Skocz do zawartości
Leszek304

Lista silników bezkolizyjnych

Rekomendowane odpowiedzi

bardzo inteligetny pomysl :)

Pan Zdzisio napisze za silnik XYZ jest zajebisty

Pan Henio napisze ze ten silnik jest na złom

 

i co z tego wynika ??

a no jajco kazdy silnik jest dobry jak sie z nim dobrze obchodzisz

 

a takie tematy powoduja konflikty

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
bardzo inteligetny pomysl :)

Pan Zdzisio napisze za silnik XYZ jest zajebisty

Pan Henio napisze ze ten silnik jest na złom

 

i co z tego wynika ??

a no jajco kazdy silnik jest dobry jak sie z nim dobrze obchodzisz

 

a takie tematy powoduja konflikty

Czytasz ze zrozumieniem?Nie chodzi o to który silnik jest dobry czy zły,tylko o silniki bezkolizyjne.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Radze sie zastanowic mojemu przedmowcy :

 

Kto jest pewny jakiegoś silniczka niech pisze

 

Słowo jednej osoby nie może być wyznacznikiem !!

Powiedzmy ze wypowiedzą się dwaj mechanicy o tym samym silniku jeden bedzie go zachwalal a drugi narzekal i tye radze parzec na to bardziej globalnie a nie ze ktos powie ze jest ok i juz mamy wpis na liste

potem ktos kupi dany silnik bo przeczyta ze jest super a okaze sie ze tak nie jest i co - pretencje beda do danej osoby

 

lepiej zebrac opinie na temat danego silnika i wyciagnac z tego podsumowanie czyli jesli wiecej bylo glosow na plus to znaczy ze silnik mozna zaliczyc do dobrych i na odwrot

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Radze sie zastanowic mojemu przedmowcy :

 

 

 

Słowo jednej osoby nie może być wyznacznikiem !!

Powiedzmy ze wypowiedzą się dwaj mechanicy o tym samym silniku jeden bedzie go zachwalal a drugi narzekal i tye radze parzec na to bardziej globalnie a nie ze ktos powie ze jest ok i juz mamy wpis na liste

potem ktos kupi dany silnik bo przeczyta ze jest super a okaze sie ze tak nie jest i co - pretencje beda do danej osoby

 

lepiej zebrac opinie na temat danego silnika i wyciagnac z tego podsumowanie czyli jesli wiecej bylo glosow na plus to znaczy ze silnik mozna zaliczyc do dobrych i na odwrot

Widzę że nadal nie rozumiesz tytułu wątku: Lista silników bezkolizyjnych

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
a takie tematy powoduja konflikty

Nie bardzo rozumiem o czym mówisz. Ktoś pyta czy jego silnik jest kolizyjny, a ktoś drugi odpowiada, że tak lub nie. Co to ma w ogóle wspólnego z tym czy dany silnik jest wg Ciebie "dobry" albo "zły"? Temat jest typowo techniczny i odpowiedzi maja być konkretne, a nie na zasadzie koncertu życzeń. Ani Pan Zdzisio, ani Pan Henio nie mają tu nic do rzeczy, bo kolizyjność silników to wynik ich technicznej konstrukcji.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Małe pytanie:

skąd masz te info?

1F- silnik kolizyjny.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Potwierzam. na 100% kolizyjny.. kosztowna naprawa. Co do zaworów konkretnie.. 8 do wymiany

chodzi o silnik 2.0 20v benzyna, rocznik 2003

Pozdro dla wszystkich forumowiczów

Edytowane przez Artur142

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość mcudny

Może mi ktoś powiedzieć czy silnik w B5 1.6 benzyna 99r 100km jest kolizyjny czy bez ? Z góry dziękuje za odpowiedź.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
czy silnik w B5 1.6 benzyna 99r 100km jest kolizyjny czy bez ?

Jest kolizyjny.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich,

Koledzy powiedzcie mi co sądzicie o silniku 2.0 TDI 140KM z 2008r w VW Passacie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1.8 RP - na 1000% bezkolizyjny wiem bo miałem w poprzednim pasku i zerwał mi się rozrząd, po ustawieniu rozrządu i założeniu nowego paska auto ożyło, u ojca z tym samym silnikiem rozrząd przeskoczył o 8 zębów po ustawieniu rozrządu auto śmiga po dziś dzień.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość rafal1971ry

Witam forumowiczów, a ja mam pytanie czy silnik w passat 2,0 115 KM AZM po przestawieniu rozrządu o 5 zębów mógł zostać uszkodzony. Mam dylemat bo spotkała mnie ta przyjemność przestawienia rozrządu jakieś 7 tys, po wymianie i nikt nie jest w stanie odpowiedzieć jaka mogła być przyczyna przeskoczenia . Samochód nie był palony na pych ani nie szarpałem silnikiem, podczas jazdy nagle zgasł i nie chciał zapalić, mechanik stwierdził ze rozrząd przeskoczył o 5 zębów , ustawił jak potrzeba i samochód zapalił. Fachman twierdzi ze nic się nie stało ale ja mam wrażenie ze auto jest trochę słabsze. Pomiar ciśnienia w cylindrach ok.13,5. Facet twierdzi ze w tym silniku kolizja następuje po przestawieniu 7 zębów. Czy ktoś może potwierdzić słowa mechanika. pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak chodzi i nie stuka a ciśnienie trzyma to nic się nie stało. Musisz sprawdzić czy rozrząd ustawił ci prawidłowo, bo jeden ząbek przestawiony i auto jeździ ale słabo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Skodowski silnik 1.3 montowany w Skodach 105,120, Rapid, Favo, Felicia począwszy od gaźnika, jednopunktu, bo wielopunkt.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Passat B3 89r. 1.6 benzyna monowtrysk.

Silnik kolizyjny, czy nie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1.8 8V kod silnika PG (G60 Corrado/Passat/Golf) bezkolizyjny.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności