Skocz do zawartości
MAPET

xenon 5000K vs 6000K oraz jaki zarnik?

Rekomendowane odpowiedzi

Oj przesadzacie zbyt dużo żółtego nie powinno być, ale prawdą jest, że passat już tak, ma - nie tylko passat bo z tych samych soczewek korzysta wiele innych samochodów. Krawcol82 co to za reflektory masz (mijania) bo te soczewki są liche ;)

 

Tutaj mam jeszcze gif z porównaniem kilku żarników w soczewce z Hondy Accord:

Philips DL50

Philips 85122+

Morimoto 4300K

Morimoto 5000K

nospace.gif

 

Zdjęcia:

Żarniki

85122+

DL50

Morimoto 4300K

Morimoto 5000K

 

PS. Philips DL50 to żarnik, przystosowany do przetwornicy 50W, więc raczej nas nie interesuje.

Edytowane przez John

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
mysle ze albo 5000K alebo ten philips z +

Bierz Philips z plusem-chyba, że tez jest Osram z takim plusem ;)

Krawcol82 co to za reflektory masz (mijania) bo te soczewki są liche

Oryginalny bi-xenon Hella. Tylko trochę klosz był brudny-w końcu wiecie, jakie teraz warunki na drogach są. W dodatku stałem jakiś metr od ściany.

Edytowane przez Krawcol82

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a ten Morimoto 5000K jest gdzies u nas w sprzedazy bo nie moge znalezc? i to tez znosna jakosc?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam 6000k i maja niebieska poswiate, kumpel jezdzi na 5000k i ma prawie czyste białe swiatło.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
a ten Morimoto 5000K jest gdzies u nas w sprzedazy bo nie moge znalezc? i to tez znosna jakosc?

 

To jest chińszczyzna, ale już markowana, więc jest troszkę lepsza niż te wszystkie bezimienne na allegro. Ale i tak ciężko to kupić u nas, więc jeśli zależy ci wyłącznie na kolorze to kupuj zamienniki z allegro i porównaj z oryginalnym D2s, może nie będzie tragedii, a jak będzie to można przecież oddać i kupić 85122+.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
a zarnik masz taki jakis drozszy czy hidowy? chyba hidowy skoro wybierales barwe I i jak zadowolony ?
Łukasz żarnik jest HID jak i cała instalacja, jak na razie sprawuje się dobrze żeby nie zapeszyć rewelacyjnie. W trakcie odpalania mam szumy na CB ale squelh sobie z tym radzi nieźle. Autko jeździ z tym zestawem (slim) od 2008 roku i nie widać zużycia czyli zmian barwy. Slim dlaczego ano dlatego że przetwornice są do upchnięcia wszędzie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

xenonem tym chinskim to ja tez handluje wiec tu z zarnikami problemu nie mam ;)

ale pytam bo moze cos mozna lepiej ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

pytanie mam jeszcze bo tak sie zastanwiam dzis porownywalem z nowym scirocco kolor i widzialem ze ono ma soczewki takie szklo przezroczyste zas moje soczewki sa jakby matowe jak swieca czy w passacie takei sa czy to wlasnie jakis kurz czy brud? czy to moze powodowac ten poblask zolty? oraz czy ew mozna soczewe wykrecic latwo i wyczyscic?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mapet-jak rozkręcisz całą lampę to do soczewki się dostaniesz i możesz ją przeczyścić-wystarczy jak wytrzesz szmatką.U mnie też są takie soczewki i podejrzewam że to właśnie one powodują tą poświatę...Pzdr.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
moje soczewki sa jakby matowe jak swieca czy w passacie takei sa czy to wlasnie jakis kurz czy brud? czy to moze powodowac ten poblask zolty?

MAPET. przeczytaj post nr 54... Ta poświata jest tez w nowych reflektorach-ale soczewka jest juz czyściutka... To mleczne zabarwienie soczewki to jest kurz-jak masz ochotę rozebrać to spokojnie powinieneś to wyczyścić szmatka z mikrofibry. Ale nie licz na to, że po wyczyszczeniu soczewki ta poświata zniknie...

Te reflektory już tak mają-nic na to nie poradzisz.

Pozdr.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no ok ale moze i sadze ze powinno poprawic to jakosc swiatla... :) mam czas wiec wypytuje bo w takie mrozy nie bede tego rozbieral i jezdze nadal na 1 slepiu :D

 

mikrofibre to chyba dostane w markecie nawet nie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
jezdze nadal na 1 slepiu
wiec jak juz sie wezmiesz za wymiane zarnikow, to przygotuj sie na zdjecie grilla i zderzaka ;) bo bez tego zarnikow w bi=ksenonie nie zalozysz :ok: . sa one po brzegach (schowane w blotnikach) wiec innej opcji nie ma.

wybierz wiec cieply dzien, badz ogrzewany garaz :D bo zajmie to wiecej niz 5min. ;) szczegolnie jesli bedziesz chcial przeczyscic soczewki.

pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
wiem ...

 

Majcin dziekuje i jakos dizwnie musialem przegladac te tematy ze nie trafilem ... no fakt ale tutaj od kolegi john na pw dowiedzialem sie ze jak co to warto jeszcze zrobic odnowe odblysnika :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
no ok ale moze i sadze ze powinno poprawic to jakosc swiatla...

Przeczyszczenie soczewki, polerka klosza (

)... To wszystko wpłynie na jasność światła (o nowym palniku nawet nie wspominając)-ale tej lekkiej żółtej poświaty się nie pozbędziesz...

Ale po powyższych zabiegach jakość światła z pewnością się poprawi :ok:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Przeczyszczenie soczewki, polerka klosza (
)... To wszystko wpłynie na jasność światła (o nowym palniku nawet nie wspominając)-ale tej lekkiej żółtej poświaty się nie pozbędziesz...

Ale po powyższych zabiegach jakość światła z pewnością się poprawi :ok:

To zależy od zastosowanej soczewki-w Passacie akurat taka jest.W innych autach z palnikiem 4300K światła świecą na biało ;) Chyba trzeba się z tym pogodzić niestety :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zobaczymy bo polerka tez w planie

a zarnik bedzie chyba ten philips 122+

ale musi byc ciepleJ :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mapet ostatnio w NORD AUTO widziałem philipsy +30% czy 50% mocy więcej,chyba po 200zł/szt wydaje mi się że są to te 85122+, sam muszę kupić i też miałem dylemat,któregoś razu się wybiorę,wyjmę z opakowania i sprawdze nr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak mozesz zobacz bo mozliwe ze to te z plusem ja nie mem w miescie norauto :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności