Skocz do zawartości
focusgr

Montaż oryginalnego parktronika

Rekomendowane odpowiedzi

foto tyłu grila,

niestety nie ma oznaczenia gdzie wiercić otwory pod czujniki,

pozostaje zakup ori grila z otworami na czujniki, lun podjąć ryzyko wiercenia "na oko"

 

passatb6griloznaczeniec.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki Bimbasz za foto.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. Czy ktoś może mi podpowiedzieć gdzie jest głośniczek z tylnych czujników w passacie b6. Przod słychać normalnie głośno a tylne wogle nie dziala?. Dodam ze mam passata w sedanie. Wydaje mi sie ze pod tylna polka,ale jak sie do tego dobrac?Moze juz ktos przerabial ten temat?dzięki za pomoc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Było nieraz pokazywane, musisz poszukać...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To skoro moduł ze skody podchodzi do mam pytanie czy same czujniki ze skody też podchodzą?

Wizualnie są takie same. Numer też maja ten sam co w Passacie tylko jak wiadomo 3 pierwsze literki modelowe są inne. A czujniki połowę tańsze...

 

http://moto.allegro.pl/czujnik-parkowania-pdc-vw-audi-skoda-4h0919275-i2916202207.html

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
To skoro moduł ze skody podchodzi do mam pytanie czy same czujniki ze skody też podchodzą?

Wizualnie są takie same. Numer też maja ten sam co w Passacie tylko jak wiadomo 3 pierwsze literki modelowe są inne. A czujniki połowę tańsze...

 

http://moto.allegro.pl/czujnik-parkowania-pdc-vw-audi-skoda-4h0919275-i2916202207.html

 

Kolego już pisałem ja mam od Audi na grill i działają bez błędów, tyle że srebrny lakier a nie chrom.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chłopaki ja byłem w stanie sprawdzić i poświecic grila, ale nie da rady wywiercić otworów to cienka blaszka jest na grilu a wiec proponuje wymiane samego chromu bo jest to nie mozliwe aby wywiercić otwory i by były oki

Edytowane przez romeo9999

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość sebp75

a kolega wywiercil w R-ce bez wiekszych problemow :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No oczywiście można sobie powiercić, nawet widziałem kilka takich aut, tyle że w zimę jak ci na rogu przymarznie, to jak nic podniesie chrom. Chrom na grilu jest gównianej jakości wystarczy popatrzeć na alledrogo ile jest uszkodzonych.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

w ori otwory w grilu są zaokrąglane i tego to ty nie zrobisz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To ja mam pytanie techniczne odnośnie czujników parkowania. Czy da się podłaczyć oryginalnie zamontowane czujniki parkowania w Passacie z 2006 roku która narazie tylkp "pikają" do radia RCD 510 lub innego tak aby pokazywała się na wyświetlaczu informacją gdzie które czujniki widzą przeszkodze. Mam tak w passacie z 2010 roku ale nie wiem czy da się tak zrobić w starszych modelach zmieniająć radio na nowsze- a to jest warunek żony że będzie takim jęździła jak będzie się jej wyświetlało jak w moim....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
To ja mam pytanie techniczne odnośnie czujników parkowania. Czy da się podłaczyć oryginalnie zamontowane czujniki parkowania w Passacie z 2006 roku która narazie tylkp "pikają" do radia RCD 510 lub innego tak aby pokazywała się na wyświetlaczu informacją gdzie które czujniki widzą przeszkodze. Mam tak w passacie z 2010 roku ale nie wiem czy da się tak zrobić w starszych modelach zmieniająć radio na nowsze- a to jest warunek żony że będzie takim jęździła jak będzie się jej wyświetlało jak w moim....

 

oczywiście że się da :)

nowy sterownik od parktronika, przerobienie instalacji elektrycznej, odpowiednie zakodowanie i będzie tak jak chcesz.

a wszystko jest opisane na forum, poszukaj tylko :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzieki za informacje.

Szukam szukam tylko jakoś trafiam na wszystko ale nie konkretnie. Grunt że się da- ja i tak nie będe się w to bawił tylko poszukam jakiegoś machera:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

panowie jak to wyglada w tiguanie jest wszystko tak samo jak w passacie tylko inne kodowania ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Słuchajcie mam taki problem, po długim czasie wziąłem się za podłączenie instalacji PDC w moim passku, zmontowałem instalacje pod OPS wszystko podłączyłem czujniki działają (pikają prawidłowo), nie ma żadnych błędów jedyny mankament który pokazuje mi ze sterownik jest nie zakodowany i nie działa mi OPS na RNS510. Próbowałem go zakodować sterownik oczywiście zmiany kodowania przyjmuje obecnie mam 100002. Próba podmiany Gateway z obecnego (3C0 907 530 E) na Gateway (3C0 907 530 L) rozwiązuje problem z kodowaniem które przyjmuje ale dalej nie ma wizualizacji na navi. Oczywiście kodowanie navi z tego co patrzałem jest prawidłowe. Zamieszczam fot. na której się wzorowałem może muszą być jeszcze jakieś kabelki?? a i sterownik od Park hilfe to 3C8 919 475 A

ops.JPG

z góry dzięki za pomoc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja podłączyłem też według tego schematu i chodzi ops.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kolego a mógłbyś podesłać mi logi z gateway dla porównania, może mam coś popierniczone.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
kolego a mógłbyś podesłać mi logi z gateway dla porównania, może mam coś popierniczone.

 

Wieczorem, ale gateway mam L.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Mam takie pytanko w sprawie parktronika. Mianowicie zamierzam założyć sobie takie oto czujniki ale mam mały problem... Kolega Fedwo kiedyś napisał co trzeba mieć do założenia kompletnego systemu parkowania. Szukałem i szukałem i znalazłem wszystko oprócz

4) krótka wiązka od zderzaka tylnego do modułu

5) dłuuuga wiązka od modułu do przedniego zderzaka

6) wiązka od modułu do wpięcia się w sieć CAN (od sterownika xenonów lub od CAN Gateway) - to nie ten CAN, który można znaleść przy wtyczce od radia. Wiązka ta posiada też kable od zasilania oraz od przycisku parktronica (przy dżwigni zmiany biegów)...

 

Czy ktoś może orientuje się gdzie takie coś można dostać albo czy da się to czymś zastąpić?? bo już brakuje mi pomysłów... szukałem chyba po wszystkich szrotach i aukcjach na allegro i nic...

Z góry dzięki za pomoc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności