Skocz do zawartości
MAPET

xenon 5000K vs 6000K oraz jaki zarnik?

Rekomendowane odpowiedzi

no i lipa byłem w norauto,pamiętam że żarniki były po 200zł/szt,a gość mówił że są po 350zł za szt ,więc drogo,mówił że mogły być po 250zł,ja pamiętam że były po 200zł ale w sumie nie ważne,ważna jest secyfikacja,otóż dowiedziałem się że nazywają się PHILIPS COLOUR MATCH +200% mocy(niby),są bardzo lekko różowe(jak landrynka) i ponoć nie koniecznie świecą na kolorowo,ale zaletą ich jest że jak się wypala 1 żarnik to można dokupić 1szt a nie dwie i barwa w obydwu reflektorach będzie taka sama,może i on też świeci inaczej skoro taką ma nazwę,symbol jego to 85122CM ,CM-colour match,jest jeszcze żarnik BLUE coś tam i napisane jest że będzie miał bardziej niebieskie światło 6000K i jest firmowany przez PHILIPSA że jest ok.To tyle co zobaczyłem w katalogu,nie wziąłem telefonu żeby cyknąć fotki ze ston,więc chyba pozostaje 85122+ bo najbardziej jest cenowo dostępny.Nie bardzo chce mi się wydawać 700zł na colour match,żeby były tańsze to bym się skusił,jak będą po 200zł szt to może kupię,poczekamy zobaczymy....

UPDATE cofnąłem się do poprzenich postów i przeczytałem że pisaliście że są 85122CM i mają 5100K więc wszystko jasne ,są dostępne w norauto

Edytowane przez pawelb6

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
PHILIPS COLOUR MATCH

 

Kilko postów wcześniej wkleiłem linki do specyfikacji wszystkich żarówek philipsa, z ColorMatch I UltraBlue włącznie. Jak wynika ze specyfikacji, najwięcej światła daje Philips 85122+, każdy następny a więc CM i UB dają mniej światła, za to wzrasta ich temperatura barwowa - 4800K CM, 5800K UB.

Nie wiem skąd się wzięło to 200%, bo nawet na stronie Philipsa tak piszą, ale prawda jest taka, że te żarniki dają światła mniej, natomiast są bardziej niebieskie. Być może od nawału chińskich zamienników 6000K ludziom ubzdurało się w głowie, że im bardziej niebieskie światło tym więcej go jest - a to raczej jest bzdura :) Bolesna prawda, której nie jest w stanie przełknąć większość posiadaczy zestawu HID to ilość światła jaką produkuje taki zestaw, jest to około 2000 lm (1 żarnik), co przy żarówce H1 (1550 lm/żarówka) szału nie robi, ale za to świeci na niebiesko ;) Banan na twarzy jest, więc po co zagłębiać się w rzeczywiste wartości produktu :)

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ale cena kosmos ;) zatem zostaje przy 122+ :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Potwierdzam!

Sam jak szukałem żarników to zostałem poinformowany w Norauto (mam obok), że takie Philipsy kosztują 200 zł za sztukę (było to około 2 miesięcy temu) ale grzecznie im podziękowałem bo oni są znani z tego, że ceny części mają kosmiczne i żarniki kupiłem kilkadziesiąt złotych taniej.

Ogólnie to nie polecam tego sklepu, chyba że w przymusie i jak już nie mamy wyjścia - nawet w kosmetyki samochodowe się tam już nie zaopatruję - w pobliskim auchan jest taki sam wybór a cena średnia 1/3 niższa.

I tak jest ze wszystkim, żarówki samochodowe etc. mają w nienormalnych cenach.

Przepraszam za mały OT!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Potwierdzam!

Sam jak szukałem żarników to zostałem poinformowany w Norauto (mam obok), że takie Philipsy kosztują 200 zł za sztukę (było to około 2 miesięcy temu) ale grzecznie im podziękowałem bo oni są znani z tego, że ceny części mają kosmiczne i żarniki kupiłem kilkadziesiąt złotych taniej.

Ogólnie to nie polecam tego sklepu, chyba że w przymusie i jak już nie mamy wyjścia - nawet w kosmetyki samochodowe się tam już nie zaopatruję - w pobliskim auchan jest taki sam wybór a cena średnia 1/3 niższa.

I tak jest ze wszystkim, żarówki samochodowe etc. mają w nienormalnych cenach.

Przepraszam za mały OT!

czyli się nie myliłem że były po 200zł,a 200zł to nie wysoka cena jak na oryginał w opakowaniu producenta,bo kupując na allegro w różnych opakowaniach to nie wiadomo co się trafi,a tu nie dochodzi przesyłka i masz cenę brutto jeśli możes odliczyć vat,jak będą po tyle to może kupię,a reszta to jak piszesz-ceny mają kosmos

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W cenach żarników się dokładnie nie orientuję ale jednego jestem pewien - były po 200 zł na 100% (Norauto ul. Puławska) :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
pytanie do znawców :)

 

jak ocenic czy to oryginal bo wszyscy maja po ok 140 a tu 95-99zl?

http://www.allegro.pl/item892776582_d2s_philips_nowe_oryginalne_zarniki_xenon_85122.html

 

Oryginał, tych żarników nie podrabiają. Upewnij się tylko, że sprzedawca wyśle ci wersje z "+".

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

moj dostawca xenonu twierdzi ze juz podrabiaja :)

ale kobita nie wystawia FV wiec moze to na lewo poprostu dlatego taka cena

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

MAPET - > ja odradzam barwę 6000K. Kupiłem zamienniki D2S (typowa china a'la zamiennik). Jakość wykonania nie odbiegająca niczym od oryginalnych Osramów jakie były fabrycznie w aucie. Zmieniałem właśnie ze względu na tę żółtą kropę, która jest widoczna na przeszkodzie z małej odległości. Sądziłem, że palniki już się kończą i czas na ich wymianę. Po wyjęciu Osramów dokładnie przyjrzałem się na szkło żarnika. Po środku jest takie lekkie zmatowienie i jakby biały proszek od wewnątrz z lekko żółtym zabarwieniem. Nowy palnik ma bardzo podobnie - nie ma zmatowienia ale jest żółty nalot po środku tej bańki. 6000K po zapaleniu świeci super, szczególnie idealny na porę zimową .. w śniegu, znaki drogowe idealne doświetlenie. Czar prysł kiedy włożyłem nowe H7 Philips NightGuide. 6000K xenon daje o wiele zimniejsze światło niż oryginalne 4300K przez co żarnik emituje o wiele słabszą wiązkę światła. Powoduje to, że zapalenie "długich" wspomaganych z H7 mnie dobija :/ Night Guide to żarówka 3 systemowa i bije żółcią jak jasna cholera. Gdybym wiedział nie ruszałbym oryginalnych żarników Osram. Co do nowych palników 6000K może uznasz to za ważną wskazówkę: ta żółta kropka nadal jest ale w miarę odległości ładnie się rozchodzi na granicy światła i cienia czyli na krawędzi światła jest żółto-niebieska poświata. Pytałem w ASO .. taki urok ksenonu. Niebawem zmienię H7 na X-Treme Power i świat znowu wyda się jaśniejszy.

 

Kolejna lekcja nie poszła w las. Pierwszym symptomem "kończenia" się żarnika jest zdecydowana zmiana jego barwy na ciemniejszą a z czasem efekt stroboskopowy (mruganie). Żółta kropka w wiązce świetlnej nie oznacza wcale, że żarnik jest do wymiany. TTTM :)

 

Powodzenia w wyborze a jeśli nie chcesz niebieskiej poświaty to wybór pomiędzy 4300 a 5000K będzie OK.

Edytowane przez Tomy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dzieki!

jak juz psialem bedzie philips 85122+ ;)

i mycie soczewki moze regeneracja odbysnika jak bedzie zly i czasu starczy :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Niebawem zmienię H7 na X-Treme Power i świat znowu wyda się jaśniejszy.

Oj niewiem, ja wlozylem do dlugich X-Treme Power, a wczesniej mialem Philipsa Premium +30% i duzej roznicy niezaowazylem, moze na swiatlach mijania swieca ladnie i jasniej, ale do dlugich ich niepolecam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hudzior -> co mógłbyś polecić właśnie na długie? Najbardziej zależy mi na wyeliminowaniu żółtej poświaty. Znajomy z ASO poleca Osram Cool Blue jednak ostrzega przed niebieskawą poświatą. Nie chciałbym jednak robić "wioski" ... błękit z 6000K w zupełności mi wystarcza a zależy na idealnej bieli z H7. Philips Vision +50%?

 

Sorry za OT dla autora wątku :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co bym mog polecic, niewiem!

Mialem Philips Premium +30%, a teraz mam X-Treme Power i wielkiej roznicy niewidze, jedynie w cenie, jakbym mial jeszcze raz wybierac to kupilbym Premium +30%, bo na swiatlach drogowych zbyt wiele nie jezdze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Hudzior -> co mógłbyś polecić właśnie na długie? Najbardziej zależy mi na wyeliminowaniu żółtej poświaty. Znajomy z ASO poleca Osram Cool Blue jednak ostrzega przed niebieskawą poświatą. Nie chciałbym jednak robić "wioski" ... błękit z 6000K w zupełności mi wystarcza a zależy na idealnej bieli z H7. Philips Vision +50%?

 

Sorry za OT dla autora wątku :)

Poczytaj ;) Cały wowód na temat żarówek :D

http://forum.vw-passat.pl/showthread.php?t=589&highlight=jakie+%BFar%F3wki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Patryk_ "osiołkowi w żłoby dano" o matko .. 13 stron :))

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Patryk_ "osiołkowi w żłoby dano" o matko .. 13 stron :))

Trochę tego jest :D no a jak poszukasz to jest z tego co pamiętam parę wątków w tym temacie :D Pozdrawiam :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Znalazłem w necie dość ciekawą stronkę: http://www.oembulbs.com/philips-d2s-bulbs.html

Wynika z niej, że zwykły palnik Osram Xenarc D2S 66040 ma taka samą temperaturę, jak Philips 85122+, czyli 4300K (Osram podobno rozpala się z czasem do 4800K-czyli daje jeszcze bardziej białe światło) i dają dokładnie tyle samo światła-3200lmn. Natomiast palniki tak zachwalane przez użytkowników W ubiegłych miesiącach czy latach (podobno dają bardziej niebieska poświatę), czyli Philipsy 85122 maja cieplejszą barwę (4150lmn)-czyli świecą bardziej na żółto... Paradoks mamy :rotfl:

Tak czy inaczej MAPET z pewnością zauważy różnicę między swoimi aktualnymi palnikami a tymi, które zamówił (nie ważne, jakie by zamówił), bo będą po prostu nowe i będa miały większą sprawność :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
pytanie do znawców

 

jak ocenic czy to oryginal bo wszyscy maja po ok 140 a tu 95-99zl?

http://www.allegro.pl/item892776582_...non_85122.html

 

gdyby było ujecie z góry mozna by na 100% powiedzieć, z tej perspektywy patrząc na zdjęcie na 90% to jest podróbka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
z tej perspektywy patrząc na zdjęcie na 90% to jest podróbka

Po czym to wnioskujesz :?:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności