Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Witam do czego jest 2gi aku w bagażniku do ogrzewania postojowego ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tak, do webasto.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak zamknąć wszystkie drzwi ale nie na alarm ? Dwukrotnie przycisk zamykania na pilocie ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Jak zamknąć wszystkie drzwi ale nie na alarm ? Dwukrotnie przycisk zamykania na pilocie ?

Dolaczam sie.....jak zamknac z pilota zeby nie uzbroil sie alarm???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Jak zamknąć wszystkie drzwi ale nie na alarm ? Dwukrotnie przycisk zamykania na pilocie ?

 

Nie da się z pilota zamknąć auta z nieuzbrojeniem alarmu. Zamknięcie auta grotem ukrytym w pilocie (wkładka zamka w klamce kierowcy) również powoduje uzbrojenie alarmu. Ale jeżeli ktoś chce zamknąć auto na noc bez akumulatora, to mu się alarm nie uzbroi (uzbraja się gdy wszystkie drzwi, klapy są zamknięte, a jak maska jest otwarta, to nie uzbraja póki się jej nie zamknie. A jak przed zamknięciem wyjmie się akumulator to po zatrzaśnięciu maski nie uzbroi się alarm (brak prądu)).

 

A żeby zamknąć auto bez alarmu, to proponuję najstarsze rozwiązanie. Wyjść z auta (zamknąć drzwi kierwocy), otworzyć drzwi pasażera, wejść do środka (niezamykając drzwi), wcisnąć przycisk ryglowania centralnego zamka w drzwiach kierwocy, opuścić auto, zamknąć drzwi pasażera. Auto będzie zamknięte bez alarmu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Miałem na myśli procedurę przed wymianą akumulatora na nowy. Przeczytałem cały ten wątek i przytoczony przez "Szarego" i jest w instrukcji aby zamknąć wszystkie drzwi ale nie na alarm. Z tego co napisałeś to wnioskuję, że po prostu zamykam auto normalnie z pilota ale przy otwartej masce i wymieniam akumulator. Czy wymieniać akumulator nie zamykając w ogóle drzwi. W poprzednich autach nie wykonywałem takich czynności.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Spróbuj nacisnąć zamykanie 2x w krótkim odstępie czasu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli jak wymieniam akumulator to mam:

a) zamknąć drzwi 2x pilotem z otwartą maską

b) zamknąć jednym przyciśnięciem na pilocie z otwartą maską

c) nie zamykać drzwi w ogóle

 

Bo w końcu nie rozumiem, czy te procedury tyczą się jedynie do zabezpieczenia auta w trakcie ładowania akumulatora poza pojazdem ?

 

Typu, nie wciskać ręcznego, nie otwierać szyb, odczekanie 30 minut

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

2x przycisk na pilocie to tylko pojedyncze ryglowanie (da radę otworzyć drzwi od środka).

 

http://forum.vw-passat.pl/threads/138654-Rozładowujący-się-akumulator-zbyt-wysoki-pobór-pradu?p=2040276&viewfull=1#post2040276

 

Tu opisałem jak zamknąć auto gdy zabiera się akumulator do ładowania do domu. To co wyżej napisałem jest wersją alternatywną. Jak się otworzy maskę i następnie uzbroi alarm (zamknie się auto z pilota przy wszystkich drzwiach zamkniętych) to odłączenie akumulatora nie powoduje wzbudzenia alarmu (alarm uzbroi się dopiero po zamknięciu maski (ale wtedy nie będzie prądu do uzbrojenia bo akumulatora nie będzie)). Wyjmujemy akumulator i zatrzaskujemy maskę i auto jest zamknięte bez alarmu. Potem otwieramy grotem i też nie wyje bo nie ma prądu i nie uzbroił się. Jak ktoś tak nie chce to w linku co podałem wyżej jest sposób na to, żeby zamknąć auto bez używania przycisków na pilocie (żeby już w ogóle wyeliminować możliwość uzbrojenia alarmu).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nadal nikt nie odpisał na moje pytanie. Mnie interesuje odłączenie na parę minut w celu wymiany akumulatora na nowy, nie ładowania starego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po prostu wymień akumulator na nowy bez kombinacji.Po co zamykać,nie zamykać..?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pytanie brzmialo "jak zamknac wszystkie drzwi w aucie bez wlaczania alarmu" w watku o akumulatorze. Taka odpowiedz dostales. Przy wymianie akku nic szczegolnego nie trzeba robic. Po zamontowaniu nowego beda sie tylko 2 lub 3 kontrolki swiecily ale one znikna po przejechaniu 300 metrow.

 

A tak poza tym to pewnie kolega musi zamknac auto zeby zaniesc akku na wymiane, zatem wszystkie porady nadal sa aktualne.

Edytowane przez Nuttie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mnie żadne kontrolki się nie świecą, po wymianie aku, ale ja podpinam booster żeby napięcia auto nie straciło.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No przy boosterze to sie nie pojawia. W standardzie jest to ESP, wspomaganie i cisnienie w oponach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Po prostu wymień akumulator na nowy bez kombinacji.Po co zamykać,nie zamykać..?

 

A jest konieczność odczekania 30 minut, przed odłączeniem akumulatora ? Np. otwieram auto, wyjeżdżam z garażu, wyjmuję kluczyk, otwieram maskę i czekam 30 minut, czy mogę od razu wymieniać ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Od razu, passat to nie Enterprise.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
No przy boosterze to sie nie pojawia. W standardzie jest to ESP, wspomaganie i cisnienie w oponach.

 

Wiem o jakich kontrolka piszesz, tak dla przykładu podałem jak można zmienić aku nie tracąc np. danych z licznika: spalanie i przebieg chwilowy itp.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A gdzie w necie kupić takiego boscha s5 77 Ah, najlepiej z kurierem odbierającym starą baterię? Możecie coś polecić?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

według katalogu bosh'a do Twoje paska taki jest odpowiedni:

 

http://allegro.pl/akumulator-bosch-silver-s5-77-ah-780a-2014-2015-i4856011590.html

 

zamawiasz kurier przywozi nowy, a Ty zdajesz kurierowi stary po czym on dostarcza stary do osoby u której zakupiłeś nowy aku.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Taka prznajmniej jest teoria ;)

W praktyce 2 lata temu z hakiem kupowałem taki sam przez allegro i nikt nie chciał starego ani dopłaty kaucji. Zapłaciłem cenę z aukcji, kurier przywiózł, zostawił i pojechał.

swoją drogą 4 miesiące po wygaśnięciu gwarancji padł ten Bosch niestety.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności