Skocz do zawartości
MAPET

xenon 5000K vs 6000K oraz jaki zarnik?

Rekomendowane odpowiedzi

ma ktos moze porownanie jak swieci barwa 5000K vs 6000K?

 

tylko nie jpgi z netu bo takich sie naogladalem i wiekszosc robiona w photoshopie

 

tylko jakies realne fotki np ?

Edytowane przez MAPET

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A co się stało-padły palniki HID w trixenonie :?: Ja mam u siebie 5000K (w trixenonie) i mogę zrobić fotkę do porównania z 4300K (w soczewce), ale to najwcześniej w piątek.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Proszę bardzo tu masz foty różnych barw: http://www.delonixradar.com.au/hid-xenon/colour-chart.php

brakuje jeszcze 4300 a te świecą najjaśniej.Możesz zobaczyć je akurat w moich fotach.Dodam jeszcze że powyżej 6000K już są strasznie niebieskie ;) Najlepsza opcja to 4300K lub 5000K Pzdr.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie :P

 

wlasnie padly oryginaly w soczewce tzn jeden

i mysle co dac :)

 

szkoda ze kurde w piatek bo dzis chcialem sobie kupic ale moze sie wstrzymam... a powiedz mi widac roznice ze te 5000 bielsze jak seria?

 

---------- Post added at 13:57 ---------- Previous post was at 13:55 ----------

 

dzieki tak znalazlem to na necie wczoraj i dzieki temu powoli jednak kierunkuje sie na 5000 ale moze wlasnie ktos ma jeszcze jakies porownanie ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
nie :P

 

wlasnie padly oryginaly w soczewce tzn jeden

i mysle co dac :)

 

szkoda ze kurde w piatek bo dzis chcialem sobie kupic ale moze sie wstrzymam... a powiedz mi widac roznice ze te 5000 bielsze jak seria?

 

---------- Post added at 13:57 ---------- Previous post was at 13:55 ----------

 

 

dzieki tak znalazlem to na necie wczoraj i dzieki temu powoli jednak kierunkuje sie na 5000 ale moze wlasnie ktos ma jeszcze jakies porownanie ;)

Mapet,co rozumiesz przez serię??Polecałbym jednak 4300K...Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

seria to 4300 chce troszke bielsze wiec raczej pojde na 5000K

6000 mam na dodatkowych dlugich i bralem je pod uwage ale chyba sa lekko juz za niebieskie...

Edytowane przez MAPET

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Właśnie się zastanawiam przed chwilą też nad 5000,4300 mają taką lekko żółtawą poświatę.Może rzeczywiście byłyby lepsze.Teraz wszystko w Twoich rękach ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no dokladnie widac to najbardziej jak odpale dlugie.. bo tak wydaja sie prawie biale te 4300 ale jak wlacze dlugie i dopala sie 6000 to juz wydaja sie zolte

poza tym na pozycji mam LED bialy zimny

i lepiej by mi cos bielszego leciutko wpadajacego w blekit do niego podpasilo :)

 

PS zeby wymianic zarnik seria trzeba zdejmowac lampe tez czy zderzak tylko?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
szkoda ze kurde w piatek bo dzis chcialem sobie kupic ale moze sie wstrzymam... a powiedz mi widac roznice ze te 5000 bielsze jak seria?

Jak dla mnie, to te 5000K świecą bardziej na niebiesko niż na biało w porównaniu do 4300K... Jednak 4300K daje moim zdaniem najlepsze światło-najbardziej zbliżone do dziennego.

PS zeby wymianic zarnik seria trzeba zdejmowac lampe tez czy zderzak tylko?

Musisz demontować lampę, bo zaślepka za soczewką jest mocowana na 3 śruby torx. Inaczej ich nie odręcisz, jak nie zdemontujesz lampy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
5000K świecą bardziej na niebiesko niż na biało

 

Krawcol żart. 5000 dają piękne białe światło.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie no na bialo mi sie tez wydaje ze swieca bardziej

 

ale co widac roznice meidzy 4300 a 5000 u ciebie krawcol tak? bo wlasnie chodzi mi by bylo lekko bielsze jak oryginal...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Krawcol żart. 5000 dają piękne białe światło.

 

W porównaniu do 4300K-niebieskie-takie jest moje odczucie. Mam w soczewce 4300K, a na drogowych mam dodatkowo 5000K-mam przerobione światła tak, jak mapet.

mapet, a co sądzisz o czymś takim :?:http://www.allegro.pl/item873208204_nowe_xrnony_d2s_85122_4800k_oryginal_philips.html

A w piątek wieczorkiem wrzucę foto, jak to świeci u mnie-4300K w soczewce i 5000K w zwykłym odbłyśniku.

Edytowane przez Krawcol82

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kurde trzeba Jacka od nas poprosić żebym wam poszukał fotki. Kiedyś zrobił na spocie. Jego passek z 5000 i obok passek Mr.X z 6000. Może sam znajde to wrzucę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

też kiedyś sie zastanawiałem jakie żarówki kupić .. w passacie założyłem 5000 K lecz w audi a6 6000K . Po założeniu efekt był masakryczny . Po przejechaniu ~2000 tys km żarówki świecą już o niebo gorzej nie ma tego efektu co na początku

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to juz niewielkei roznice ja tam wladuje chinski zarnik i tyle bo kupie za 1 z allegor 2 chinskie a mam je i swieca bez zarzutu.... przetwornica to co innego ;)

 

a odpisz mi na pytanie powyzsze :D

 

---------- Post added at 14:27 ---------- Previous post was at 14:26 ----------

 

to szukaj mi chlopie byloby super :D

 

 

zarowki potrzbuja ok 100H zeby sie dopalic i swiecic barwa swoja optymalna wiec to na samym pocztaku nie jest do konca prawda ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
to juz niewielkei roznice ja tam wladuje chinski zarnik i tyle bo kupie za 1 z allegor 2 chinskie a mam je i swieca bez zarzutu.... przetwornica to co innego

Chiński palnik i dobra przetwornica to tez nie jest super rozwiązanie-ja wsadziłem przetwornice Denso i żarniki chińskie-rozpalają sie 4-5 sekund, zanim zaczną świecić pełnym światłem-a jak pod te same przetwornice podłączyłem Osram Xenarc, to pełne światło było po maks. 2 sekundach... Jednak bardzo dużo zależy od palnika.

 

P.S. Widziałeś to zdjęcie :?:

http://media.photobucket.com/image/5000K%20vs%206000k/ssmedt/quad045.jpg

http://media.photobucket.com/image/5000k%20vs%206000k/highlander2009/6000K-vs-4800K.jpg?o=1

Edytowane przez Krawcol82

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no ale co to ma za znaczenie czy 2 cyz 5 sekund :) to dla mnie bez roznicy :) jak to odpalam po odpaleniu auta tylko ;)

 

no fot nei widzialem ale tez mi sie wydaje ze slabo to tu widac.... to juz lepiej na tych linkach wyzej podawanych

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dużo tu nie wniosę ale 5000 k, zdecydowanie nie jest niebieskie, absolutnie białe :)

W sklepie w którym kupowałem palniki, sprzedawca podłączał palnik o barwie jaką chcieliśmy zobaczyć i 4300 jest lekko żółtawe - ale tylko w porównaniu z 5000k.

Samotnie, bez porównań również daje ładne białe światło.

Ja bym wybrał 5000k :)

Nigdy 6000 - zbyt niebieskie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności