Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Też mam star&stop, co prawda w B6 ale potwierdzam, że przy zmianie akumulatora nic nie kodowałem. Słyszałem kiedyś, że takie numery (kodowanie) tylko przy systemie odzyskiwania energii z hamowania (KERS). Niech ktoś potwierdzi lub zaprzeczy bo powtarzam tylko słyszałem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
kers ? to nie formuła1 ;) w passatch występuje system rekupercji energii hamowania, czyli odzyskiwania energii ...

Nie no wiem, że to nie F1, tak nazwałem system żeby przybliżyć mniej wiecej o co chodzi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Passat BlueMotion Technology odzyskuje energię wytworzoną podczas hamowania, a następnie magazynuje ją w specjalnej baterii lub zużywa do bieżących zadań.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nic zmieniam i nic nie koduje bo i tak nie mam kabelka a nie mam zamiaru płacić 30 zł by komp podpiąć

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Koledzy, jakie parametry powinien mieć akumulator do 2.0TDI-PD (BMR)? Pojemność, gabaryty, natężenie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Koledzy, jakie parametry powinien mieć akumulator do 2.0TDI-PD (BMR)? Pojemność, gabaryty, natężenie?
Również proszę o odpowiedź jeśli ktoś wie. Zastanawiam się nad kupnem Centra Futura Carbon Boost CA770 77Ah, co myślicie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Również proszę o odpowiedź jeśli ktoś wie. Zastanawiam się nad kupnem Centra Futura Carbon Boost CA770 77Ah, co myślicie?

 

Do B6 chyba właśnie jest dedykowana 77Ah.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Również proszę o odpowiedź jeśli ktoś wie. Zastanawiam się nad kupnem Centra Futura Carbon Boost CA770 77Ah, co myślicie?

 

Mam taką futurę i na razie jest ok poprzednia też futura wytrzymała 5 lat

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Sprzedawca akumulatorów poleca zakup do mojego 2.0TDI Jenox-a Gold - co o tym sądzicie? http://allegro.pl/akumulator-jenox-gold-77ah-770a-p-jkautoczesci-i5687932653.html - mimo, że ma tez VARTĘ.

 

Ja również w lecie kupiłem koledze do samochodu jenoxa. Sprzedawca zapewniał mnie, że są to bardzo dobre akumulatory. No i tak jest do tej pory.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ja również w lecie kupiłem koledze do samochodu jenoxa. Sprzedawca zapewniał mnie, że są to bardzo dobre akumulatory. No i tak jest do tej pory.

 

Przez pół roku używania nie za dużo można powiedzieć...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja kiedyś (jakieś 10 lat temu) kupiłem Jenoxa w jakimś markecie i przez dobre 5 lat (aż do sprzedaży auta) działał bez zarzutu. POtem kupiłem Jenoxa do innego ata i ten poddał się po jakichś 3 latach. 2 lata temu piłem Jenoxa do Corolli i działa jak złoto (a auto jeździ tylko na króciutkich odcinkach)...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Koledzy jak tam poranne rozruchy przy -20st?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Koledzy jak tam poranne rozruchy przy -20st?

Po podpięciu się kablami do Corolli 1.4i mojej żony przy -17stC "z półobrotu".

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Koledzy jak tam poranne rozruchy przy -20st?

 

Z pierwszego strzała. W Legionowie było -20.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Koledzy jak tam poranne rozruchy przy -20st?
Po 3 dniach postoju w temp. od -10 do -22,po paru obrotach zapalił.Aku mam od roku Varta silver.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Koledzy jak tam poranne rozruchy przy -20st?

 

-7st zapalił od razu. Stał tylko 10 godzin.

Akumulator 3,5 roku Exide Excell.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja grzeje świece jeden raz, tak jak sie normalnie odpala auto, nawet nie wiem co ma na celu grzać dwa i wiecej razy jak to niektórzy robią, auto stoi pod wiatą wiec zawsze to troche cieplej i tak w piątek -10 zapalił jak w lecie z półobrotu , wczoraj -18 zapalił za pierwszym razem ale tak jakby to opisać 3 razy przekrecił rozrusznikiem, dziś -17 i to samo co wczoraj , jakies trzy przekrecenia rozrusznikiem, gdzie za trzecim obrotem słychać że ciara odpalona. akumulator dwuletni 70ah 760a agm mercedes, auto bez systemu ss

Edytowane przez wiesiok81

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Ostatnio byłem na wymianie rozrządu w serwisie skody i okazalo się że mam zły akumulator ,powinien być żelowy jesli jest start/stop.auto kupiłem 3 miesiące temu i sprzedający wymienil aku na nowy (mam gwarancje) .Jak myslicie trzeba wymienic na żelowy czy mogę zostawić ten który jest?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Jak myslicie trzeba wymienic na żelowy czy mogę zostawić ten który jest?

 

Żelowy akumulator jest wydajniejszy i ma o wiele dłuższą żywotność. Dodatkowo zamontowany jest wydajniejszy alternator. W momencie zadziałania systemu START/STOP jedynym źródłem zasilania jest właśnie akumulator. Chodzi tu o dużą liczę cykli rozruchu. A zwykły akumulator traci szybko swoją żywotność. Możliwe, że wcześniejszy właściciel zrezygnował z AGMa i używania syst. SS. zakładając zwykły akumulator.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności