nie znam więc tego tematu nawet nie rozpoczynam:(.

 

To że piszczy i mruga może oznaczać bardzo wiele. Np. uszkodzony jeden z czujników. Bez podłączenia do komputera i odczytania błędu nie jesteś w stanie nic powiedzieć. Odradzam wymianę modułu bez ustalenia przyczyny błędu.

Jeśli chcesz mieć wizualizację na RNS510 a nie masz jej przy obecnym module to czeka Cię doprowadzenie wiązki drivetrain-CAN, dwa przewody CAN (skręcone), którymi możesz się wpiąć tylko do wtyczki gateway-a nad pedałem gazu. Operacja jest iście ginekologiczna - wiem bo to zrobiłem ;-).

 

Póki co postaraj się*o dostęp do VCDS-a lub innego interfejsu, który powie Ci jakie błędy masz na sterowniku parktronic-a.

Może się okazać, że wystarczy wymienić czujnik za 50-70 zł i po sprawie.

 

---------- Dodano o 14:11 ---------- Poprzednia wiadomość o 14:10 ----------

 

Ten co podałeś ma akurat dziwną tą nalepkę, musi być napis Parkhilfe 8K (nie Parkhilfe PLA), np:

 

http://allegro.pl/vw-passat-b7-sterownik-pdc-parktronik-3ae919475c-i3512676095.html

 

Potwierdzam - mam u siebie moduł 3AE z oznaczeniem 8K i działa bez problemu z wizualizacją na RCD310 ;-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie po zeskanowaniu mojego autka pojawił mi się następujące błędy przy asystencie parkowania.

Adres 10: Asyst.park./kierow. (J446) Plik etykiet: 3C8-919-475.clb

Oznaczenie elementu SW: 3C8 919 475 HW: 3C8 919 475

Komponent: PARKHILFE 8K H07 0007

Weryfikacja: -------- Numer seryjny: 97540828701650

Kodowanie: 100003

Kod serwisu: WSC 05314 000 00000

VCID: F1E32E5528F7EE905E2

 

2 - ilość znalezionych błędów. Oto one:

01625 - Brzęczyk ostrzegawczy systemu pomocy przy parkowaniu (H22); z przodu

009 - Przerwa / zwarcie z masą - Sporadyczny

Ramka zamrożona:

Stan błędu: 00101001

Priorytet błędu: 3

Częstość błędu: 1

Wew.licznik błędów: 40

Przebieg: 162176 km

Wskaźnik czasu: 0

Data: 2013.10.19

Czas: 14:18:37

 

Ramka zamrożona:

Temperatura: 9.0*C

 

16347 - Sterownik - EEPROM

014 - wadliwy

Ramka zamrożona:

Stan błędu: 01101110

Priorytet błędu: 3

Częstość błędu: 1

Wew.licznik błędów: 0

Przebieg: 155491 km

Wskaźnik czasu: 0

Data: 2013.05.12

Czas: 13:26:29

 

Ramka zamrożona:

Temperatura: 58.0*C

 

 

Adres 17: Zest.wskaźników Plik etykiet: AKP\3C0-920-xxx-17.clb

Oznaczenie elementu SW: 3C0 920 871 K HW: 3C0 920 871 K

Komponent: KOMBIINSTRUMENT VD1 2416

Weryfikacja: V0002000 Numer seryjny: 00000000000000

Kodowanie: 0007105

Kod serwisu: WSC 80093 222 69422

VCID: 2C5D7F218F554378AD4

 

Znaleziono 1 błąd:

03075 - Sterownik automatycznego pilota parkowania (J791)

004 - Brak sygnału / brak komunikacji - Sporadyczny

Ramka zamrożona:

Stan błędu: 00100100

Priorytet błędu: 2

Częstość błędu: 1

Wew.licznik błędów: 100

Przebieg: 162176 km

Wskaźnik czasu: 0

Data: 2013.10.19

Czas: 14:43:36

Może ktoś mi powiedzieć co one oznaczają? I czy np po skasowaniu ich (jeśli się uda) parktronic może zacząć działać? Czy raczej tak jak mówił mi kiedyś elektryk moduł ma do wymiany?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Informuję że na sterowniku 7E0 919 475 E PDC śmiga aż miło , duże piwko dla Wojtka za kabelogie .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A posiada ktoś informacje czy PDC z OPC , sam tył pójdzie na module 6R0919475C na module też jest nr 7E0919475 ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności