Skocz do zawartości
Leszek304

Lista silników bezkolizyjnych

Rekomendowane odpowiedzi

Rejestrując się na tym forum myślałem,że wypowiadają się tu fachowcy, jak widać po tych wypowiedziach - pomyliłem się. Nikt nie potrafi podać jednoznacznie które silniki są bezkolizyjne?

To nie jest forum fachowców,tylko forum użytkowników passata.Nikt nie przechodził szkolenia w VW.Tak że nie wymagaj cudów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cudów nie wymagam, wśród tych użytkowników na pewno są fachowcy, którzy mają większą wiedzę od nas.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Cudów nie wymagam, wśród tych użytkowników na pewno są fachowcy, którzy mają większą wiedzę od nas.

Ale czy posiadają wiedzę na temat który jest na tapecie? A może ktoś odpowie za 3, 5 , 10 dni?

Zamiast pretensji, trochę zrozumienia, nie znoszę takich roszczeniowych ludzi.

 

2E jest bezkolizyjny.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

benzynowe 8V które mają stopień sprężania 9 sa bezkolizyjne, a twój aaz kolizyjny i już przestań nam sie tu dąsać :acute:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wystarczy wziąśc w rączki książeczke np.: Sam naprawiam VW Passat modele 1988-1996 WKŁ i troche poczytac a wszystko bedzie jasne. pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tomek-po co książeczkę-wujek google przecież istnieje...ehh :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Tomek-po co książeczkę-wujek google przecież istnieje...ehh :D
owszem prawda :) ale podalem pewne (ze od VW) zrodlo zeby nikt mnie sie nie czepial ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
benzynowe 8V które mają stopień sprężania 9 sa bezkolizyjne

Seban, a twój jest jaki? Pytam bo mam taki sam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Pytam bo mam taki sam.

1F- silnik kolizyjny.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

C16NZ Opla :D 100% bezkolizyjny,wiem bo taki miałem :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
C16NZ Opla :D 100% bezkolizyjny,wiem bo taki miałem :D

Taa,cinquecento 1.1 też ma bezkolizyjny :D koniec OT,w końcu mowa o silnikach VW ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I polonez też ma bezkolizyjny-tylko lekko laski się wyginają-siedem razy się mi zerwał pasek to wiem :rotfl:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
I polonez też ma bezkolizyjny-tylko lekko laski się wyginają-siedem razy się mi zerwał pasek to wiem :rotfl:

To żeś pojechał Święty :D Pozdrawiam ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Seban, a twój jest jaki? Pytam bo mam taki sam.

 

Znam przypadek zerwanego 1F w toledo i nic sie nie stało, tak samo AAM w golfie 3.

Chociaż nie ma pewności czy to jest ta tak zwana bezkolizyjność, czy poprostu szczęście w nieszczęściu.

 

Wszystko zależy pewnie od tego, ile sie jeszcze kręcił po zerwaniu i jak to sie wszystko tam poustawiało w środku.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość merkuryokul

witam , wiecie moze czym sie roznia silniki diselowskie 1,9 z oznaczeniem AFN i AVG ? musze wymienic silnik a nie moge nigdzie dostac tego AVG . CZy moge zastapic go silnikiem AFN ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
witam , wiecie moze czym sie roznia silniki diselowskie 1,9 z oznaczeniem AFN i AVG ? musze wymienic silnik a nie moge nigdzie dostac tego AVG . CZy moge zastapic go silnikiem AFN ?

Wystarczyło wpisać w szukajkę http://forum.vw-passat.pl/showthread.php?t=25153&highlight=AVG+AFN

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pilnie potrzebuje informacji , czy silinik 2.0 benzyna (20 zaworow- 5 na jeden cylinder) rocznik 2003 jest kolizyjny czy nie.

Zalezy mi na konkretnej informacji, poszła mi pompa, poszarpał sie pasek rozrządu no i jest problem...

Licze że ktos w temacie pomoze

Pozdro dla forumowiczow

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
czy silinik 2.0 benzyna (20 zaworow- 5 na jeden cylinder) rocznik 2003 jest kolizyjny czy nie

Jest kolizyjny.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Koledzy, tak dla rozjaśnienia i ujednolicenia tematu. Chodzi o bezkolizyjne silniki benzynowe montowane w naszych passatach. Kto jest pewny jakiegoś silniczka niech pisze, bo znowu się zrobi bałagan ;) Proponuje stworzyć taką liste, gdzieś ją wkleić i juz nie będzie każdy musiał pytac się o swój silnik czy jest kolizyjny czy nie ;) pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności