Skocz do zawartości
Leszek304

Lista silników bezkolizyjnych

Rekomendowane odpowiedzi

Wiem że na forum temat kolizyjności był poruszany ale dotyczył z reguły silników kolizyjnych i wychodziły też różne sprzeczności. Czy ktoś mogłby zamieścić tak dla potomności raz na zawsze listę silników które na pewno sa bezkolizyjne?? tak aby potem nikt nie musiał się pytać na forum o swój silnik. Jeśli za słabo szukałem i taka lista jest już to proszę o wywalenie tego tematu na śmietnik. Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może podaj o jakie silniki konkretnie Ci chodzi, to pomożemy. Takie wypisywanie wszystkich typów to długa i żmudna robota.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No z tego co wiem to chyba wszystkie diesle sa kolizyjne i zdecydowana większość benzyniaków także. Mi chodzi o tą niewielką (tak mi się wydaje) listę silników bezkolizyjnych. Jeśli ktoś w przyszłości zajrzy na tą liste i nie znajdzie na niej swojego silnika to juz wie ze jego motor jest kolizyjny.

Tak nawiasem pisząc, to zaraziłem kumpla passatem. Planuje on właśnie zakupić te auto ale chciałby z silnikiem bezkolizyjnym, jednak nie wie które z nich sa bezkolizyjne.

Edytowane przez Leszek304

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chłopie wszystkie dizle są silnikami kolizyjnymi!!! a benzyniaki nie koniecznie:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość marewel

Mody zamknijcie ten temat bo slabo mi sie robi jak czytam cos takiego.

W 21wieku koles szuka silnika bezkolizyjnego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

marewel, nie chcesz nie czytaj. Nie każdego stać na B5 czy B6 żeby dorównać Twojemu 21 wiekowi. Kolega chce zakupić B3 lub B4 i z tego co pamietam to niektóre z nich miały silniki bezkolizyjne. Może chcesz też aby zamknięto tematy o B1 i B2 bo są z poprzedniego wieku? Nie chcesz pomóc, nie musisz. Poszukam sam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

c20 NE 2.0 opel benzyna

100 % bezkolizyjny

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a morze kolega szuka bezawaryjne, albo mało awaryjne ,bo bez kolizyjne mozna dwojako rozumieć.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

bez kolizyjne to te którym po zerwaniu paska rozrządu nic nie jest tzn trzeba wymienić rozrząd i wszystko w temacie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

napewno jakieś japońce...

pozdr i ciekawy jestem tej listy....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie, zaraz zaczniecie pisać o ciągnikach, a tu chodzi chyba o silniki VW. ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ok ;) pozdr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak kolega kupi auto i odrazu wymieni rozrząd, to prawdopodobieństwo że do żadnej kolizji nie dojdzie, sobie znacząco zwiększy.

 

Niech szuka auta które bedzie mógł normalnie utrzymać i którym bedzie mu sie w miare dobrze jeździć, o znalezieniu dobrego stanu technicznego nie wspomnę i tyle...

 

A w temacie "który silnik" to najwięcej opinni że bezkolizyjny, słyszałem o 1,8 RP, ABS, ADZ, AAM, itp.... a idąc tym tropem takie same mogą być silniki 1,6 (np taki jak u mnie) czy 2,0 8V bo to praktycznie taka sama konstrukcja.

Ale z własnego doświadczenia tego nie wiem.

 

Pozatym nawet jak sie rozleci takie 1,8 to używka kosztuje już od jakichś 300-400 zł, wiec tragedii nie ma.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wydaje mi się, że wszystkie 8v VW są bezkolizyjne, jednak ręki nie dam sobie uciąć.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak robiłem uszczelniacze w 2E to zawór opadł jakieś 1,5 do 2 cm nim oparł się o tłok a krzywka na wałku ma w granicach 1 do 1,5 cm więc kolizji moze nie byc,dałem ciała i mogłem pomierzyć dokładnie, choć w WKŁ pisze aby w tym silniku podczas montażu wałka był on odpowiednio ustawiony względem cylindrów, ale może w książce specjalnie tak zagrano na psychice aby ktoś nie pomyslał abyjeździć póki sie pasek urwie i nie dbać o zalecane wymiany.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Wydaje mi się, że wszystkie 8v VW są bezkolizyjne, jednak ręki nie dam sobie uciąć.
Dobrze bo bys reki nie mial:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Cytat:Napisał MstrG

Wydaje mi się, że wszystkie 8v VW są bezkolizyjne, jednak ręki nie dam sobie uciąć.

 

Dobrze bo bys reki nie mial

Dokładnie nie można zapomnieć że TDI to nadal tylko 8v

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

Oczywiście chodziło o silniki benzynowe. bo jak ktoś wspomniał wcześniej wszystkie diesle są kolizyjne.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rejestrując się na tym forum myślałem,że wypowiadają się tu fachowcy, jak widać po tych wypowiedziach - pomyliłem się. Nikt nie potrafi podać jednoznacznie które silniki są bezkolizyjne?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

w oplu wszystkie 2.0 8v sa bezkolizyjne

mazda v6, fiat 1.0 1.1 tez i z tego co gdzies wyczytalem 1.8 RP

Edytowane przez uszek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności