Skocz do zawartości
MAPET

xenon 5000K vs 6000K oraz jaki zarnik?

Rekomendowane odpowiedzi

Z własnego doświadczenia mogę powiedzieć, że 4300K jest lekko żółte, w poprzednim aucie miałem 5000K i było idealnie biało. Raz nawet z kolegą porównywaliśmy na aucie jego 6000K i moje 5000K, różnica na plus dla mojego palnika.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie rowniez idealem jest 5000K:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a macie jakieś propozycje na żarniki 5000 macie jakieś sprawdzone ? jakieś linki z allegro ?

 

mapet posiadasz w ofercie same żarniki 5000 ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jaka cena Cię interesuje? Ile chcesz na nie wydać (na sztukę)?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

palniki te wszystkie hidowe to obojetne wlasciwie co kupisz....

 

dzis znajomy podjechal obok renowka i mial 5000K i powiem ze moje 6000K fajniej swiecily bvo na 5000K jednak snieg byl zolty a na 6000 bialy wiec sam juz nie wiem czekam na te foty :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

MAPET dawaj 5000, mówię Ci, śnieg może i ciekawiej się prezentował ale pomyśl dopiero jaki efekt byłby na 12000k :D

Naturalniej to wygląda, a jak jest czysty reflektor to jeśli chodzi o aspekt wizualny - jest idealnie!

Hmm... subiektywnie oczywiście!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Moro

Mapet 6000 k bier ,moje zdanie bo powyżej to już filet;)ja założyłem 6000k i jestem zadowolony,ale pod niebieski podchodzą szczególnie na ucinaniu światła

 

P.S

Masz juz w ofercie czarne kierunki do b6 ,bo grill kozak zapakowany super doszedł czeka pod malowanko;)

PB222369.jpg

PB222344.jpg

Edytowane przez Moro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mapet, póki co takie fotki wklejam, co telefonem pstryknąłem-niektóre są lekko rozmyte, ale najważniejsze, czyli kolor chyba widać... Lepsze zdjęcia jakieś w piątek będę mógł wrzucić... Wtedy może w trasie zrobię wieczorem fotkę i przed jakąś ścianą.

 

W soczewce jest Osram Xenarc 4300K, a w zwykłym odbłyśniku chiński HID 5000K.

6a09ec37d96548d6med.jpg

9362dac75dfc0ccamed.jpg

406f7f3464e30d8fmed.jpg

c8f095ee79998eefmed.jpg

 

Może te 5000K rzeczywiście bardziej na biało świecą niż 4300K, ale na śniegu widziałem lekką niebieska poświatę przed autem (jadąc w nocy)... A może to kwestia tego, że te palniki chińskie raczej sie jeszcze nie rozświeciły-ja je zamontowałem zaledwie 3tygodnie temu.

Tak na marginesie-chyba za jakiś czas wywalę te 5000K i wsadzę 4300K, bo na jednym z palników jakaś żółta plamka się zrobiła-poza tym chciałbym mieć jednakowy kolor wszystkich palników-sprawa do przemyślenia.

Edytowane przez Krawcol82

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no dl amnie to wlasciwie swieci praktycznie tak samo..

skoro na dlugich mam 6000 moze wrzuce jednak 6000 w kazdym badz razie nic wiecej... sprawa jeszcze do przemyslenia

 

najlepsze fotki to sa jednak jak widac jak to oswietla droge jakei sa roznice ;)

 

---------- Post added at 13:36 ---------- Previous post was at 13:36 ----------

 

Masz juz w ofercie czarne kierunki do b6

d zamowienia ok 3 tyg na ta chwile

pzdr i koniec OT ;)

 

---------- Post added at 13:38 ---------- Previous post was at 13:36 ----------

 

Jacek jaki ma nick dokladnie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Jacek jaki ma nick dokladnie

 

Ale nie ma tej fotki u nas w wątku regionalnym a J@ceq raczej wszystkie wrzuca. Wczoraj specjalnie przeglądałem. Ale na pw możesz zapytać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
najlepsze fotki to sa jednak jak widac jak to oswietla droge jakei sa roznice

No teraz nie mam warunków-jasno jest na dworze ;) A wieczorna jazda w piątek mnie czeka dopiero-zależy mi też na takich fotkach z trasy, gdzie nie będzie aut innych i długi odcinek prostej, bo chce wrzucić je do swojego tematu o przeróbce ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Łukasz masz filmiki na szybko zaraz po montażu.

1.

2.

3.

4.

A fotkę tę o której mówi Damian poszukam i wkleję.

No niestety Łukaszu, pamiętam moment kiedy porównywaliśmy światła 5000K i 6000K (to było na spocie w Wolinie) ale niestety nie robiłem fotek z tego wydarzenia. Jak by były takowe robione na pewno bym je posiadał.

Edytowane przez J@ceq
Dopis n.t. zdjęć

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a ktos robil tam fotki?

 

a jak wypadalo to porownanie?

te na filmiku jaka barwa?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

8000 nie wchodzi w gre ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
to juz niewielkei roznice ja tam wladuje chinski zarnik i tyle bo kupie za 1 z allegor 2 chinskie a mam je i swieca bez zarzutu.... przetwornica to co innego ;)

Świecą bez zarzutu? Jesteś pewien ;)

D2S.jpg

 

Te żarniki po bokach są firmy Morimoto, to Japoński producent oświetlenia hid, który robi dobre zamienniki oryginałów. Jak widać na fotce, zdarzają się wpadki :) Więc jak już kupisz zamiennik z allegro to porównaj go z philipsem i sprawdź czy aby na pewno mieszczą się w normie :) To co jest sprzedawane na Allegro to żarniki, które nie mieszczą się w żadnej normie, no ale co tu chcieć od czegoś, co nie ma jakiejkolwiek homologacji... No ale jeśli dla ciebie liczy się tylko kolor, a nie to jak świeci reflektor to się już nie wtrącam. Twój samochód Twoje światła :)

 

 

Poniżej wklejam sensowne porównanie kolorów świecenia. To są żarniki Morimoto, przetwornica to Matsushita, soczewka z hondy accord:

kelvinyhid35w.jpg

 

A co według mnie ma najlepszy kolor? Tylko i wyłącznie Philips D4S XenEco 4800K i porządna przetwornica. Ale prawda jest taka, że najbardziej uniwersalnym żarnikiem na każdą pogodę jest 4100K, gdyż nie chodzi o to by światło był jak najbardziej białe/niebieskie, gdyż takie światło jest niewskazane podczas złych warunków pogodowych (deszcz/mgła), dlatego producenci stosuję seryjnie 4100K-4300K, ponieważ taka barwa jest uniwersalna.

 

Co do makowej przetwornicy, to niestety ona szybciej wykończy chiński zamiennik, ponieważ jak przystało na homologowany element trzyma napięcia takie jak powinno, czyli na start w przypadku D2S podaje 25KV z bardzo niewielkim odchyłami. W przypadku chińskiego zamiennika, rzadko kiedy trzymają one normowane napięcia (przeważnie niższe) co skutkuje dłuższym czasem zapalenia, bądź inną barwą świecenia. Im dłużej rozpala się hid tym dłużej on pożyje.

Edytowane przez John

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja 3 dni temu dostałem zestaw his i mam takie pytanko co to jest taka żółta plamka w bańce?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
ja 3 dni temu dostałem zestaw his i mam takie pytanko co to jest taka żółta plamka w bańce?

W tej bańce zachodzi wyładowanie elektryczne :) Taki mini piorun. A wypełniona ona jest mieszaniną gazów, głównie ksenonem :) Żółta plamka, powstała w wyniku włączenia żarnika na krótki czas w celu sprawdzenia poprawności działania. Jak poświeci dłużej to zrobi się taka mleczna, albo będzie przeźroczysta.

Edytowane przez John

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja wiem mniej więcej jak działa palnik chodzi mi o ta plamkę w bańce czy to normalne?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
ja wiem mniej więcej jak działa palnik chodzi mi o ta plamkę w bańce czy to normalne?

Normalne. Ale jeśli ten zestaw nie jest nowy, to żarnik już umiera.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności