Skocz do zawartości
focusgr

Montaż oryginalnego parktronika

Rekomendowane odpowiedzi

Czy ktoś może orientuje się gdzie takie coś można dostać albo czy da się to czymś zastąpić?? bo już brakuje mi pomysłów... szukałem chyba po wszystkich szrotach i aukcjach na allegro i nic...

Z góry dzięki za pomoc

 

Wiem kto robi takie wiązki (właściwie to wszystkie ) ale to forumowicz, więc namiary do Niego wyślę Tobie na priva ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Wiem kto robi takie wiązki (właściwie to wszystkie ) ale to forumowicz, więc namiary do Niego wyślę Tobie na priva ;)

 

 

Witam. Jesli moglbym to tez prosze o ten info gdyz akurat zaczynam zbierac graty pod orginalny parktornic

 

pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dobra-poczekajcie to skontaktuje się z Nim prywatnie przez telefon-jeśli wyrazi zgodę to wrzucę info. do odpowiedniego działu dla wszystkich,jeśli nie - no cóż......dam namiary i pytajcie sami ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witajcie mam błąd parktronika, gdy włączam wsteczny jest tylko długie piszczenie i nic park tronik nie działa vcds pokazuje zwarcie do masy jednego czujnika ok. podmieniam na inny i ten sam problem nic się nie zmienia sprawdziłem wiązkę multimetrem i niby ok. zero zwarcia, jak odłączę całkowicie wiązkę od centralki to tez się nic nie zmienia ciągły sygnał i park tronik dezaktywowany i stad moje pytanko czy to może być wina tej centralki czy może faktycznie wiązka robi zware do masy a i jak sprawdzić dokładnie vcdsem czujniki, jaka grupę logować?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Dziś podjąłem próbę montażu oryginalnych czujników pdc tylko na tył i niestety klops. Czujniki mam następujące 1S0 919 275 a sterownik 3C0 919 283 B. Po montażu zakodowaniu wywala mi błędy 01625, 02069. Instalację sam robiłem. Czy ten sterownik obsłuży te czujniki czy potrzebny inny? Nie interesuje mnie wizualizacja gdyż nie mam do tego odpowiedniego radia, na dzień dzisiejszy chcę zrobić tylko tył.

Proszę o wskazówki i ewentualne numery sterownika

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość sebp75

pierwszy blad nie jest pokazany na ross tech a drugi to jest ze nie ma polaczenia z przednimi czujnikami, czyli tak jak powinno byc, no bo chyba nie masz ich z przodu tak...??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zgadza się przodu nie montowałem, chcę na tą chwile mieć tylko z tyłu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość sebp75

no to dlatego nie musisz sie tym bledem raczej przejmowac bo i tak bedzie, jak nie ma czujnikow ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Znacie może kogoś koło Warszawy kto pomoże w instalacji czujników i kamerki? Zastanawiam się nad instalacją od jakiegoś czasu. Niestety nie mam nawet narzędzi by wszystk oporozkęcać i poinstalować.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bym się nie przejmował gdyby wszystko działało jak należy, a nie działa. Po wrzuceniu wstecznego rozlega się pisk z głośniczka, po chwili przestaje piszczeć a z tyłu przeszkody nie ma. Jak coś postawie za autem pdc nie reaguje

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

VW nie ma sterownika tylko na tył do PDC, tutaj musisz posiłkować się sterownikiem ze skody. Ponieważ w Skodzie był PDC tylko z tyłu.

Do takiego podłączenia to przede wszystkim musisz mieć odpowiedni sterownik, jak bedziesz jego pewien na 100% to możesz łączyć kabelki. Inaczej to szukaj wiatru w polu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

o ile się nie mylę to w pasiakach ze stanów był tylko PDC na tył w sensie fabryczny parktronik.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość sebp75

panowie jemu chodzi o to ze to nie dziala a nie ze ma blad bo przodow nie ma :papa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
panowie jemu chodzi o to ze to nie dziala a nie ze ma blad bo przodow nie ma

Seba to ja wiem ze nie działa

Piszę przecież ze sterownik nie jest odpowiedni!

Musi byc sterownik tylko na tył, a ten jest na przód i tył, a jak masz taki sterownik i nie działa jakikolwiek jeden czujnik (czytaj w tym wypadku nie ma przodu) to cały system nie będzie działał.

Aby działał tylko tył musi być sterownik tylko na tył, a takiego w passacie nie ma, wiec szukanie w skodzie. I nie ma tu mowy o tym że zadziała tylko tył na 3C0 919 283 B bo kilka lat temu juz było to testowane i nie ma opcji na uruchomienie takiego PDC

 

 

To jest nr sterownika ze skody 1Z0919475B / 1Z0 919 475 B na tym sterowniku działa PDC z OPS tylko na tyle

Moze też być 5J0919475A

Edytowane przez Bimbasz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość sebp75

a widzisz to teraz wszysko jasne I chlop moze zadzialac :serducho

najprosciej by bylo raczej dolozyc przod, wydaje mi sie ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
a widzisz to teraz wszysko jasne I chlop moze zadzialac

jasne to już było 08-08-2011 gdy napisał to Fedwo, tylko trzeba trochę poszukać, ale jak się nie chce, to potem znowu masa niepotrzebnych pytań i nakręcanie wątku.

Edytowane przez Bimbasz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie a sterownik 1Z0 919 283 B ze skody zadziała?

Kolego Bimpasz nie potrzebnie się czepiasz, patrząc na historie twoich postów również zadawałeś dawniej nieraz oczywiste pytania a teraz uważasz się za guru, wyluzuj trochę.

Tak poza tym dzięki za zaangażowanie w temacie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Kolego Bimpasz nie potrzebnie się czepiasz, patrząc na historie twoich postów również zadawałeś dawniej nieraz oczywiste pytania a teraz uważasz się za guru, wyluzuj trochę.

Tylko ze wtedy odpowiedzi na moje pytania nie było, a na Twoje już są, wiec wykaż choć chęć dobrej woli i poszukaj a nie bezsensownie pytasz się o rzeczy które już były wyjaśnione. Potem się czepiasz że ktoś zwraca Ci uwagę że nie poszukałeś.

Wychodzi że najlepiej się nie odzywać, sami dochodźcie to tego co kilka lat temu odkrywaliśmy

Zauważ tylko że....... a szkoda strzępić język

 

teraz uważasz się za guru

guru jest tylko jeden i to nie jestem ja

 

wyluzuj trochę

oj nawet nie wiesz jaki jestem w tym momencie wyluzowany

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

caro444 mam pytanko a masz moze rns-a 510 czy mdf2 dvd bo to wazne bo wszystkie te moduły z koncówką 475 mają ops i mozesz miec problemy bo będzie sypał błędami A ty na samo piszczenie potrzebujesz z koncówką 283

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności