Skocz do zawartości
Domely

Klocki hamulcowe w B6

Rekomendowane odpowiedzi

poprosze o nr katalogowy wg którego bede mógł zamówić klocki na tył 2.0 tdi sedan 170 km 07r

 

3c0 698 451

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam czy ktoś może mi podać nr katalogowy klocków przód do B6 2010r 1,8 TSI 160 KM sedan. Jakie klocki oprócz ATE jeszcze polecacie i ile mniej więcej kosztują?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Polecam ATE CERAMIC mam je u siebie i zapomniałem co to zasyfione felgi. Może są trochę droższe od normalnych ale naprawdę rewelacyjne :) Cena na Allegro ok 300 zł za przód i 200 zł za tył.

Edytowane przez robibobi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Masz tarcze i klocki ceramiczne ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tylko klocki a cały bajer jest w tym, że można je zakładać na normalne metalowe tarcze. Wpisz w google ich nazwę i poczytaj.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mądrość ludowa głosi, że ceramiczne klocki szybko zjadają zwykłe tarcze ;)

 

edit:

na innych forach piszą że są ok, do pierwszego mocniejszego hamowania. Jak się zagrzeją to twardnieją, szybko tną tarcze i... bardzo piszczą.

 

Ale...

niedługo będę zmieniał z przodu i może zmienię na takie?

(jeżdżę jak emeryt i inie hamuję :) )

Edytowane przez pezet101

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To jest tekst reklamowy - więc z definicji mało wiarygodny :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nikt nie każe ci tego zakładać, ja je polecam bo jestem z nich zadowolony. Zrobiłem na nich już 5 tys km i jakoś mi nie piszczą a nie jeżdżę jak emeryt.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja jeżdżę na "ceramicznych" ATE już drugi kpl.

Nie widzę wad tych klocków. Sprawność doskonała, felga czysta. Nie udało mi się ich przegrzać choć starałem się to zrobić. Przed wakacjami założyłem drugi kpl (P i T) i przed wyjazdem do Włoch na A1 9x shamowałem ze 180 do 80 i ostatnie hamowanie ze 180 do 0 km/h. Nie odczułem zjawiska fadingu, klocki hamowały cicho do samego końca.

Zdecydowanie polecam - to nie jest tekst reklamowy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z wad jakie gdzieś tam wyczytałem było słabe hamowanie na "zimnych" tarczach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ja jeżdżę na "ceramicznych" ATE już drugi kpl.

Nie widzę wad tych klocków. Sprawność doskonała, felga czysta. Nie udało mi się ich przegrzać choć starałem się to zrobić. Przed wakacjami założyłem drugi kpl (P i T) i przed wyjazdem do Włoch na A1 9x shamowałem ze 180 do 80 i ostatnie hamowanie ze 180 do 0 km/h. Nie odczułem zjawiska fadingu, klocki hamowały cicho do samego końca.

Zdecydowanie polecam - to nie jest tekst reklamowy.

 

No to git.

Jak przetestowane w trudnych warunkach, to może też takie założę.

A nie zauważyłeś szybszego zużycia tarczy?

 

Ja od zakupu swoim przejechałem 100 tys km i jeszcze nie zmieniałem klocków, a tzrcze wymieniał poprzednik i są jak nówki :) Wytarcie od klocków jest prawie niezauważalne. Klocki zwykłe, zakładane w ASO, ale nawet nie wiem jakiej firmy...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tarcze (też ATE) były zmieniane przy pierwszym komplecie. Zużycie określiłbym jako normalne.

Zresztą nie oszukujmy się, ceramiczne to one są z nazwy. A jest to tylko i wyłącznie zmiana spoiwa składników z sadzy na lepik z domieszką spieków ceramiki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Te klocki ATE ceramic czy ktos moze mi podeslac ich nr czesci do 1.8 tsi albo link do jakiegos sklepu lub sprawdzonego allegro. Jeszcze jedno jeszcze raz prosze o nr orginałów. W serwisie powiedzieli mi tylko ze mam czujniki ale nic wiecej nie chcieli powiedziec cwaniaki. Sorki ze pisze bez pl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Te klocki ATE ceramic czy ktos moze mi podeslac ich nr czesci do 1.8 tsi albo link do jakiegos sklepu lub sprawdzonego allegro. Jeszcze jedno jeszcze raz prosze o nr orginałów. W serwisie powiedzieli mi tylko ze mam czujniki ale nic wiecej nie chcieli powiedziec cwaniaki. Sorki ze pisze bez pl

podaj vin na pw:) to podziałamy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tylko to są ceny detaliczne z kosmosu:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja napiszę z kolei o klockach BOSCH.

Wiadomo że nie jest to rewelacja ale fakty są takie że założyłem je przy przebiegu 34 tyś, mam na blacie 59 tyś i nadal wygląda na to że mam sporo klocka. 25 tyś km na klocku to jest moim zdaniem sporawo coś? Mam pytanie ile wytrzymują wasze i czy ktoś może polecić jakieś tarcze na przód.

pozdrawiam

Maciej

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja na swoich przednich klockach ATE zrobiłem coś ponad 80 kkm, z kolei z tyłu na klockach już jest ok.90kkm przebiegu, i nadal są. czy to dużo czy mało? chyba dużo. pozdr.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności