Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Mam pytanie. Mam B6 2.0 TDI 140KM 2006r. Jak postoi 24h nie mogę go odpalić. Kontrolki się świecą ale tylko tryka. Aku kupiłem nowe ale żona nie domknęła drzwi i się rozładował chyba do zera. Pojeździłem trochę jakieś 100km. i nic nie pomogło. Czy naładowanie prostownikiem coś pomoże?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A sprawdziłeś ładowanie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Miałem to samo. Sprawdź ładowanie i czy nie ma poboru (czy coś nie zwiera). Bo kupisz nowy aku i okaże się, że nadal jest problem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Mam pytanie. Mam B6 2.0 TDI 140KM 2006r. Jak postoi 24h nie mogę go odpalić. Kontrolki się świecą ale tylko tryka. Aku kupiłem nowe ale żona nie domknęła drzwi i się rozładował chyba do zera. Pojeździłem trochę jakieś 100km. i nic nie pomogło. Czy naładowanie prostownikiem coś pomoże?

 

Przejechanie 100km niewiele pomoże, podłącz pod prostownik na 24h.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ładowanie mam na 14,2 tak stwierdził elektryk i powiedział że to trochę mało.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie,jaki polecicie akumulator do Passata B6 Variant 1.9 TDI BXE ? Bo trochę poczytałem tutaj na forum odnośnie akumulatorów,i już mam mętlik w głowie,bo nie wiem,co wybrać :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Panowie,jaki polecicie akumulator do Passata B6 Variant 1.9 TDI BXE ? Bo trochę poczytałem tutaj na forum odnośnie akumulatorów,i już mam mętlik w głowie,bo nie wiem,co wybrać :)

 

Tak samo jak z komputerami - wybierz taki, który ma odpowiednie parametry i najdłuższą gwarancję.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A co powiecie o akumulatorach firmy Banner? Warte zainteresowania?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mój tir albo maszyna rolnicza zwana passat B7 w zależności jak kto woli posiada dwa akumulatory z systemem AGM z firmy Banner od nowości i mają się świetnie.Pozdrawiam !!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Banner robi b. dobre akumulatory idące na pierwszy montaż w markach, które raczej nie pozwoliłyby sobie na wciskanie "badziewia".
To niestety o niczym nie świadczy. Jest bardzo wiele przykładów że to co idzie z jednej fabryki na pierwszy montaż i na aftermarket, to są dwie różne bajki. Więc często się zdarza, że opinie o teoretycznie tym samym produkcie są skrajnie różne.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kolega ostatnio rzucił hasło, że ma akumulator w swojej osobówce z firmy zajmującej się akumulatorami dla maszyn rolniczych (traktorów). Nie zapamiętałem nazwy marki, bo z niczym mi się nie kojarzy.

Ale ma cały czas w samochodzie, nie wymieniał. Tak, jak kupił od poprzedniego właściciela wstawił go, to już mija 6 lat. Dwa razy go rozładował niechcący całkiem i dalej nic go nie boli - działa bez zarzutu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Sorry, ale tu już zanurzamy się w odmęty teorii spiskowych
To nie są teorie spiskowe tylko niestety normalne praktyki. Nie twierdzę że tak jest w przypadku bannera, bo nie znam firmy. Natomiast twierdzę, że teoretycznie ten sam produkt tego samego producenta może być różnej jakości w zależności od tego kto jest jego docelowym odbiorcą.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
w tej reklamówce która wrzuciłeś, podany jest vw passat, ciekaw jestem ilu ma takowe coś na "pierwszy montaż" , bo ja jakoś nie stwierdziłem nigdy, głownie varta

Tu się mylisz kolego, bo ja miałem banner-a od nowości z pierwszego montażu, nota bene do systemu Start&Stop. Wytrzymał mi 5 lat

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
na razie sie jeden znalazl i to tez nie wiadomo czy od nowosci

 

proponuję czytać ze zrozumieniem :)

 

miałem banner-a od nowości z pierwszego montażu, nota bene do systemu Start&Stop

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To oczywiste i wiadome od dawna że firmy na salony i fabryki dają inne produkty niż na zwykłe sklepy. Przykład tarcze hamulcowe, na ori możesz po deszczu hamować i dalej proste a kup tej samej firmy ale w motoryzacyjnym i kicha, chwilę ok i zaczynają bić. No chyba ze dbasz i nie hamujesz ostro. Pytanie tylko jakby kupić akumulator w serwisie to czy też wytrzyma tyle co oryginalny czy będzie już to produkt ten sam co sam byś kupił w sklepie. Oczywiście wszystko ze znaczkiem powinno wytrzymywać tyle samo ale wiadomo jak to jest. Ja ostatnio kupiłem aku najtańsze i chce je wymienić na gwarancji przed upływem 2 lat. Po co mi dwa razy droższy który wytrzyma 3 lata. Wymieniamy klientom akumulatory różnych marek i widzę że wszystkie nie wytrzymują już tyle co oryginalne. Po co kupować za 500zł na 4 lata jak można za 200 i niech wytrzyma 3 to i tak będzie ok.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam wracając do tematu aku.... mam cc 2011 z start stop aku zamówiłem ale czytałem gdzieś o kodowaniu nowego aku ktoś coś wie w temacie ?????

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja tez mam CC dziś zmieniałem na Varte i nic nie kodowałem wszystko śmiga

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
ja tez mam CC dziś zmieniałem na Varte i nic nie kodowałem wszystko śmiga

 

 

gdzieś coś czytałem i odnaleźć tematu nie mogę .czy mus kodować czy można odpuścić

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

bzdura ja tez mam start stop wiec jezeli akumulator jest odpowiedni nic nie trzeba robic dwie klemy jedna śruba mocująca akumulator i wszystko

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności